Navigacija

Europos kalbų diena
Mokyklos gyvenimas Rugsėjo 24, 2020
Gimnazija iš vidausIspanija
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 27, 2019


Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Blogai
Europos kalbų diena

Sveiki, Guten Tag, Hello, Bonjour, Ahoj. Tai – tik keli pasisveikinimai kasdien girdimi skirtingose Europos valstybėse. Kiekvienais metais rugsėjo 26-ąją dieną visa Europa švenčia kalbų dieną. Ši šventė neaplenkė ir mūsų gimnazijos. Rugsėjo 24-ąją pirmo aukšto fojė praūžė Europos tautų mugė šiai progai paminėti. Anglų kalbos mokytoja Reda Mačiukaitienė, padedama 2b klasės mokinių, surengė viktoriną anglų kalba, kurioje galėjo dalyvauti visi norintys gimnazistai bei jų mokytojai. Teisingai atsakiusieji į klausimus, buvo apdovanoti įvairiausiais prizais: vaisiais, saldainiais, pyragaičiais. Viso renginio metu skambėjo Europos tautų muzika, todėl buvo galima linksmai pašokti. Ši mugė prikaustė daugelio gimnazistų dėmesį ir padėjo ne tik smagiai praleisti laiką, paminėti Europos kalbų dieną, bet ir sužinoti daug įvairiausių įdomybių apie Europos valstybes.

Skaityti toliau


Edukacinis renginys „Senieji Lietuvos instrumentai“ su Sauliumi Petreikiu

Rugsėjo 22 d. mūsų gimnazijos antrokai ir dalis pirmokų turėjo išskirtinę galimybę susipažinti ir pamoką praleisti su muzikinės scenos fenomenu, pučiamųjų instrumentų virtuozu, solistu, multiinstrumentalistu bei vienu ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų Sauliumi Petreikiu.

Skaityti toliau...

 

Skaityti toliau


Vilties aitvaras

Šie mokslo metai tikrai buvo kitokie. Niekas net negalėjo pagalvoti kaip viskas gali greitai pasikeisti. Atsibundi vieną rytą, o tavo gyvenimas jau kitoks.
Visai kaip ir 1941 birželio 14 dieną...
Užbaigti mokslo metus ir pasitikti vasarą pirmokai nusprendė minint Gedulo ir vilties dieną. Paskutinę klasės valandėlę susitikome prie jūros. Prisiminėme mūsų šalies istoriją, domėjomės bei pasidalinome vieni su kitais Lietuvos gyventojų trėmimo istorijomis iš artimiausios aplinkos.
Viską vainikavome pilietine iniciatyva „Vilties aitvaras“. Aitvaras — tai vilties simbolis, kad viskas bus gerai svarbu tik turėti ryžto ir svajonę tai įgyvendinti.
Todėl mūsų aitvaras sudarytas iš gyvų žmonių, kurie žino, prisimena ir svajoja.

Skaityti toliau


Metų abiturientas 2020!

Koks platus šio žmogaus pasaulis, tiek daug joje telpa spalvų. Gera žinoti, kad šiandien mes turime tokių nuostabių jaunų žmonių, nepaliaujamai ieškančių ir atrandančių naujus dalykus, siekiančių išbandyti viską, ką gali pasiūlyti gyvenimas.  Ji su savo bendraklasiais visada stengėsi, kad mūsų kartu praleistas laikas būtų kuo įvairesnis.  Šarlota – žmogus, negalintis gyventi nė minutės be veiklos,  ji nepailstanti organizatorė, kupina įvairiausių idėjų, minčių ir jomis mokanti uždegti kitus. Kas, jeigu ne Šarlota, įtrauks į veiklą savo klasės draugus ir kitus gimnazijos mokinius?  Ji buvusi mokinių parlamento narė. Kaip žmogus, Šarlota labai šilta ir komunikabili, niekada neatsisakys pabendrauti su tais, kurie šalia jos, – bendraamžiais, mokytojais... Ji pastebės šalia esančio asmens nuotaiką ir ras tinkamą žodį padrąsinti, užjausti.

Skaityti toliau...

 

Skaityti toliau


Vasaris Ispanijoje pasirodė kaip vasara!

„Skrendant lėktuvu į Ispaniją jau norėjosi verkti, nes prisiminiau, kad reikės grįžti.“ (Gabija Joknytė, trečiokė)

„Man ir grįžus tebesinori kalbėti ispaniškai.“ (Povilas Carev, pirmokas)

 2020 m. vasario 13–21 d. grupelė „Ąžuolyno“ gimnazijos ispanų kalbos besimokančių moksleivių su lydinčiomis mokytojomis ir keliomis Klaipėdos universiteto ispanų kalbos kursantėmis nukeliavo į pačius Europos pietus – į Kadiso miestą (Cádiz, Ispanija) Atlanto pakrantėje. Kelionei buvo parengta intensyvi mokomoji ir kultūrinė programa. Moksleiviai dalyvavo specialiai šiai grupei suorganizuotuose ispanų kalbos kursuose „Taller de inmersión en la lengua española y su cultura“ (iš viso 8 valandos). Kursai vyko Kadiso universiteto Šiuolaikinių kalbų mokymo centre (CSLM, Centro Superior de Lenguas Modernas); dėstytoja Macarena Gómez Cabrales į mokomąją programą sumaniai įtraukė visus, kad ir skirtingą ispanų kalbos lygį turinčius kursų dalyvius ir liko labai patenkinta pasiektais rezultatais. Centro darbuotojai pakomentavo, kad mūsų moksleiviai pagal savo amžių jiems pasirodė itin motyvuoti, brandūs!

Tęsinys...

Skaityti toliau


Vasario 16-osios minėjmas

„Ąžuolyno” gimnazijos moksleiviai Vasario 16-tąją neįprastai ir turiningai paminėjo eidami į senelių namus. Puikiai praleistas laikas tarp tikrųjų Lietuvos veteranų su moksleivių atliktais muzikiniais pasirodymais, eilėraščiais bei kartu su senelių namų auditorija sudainuotomis  lietuviškomis  dainomis. Vasario 16-toji - UŽSKAITYTA!

Skaityti toliau


Policijos pareigūnų viešnagė „Ąžuolyno“ gimnazijoje 

Kovo 2 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato Bendruomenės pareigūnai Simona Narūnė ir Alvydas Brencius, bendravo su gimnazistais apie teisinę atsakomybę. Mokiniams suteikta informacija tikrai pravers ateityje tapti pilietiškais, gerbiančiais save ir šalia esančius. Gimnazistai turėjo galimybę užduoti jiems rūpimų klausimų, vyko diskusija, dalijimasis patirtimi ir modeliavimas įvairių situacijų, kurios kartais nutinka jaunų žmonių gyvenime.  

Dėkojame Bendruomenės pareigūnams už prevencinę pamoką. 
Susitikime dalyvavo II klasių mokiniai, klasės kuratorė Lina Daugintytė, socialinė pedagogė Vaida Martyšienė. 
Bendruomenės pareigūnų patarimai gyventojams:
Patarimai vaikams bandžiusiems vartoti psichoaktyvias medžiagas:   

Skaityti toliau


Šimtadienis „Laive vaiduoklyje“

Vasario 28-osios dienos, penktadienio, rytą signalizuojantys abiturientų automobiliai netvarkingai   buvo sugrūsti mokyklos kieme ir mokyklą kaip kasmet „okupavo“ įžymybės, filmų herojai, močiutės, mafijos, kariai, net corona virusai ir kitokie persirengėliai. Tai – tradiciškai 100-tą dienų, likusių iki pirmo egzamino, triukšmingai švenčiantys dvyliktokai. Tiesa, persirengę jie buvo taip, kad net patys vieni kitus sunkiai atpažino. Mokykloje jie ne tik šoko, bet ir su savo klasėmis atliko jaunesniųjų gimnazistų ruoštas užduotis, pavyzdžiui, dėliojo sukarpytas klasės nuotraukas, spėliojo mokytojus iš apibūdinimų bei vaikinai užrištomis akimis turėjo atspėti, su kuria bendraklase šoka. Valgykloje, prižiūrimi direktorės su beisbolo lazda ir maitinami mokytojų, dvyliktokai pasistiprino manų koše. Pažiūrėję filmuką, sukurtą iš pačių siųstos medžiagos, ir dar šiek tiek pasilinksminę ji išsiskirstė. Tačiau neilgam.

Vakare abiturientai į mokyklą sugrįžo jau ne kaip įvairūs personažai – šįkart jie buvo savimi. Įžengus į aktų salę paaiškėjo, jog pateko į „Laivą vaiduoklį“. Beje, tokia ir šimtadienio tema. Šis laivas  simbolizavo mokyklą, iš kurios „pabėgo“ 140 įgulos narių – dvyliktokų. Likę jaunesnieji mokiniai vaidinimo metu gudrumu bandė privilioti juos grįžti atgal. Ir tai pavyko – kviečiami į sceną šventės kaltininkai čia atėjo atlikti užduočių: papasakoti apie įsimintiniausią įvykį su auklėtoją, geriausią dieną mokykloje ir panašiai. Tačiau nors šventei netrūko mokinių įsimintino vaidinimo, energijos ir humoro, daugiausiai ovacijų sukėlė ypač nustebinę mokytojai, kurie ne tik vaidino, bet ir šoko bei dainavo.

Manau, nesuklysiu pasakydama, kad visų organizatorių pastangomis ši diena abiturientams sukėlė begalę gerų emocijų ir sukūrė itin įsimintiną šventę. Jos prisiminimais gyvensime iki egzaminų. Ačiū!

Skaityti toliau


Kelionė į Strasbūrą

„Ąžuolyno“ ir S.Stanevičiaus (Viduklė) gimnazijos, laimėjusios MEPA projektą („Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“), atstovavo Lietuvai Strasbūro parlamente. Čia dalyvavo 23 ES šalių atstovai. Vasario 14-ąją mokiniai susipažino su  parlamentu, jo erdvėmis bei lydinčiais darbuotojais. Parlamento salėje pirmininkas supažindino su darbotvarke, darbo aktualijomis. Toliau sekė delegacijų prisistatymai, darbas komitetuose, debatai bei interaktyvus žaidimas. Gimnazistai, o taip pat ir mokytojai dalyvavo diskusijose. Iš arti pamatėme parlamentinio darbo specifiką.

Taip pat turėjome puikią galimybę aplankyti Europos miestus: Prahą, Paryžių, Berlyną.

Mūsų gimnazijos komandą sudarė 10 mokinių iš 10-12 klasių, o juos paruošė ir lydėjo istorijos mokytoja R.Veličkaitė. Kelionės metu susiradome daug naujų draugų, patyrėme gerų emocijų ir įspūdžių.

Skaityti toliau


Pramoginių šokių vakaras

„Šokis – tai poezija, kuria kartais atskleidžiama daug daugiau, negu galima pasakyti gražiausiais ir prasmingiausiais žodžiais,”- tokiomis mintimis šokio vadovė Loreta Margarita Černeckienė pasveikino „Pramoginių šokių vakaro” dalyvius bei svečius.

Vasario 6 vakarą gimnazijos III bei IV klasių mokiniai aktyviai  dūzgė šokių aikštelėje. Gimnazistaii visus mokslo metus ruošėsi šiai šventei: mokėsi įvairių žingsnelių, derinių, patys teikė pasiūlymų ir kartu su mokytoja sukūrė pasigėrėjimo vertas kompozicijas. Svarbu paminėti, jog dauguma moksleivių pasirinko šokio pamokas neturėdami jokios patirties, tačiau padaryta pažanga džiugino tiek mokytojus, tiek tėvelius. Vakaro metu išvydome lotynų, klasikinių, šiuolaikinių šokių: šokome tango, čia čia, lėtą ir Vienos valsus, džiaivą, sambą, salsą, kantri stiliaus šokius, tradicinį graikų sirtakį ir kitus. Ne paslaptis, jog „Ąžuolyno” gimnazija džiaugiasi ne tik smalsiais ir talentingais moksleiviais, bet ir viską suspėjančiais šokančiais mokytojais. Mokytojų penketukas koncerte pasirodė ypač nuotaikingai ir profesionaliai, o žiūrovai negailėjo aplodismentų. Vakarą vainikavo merengo, kuris dar vadinamas draugystės šokių, kurį šokdami į sceną pakvietėme ir svečius.

Turbūt sunku įsivaizd