Navigacija

„Noriu Tave apkabinti...“
Mokyklos gyvenimas Gruodžio 20, 2018
Gimnazija iš vidaus


Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Svarbu
Naujienos
news image
Renginiai 2019-02-19 15:59:08

Išgirdę Lietuvos respublikos prezidentės raginimą Lietuvos nepriklausomybės dieną paminėti išradingai, linksmai, nuotaikingai, mes, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos bendruomenė, suskubome galvoti, kokia turėtų būti šventė, paliksianti neišdildomą įspūdį.

Šiandien drąsiai galime teigti, jog mūsų lūkesčiai išsipildė: tiek sveteliai, tiek namiškiai, atėję „Lietuvą minėti“, nuo ankstyvo ryto buvo nustebinti staigmenų ir nepakartojamų įspūdžių.

Gimnazijos administracija ir mokytojai,  pasidabinę tautiniais rūbais, skambant lietuvių liaudies dainoms, mokinius pasitiko it pačius brangiausius svečius – ne tik su puikia nuotaika, apkabinimais,  bet ir pasiūlydami vaišintis raikyta namine duona, gira ir netgi gardžiais sūriais, ragindami švęsti kartu pačią gražiausią mūsų tautai šventę. Gera buvo matyti nustebusias mokinių akis, nes dalijimosi procesas vyko čia ir dabar: duonos riekė buvo ir mokinio, ir mokytojo rankose, šypsenos – nesumeluotos,  šiluma – tikra. Vėliau aktų salėje netilpo visi norintys pašokti liaudies šokių, o mokytojų – mokinių varžytuvės, kas geriau žino lietuvių liaudies dainas, buvo tokios azartiškos, kad organizatoriai netgi suskubo ieškoti papildomų užduočių, nes niekas nesiskirstė. Kam nesinorėjo nei šokti, nei dainuoti, galėjo fojė iš molio pasidaryti molio švilpynę – norinčių paminkyti molį buvo ne mažiau, nei linksmintis aktų salėje.

Pertraukų metu gimnazijos bendruomenės nariai būriavosi prie molinių, daugiau nei pusšimčio metų senumo ąsočių, grožėjosi vilnonėmis kojinėmis, nes jos  akį traukė ne tik savo raštais, bet ir išradingu pateikimu – ant virvės sukabintos mediniais skalbinių segtukais, o kur dar močiučių nertos lininės staltiesės, servetėlės...

Visa gimnazija aktyviai įsijungė į pasirengimo procesą, tad vasario 15-ąją, Lietuvos nepriklausomybės dienos išvakarėse,  tikrai buvo kur akis paganyti, skambant muzikai – linksmintis, dalintis puikia nuotaika ne tik tą dieną, bet ir po to nepaliaujamai kalbėti, kokia šauni gimnazijos bendruomenė, kokia nepakartojama mūsų šalis, turinti tokias gilias tradicijas, prie kurių ištakų norisi prisiliesti. Kiekvienas mūsų jautėmės dideliu ir svarbiu Lietuvos gimtadienio šventės dalyviu.

Su Tavo ir mūsų visų švente,  brangi Lietuva!

Pamatykite šventę trumpametražiniame filmuke!


Renginiai 2018-10-05 09:15:34

Konstitucijos egzamino pamokoje (spalio 4 d.) „Atkurtai Lietuvai“ dalyvavo 84 mokiniai. Jiems teko atsakyti į 30 testo klausimų. Teisingai atsakiusieji į 25 ir daugiau klausimų pateko į II etapą, kuris vyks spalio 18 d.

   Sveikiname Luką Bučį (4e), Viltę Juozokaitę (2b), Juozą Skarbalių (1d), Ievą Gvergždytę (1a), Roką Baltrušaitį (1e) ir linkime sėkmės II etape. Dėkojame istorijos mokytojoms.


Renginiai 2018-04-30 00:19:00


Renginiai 2018-04-27 22:12:38

Kviečiame registruotis į projektą, kuris vyks gegužės 9 d. „100 idėjų Lietuvai”.   Aprašymą rasite „Ąžuolyno“ Facebook paskyroje.

Užsiregistruokite....


news image
Renginiai 2018-04-24 11:07:04

Balandžio 27 d. 13 val. gimnazijos aktų salėje vyks lietuviškos estradinės dainos konkursas „Draugai draugams“. Svečiuose Kauno Jono Jablonskio gimnazijos grupė „WAY" (vadovas Rolandas Babraitis). Maloniai kviečiame. Organizatoriai


Renginiai 2018-03-29 15:42:50

Ar yra besidominčių studijomis, studentavimu ar gyvenimu Amsterdame? Dvi mūsų buvusios gimnazistės Skuodaitė Audra (studijuoja Liberal Arts and Sciences - Amsterdam University College) ir Goda Liutkutė (studijuoja PPLE -  politika, psichologija, teisė ir ekonomika - Amsterdam Universitety) atsakys jums į visus rūpimus klausimus. Susitikimas vyks penktadienį, kovo 30 d., 210 kabinete, 11.30 val. Prašome užsiregistruoti, ir užsiregistravus NEPAMIRŠTI ATEITI!

Registruotis...


news image
Renginiai 2018-03-12 22:49:48

Šiais metais, kovo 6 dieną, „Žemynos“ gimnazijoje organizuotas trečiasis  Klaipėdos miesto mokinių ANTIKOS KULTŪROS konkursas „Veni. Vidi. Vici“. Jame šįmet dalyvavo net 10 komandų: „Žemynos“ gimnazija „Fortunae filii“, Vydūno gimnazija „IV Akropolio karta“, „Aukuro“ gimnazija „Fiat lux – libertas erit“, Klaipėdos Licėjus „Hipopokranūzija“, „Ąžuolyno“ gimnazija „Per angusta ad augusta“, Stasio Šimkaus konservatorija „Kvintetas“, „Baltijos“ gimnazija „Baltijos olimpas“, E. Balsio menų gimnazija „Arėjas ir Amazonės“, „Vėtrungės“ gimnazija „Atėnės dukros“ ir Neringos gimnazija „Jūros dukros“.  Konkursas patikrino mokinių antikinės literatūros, mitologijos, istorijos, įvairių mokslo sričių, lotynų kalbos žinias. Pavyzdžiui, reikėjo surašyti graikų dievų atitikmenis lietuvių kultūroje: Dzeusas, Demetra, Poseidonas, Tanatas, Hefaistas, Afroditė, Artemidė, Dionisas. Ypač įdomu buvo, koks tas Dioniso atitikmuo, pasirodo, tai Ragutis. Arba, atsakyti į klausimą, kokia dabartinė valstybė neįėjo į Romos imperiją (tai Lenkija). Tarp penkių gimnazijų (Vydūno, „Ąžuolyno“, Licėjaus, „Aukuro“ ir „Žemynos“) vyko labai įtempta kova. Tik paskutinis – lotynų kalbos – turas padėjo išaiškinti geriausius. Olimpinė vertinimo komisija, kuriai vadovavo Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Baltų filologijos katedros profesorė Dalia Pakalniškienė, sąžiningai įvertinusi komandų atsakymus, išrinko šių metų geriausius Antikos kultūros žinovus: Vydūno gimnazija (I vieta), „Ąžuolyno“ gimnazija (II vieta, beje, atsilikome tik vienu tašku!)), Licėjus (III vieta). Renginį apvainikavo SIRTAKIS.

Dėkojame „Ąžuolyno“ komandai : A. Šepučiui (3a), E. Radušytei (3d), P. Galuškinui (3c) , K. Pikelytei (4d), komandos kapitonui J. Limšai (4d),komandą globojusiai mokytojai V. Dulevičienei.


Svarbu
Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau  visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje  klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.

Apie mus rašo

Netrukus mokiniai karjeros ugdymą mokyklose galės pasirinkti kaip atskirą discipliną. Bendrojo ir profesinio lavinimo įstaigose pradėjus diegti naują profesinio orientavimo sistemą, jose jau dirba 800 karjeros koordinatorių ir apie 100 karjeros konsultantų, tarp jų - ne tik švietimo sistemos atstovai ar psichologai, bet ir darbo patirties turintys profesionalai: verslininkai, ekonomistai ir pan.

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje vasario 1-oji buvo neįprasta: pamokų metu vyko Karjeros diena. Gimnazistai, užsiregistravę iš anksto, dalyvavo susitikimuose su 37 skirtingų specialybių atstovais, tarp kurių buvo ne tik miesto meras, medikai ar advokatai, bet ir sprogstamųjų medžiagų specialistas iš Pakrančių apsaugos tarnybos šuo Lego.

Publikuota Vakarų ekspresas 2013-02-06

„Gyvename keistu metu - atrodo, visiškai normalu, kai moksleiviai penkis kartus per savaitę papildomai lanko sporto treniruotes arba eina groti, piešti, bet neranda laiko nors kartą per savaitę papildomai palavinti smegenis“, - šiandieninėmis tendencijomis stebisi fizikos mokytojas Saulius Žukauskas.

Kad kryptingos treniruotės reikalingos ne tik sporte, bet ir bet kurioje kitoje srityje ne visada pakanka vien to, ką moksleivis gauna per pamokas, patvirtina ir S. Žukausko buvę mokiniai.

Šią vasarą bronzos medalį iš Portugalijoje vykusios tarptautinės fizikos olimpiados parvežė šiemet „Ąžuolyno“ gimnaziją baigęs ir net 4 šimtukus iš valstybinių brandos egzaminų gavęs Martynas Linkevičius. Žinant, kad šioje olimpiadoje dalyvavo moksleiviai net iš 90 pasaulio šalių, šis laimėjimas atrodo iš tiesų įspūdingai.

„Keisčiausia yra tai, kad mokydamasis progimnazijoje aš netgi galvojau, kad fizikos nelabai suprantu. Tik „Ąžuolyno“ gimnazijoje Sauliaus Žukausko pamokose man atsivėrė akys“, - pagyrų mokytojui negailėjo Martynas.

Publikuota www.ve.lt 2018-09-27
Naujausi blogo įrašai
blog image

Gimnazijoje vyko viktorina „Mes Lietuvos vaikai“, skirta Vasario 16-ajai paminėti.

Viktorinoje dalyvavo I klasių komandos, o ją vedė istorijos mokytoja  R. Veličkaitė.

Mokiniai atsakinėjo į istorinius klausimus, nuotraukose atpažino iškilias istorines asmenybes. Keliaudami po Lietuvą gimnazistai ieškojo gamtinių geografinių vietovių bei objektų. Jie prisiminė mūsų tautos svarbias šventes ir jas įvardijo, taip pat turėjo rasti tautinio kostiumo pavadinimus bei detales.

Šiltai ir draugiškai rungtyniaudami mokiniai prisilietė prie Lietuvos istorijos, geografijos bei etninės kultūros klodų.

Juk Lietuva – tai mes patys!

2019-02-20 Autorius: Reda Veličkaitė
blog image

„Nebūkime abejingi savo tėvynei. Ji turėtų būti kiekvieno tautiečio širdyje ir sieloje. Jūs visi tėvynėje viską patyrėte pirmąsyk, todėl tėvynė mums neturėtų asociuotis tik su teritorija, kurioje gimėme, tai turėtų reikšti jausmą, kuris suartina visus tėvynės palikuonis.“ (K.Piekutė, 1b)

„Kreipiuosi aš į liaudį, lietuviškos žemės sūnus ir dukteris, mūsų Tėvynės atžalas, jau seniai nerimastingai žvalgausi į Lietuvos žmones su mirštančia lietuvio dvasia bei gęstančia pilietiškumo ugnimi jų akyse. Lietuviai, ar nesutepta jūsų sąžinė? Ar žodis „tėvynė“ suvirpina jūsų širdis? Ką galėtumėte dėl jos paaukoti, ar pagalvojote? Ar suvokiate, jog tėvynė – tai žemė, kurioje kadaise alsavo mūsų didingieji protėviai? Gerbkite savo tėvynę Lietuvą, nes čia ir tik čia visko pradžia bei  pabaiga. Atminkite, kad neturi teisės lietuviu vadintis tas, kas tėvynės išsižada ir savo širdin jos neįsileidžia. “ (E.Minčinauskaitė, 1b)

„Tėvynė – pareiga. Tėvynė – ir dovana, kurioje žmogus gali suprasti savo būties prasmę. (U.Žalondauskytė, 1b)

Skaityti toliau...

 

2019-02-20 Autorius: Rita Babraitienė

Medžių ošimas

 Kai išgirstu ošimą medžių,
Apsisuka juk man galva.
Aš mintyje tik išgirstu
Neramų šnabždesį į ausį iš kitų.

Šis lapų margumynas,
Spalvų paletė ši graži.
Kaip galima to nemylėti,
Neleidžia to mana širdis.

Šis brolių miškas, per šimtmečius užaugęs,
Ir šie manieji ąžuolai.
Tai viskas, kas kažkada man liko
Po tragiškai nukritusio dangaus.

Man tvenkias ašaros aky,
Užplūsta sielą skausmas.
Suprantant, kad neliko nieko
Toje nusususioj širdy.

Nėra tenai nei supratimo menko,
Nei dedikacinės kalbos.
Dabar yra tik vienas jausmas,
Kurį neapykanta aš vadinu.

O šimtmetį atgal kalbėjom,
Didžiavomės labai.
Bet, kai dangus virš Lietuvos paniuro,
Pasikeitėme atvirkščiai.

Gal kada nors sugrįšim
Prie mūsiškos būties tikros.
Gal kažkada suprasim,
Kad esam Lietuvos.

Skaityti toliau...

2019-02-18 Autorius: Kristupas Linas Bernotas, 1d
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas