Navigacija

„Noriu Tave apkabinti...“
Mokyklos gyvenimas Gruodžio 20, 2018
Gimnazija iš vidaus

Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Blogai
Skiriama Prūsijos karalienei Luizei

Luizės malda

Po  šios tamsos karčios,
Per šitą kraujo naktį.
Nušviski tarsi saulė tu
Ir mano Prūsiją gaivink.

Pasigailėk vaikų visų,
Besparnių Dievo angelų,
Ir mūs senų žmonių basų,
Be meilės karo paliktų.

Padėk nustot raudoti jiems,
Užbaigt tą laidotuvių maršą.
Pabodo kapinių vaizdai,
Kareivių kraujo persmelkti.

Skaityti toliau...                                   

 

 

Skaityti toliau


Kalėdinės varžybos

 Š.m. gruodžio 21-ą  dieną gimnazijoje pamokos nevyko ir ąžuolyniečiai, džiaugdamiesi netrukus prasidėsiančiomis atostogomis, dalyvavo Mokinių parlamento suorganizuotose originaliose varžybose. Keisdamosi kabinetais klasės stengėsi kuo greičiau įvykdyti jiems paruoštas užduotis: dalyvavo ,,Kahoot“ viktorinoje Kalėdų tema, muzikinėje  kalėdinių dainų viktorinoje, kūrė  palinkėjimus draugams, varžėsi sportinėse lenktynėse, išmėgino savo  taiklumą, dėliojo ,,Alias“ kalėdine tema.  Atlikę užduotis mokiniai aktų salėje šokdami laukė varžybų rezultatų ir galiausiai paaiškėjo, jog greičiausiai ir geriausiai užduotis tarp jaunesniųjų ąžuolyniečių atliko 2 b, o tarp vyresniųjų 4c klasės. Taigi, mokiniai ne tik linksmai, šventiškai praleido paskutinę dieną mokykloje prieš atostogas, bet ir sužinojo daugiau įdomių faktų apie Kalėdas.

Skaityti toliau


Buvo gera tiesiog jausti...

Gruodžio 19 –os  vakarą, kai vis labiau įsisukame į artėjančių švenčių verpetą, mokykloje įvyko teatralizuotas koncertas ,,Noriu tave apkabinti“. Susirinkusi mokyklos bendruomenė tą vakarą trumpam sustojo pabūti kartu ir pajausti.

Renginys prasidėjo išraiškingu gimnazijos teatro mokinių vaidinimu – šiuolaikinių moksleivių pokalbiais apie būsimas kalėdines dovanas, džiaugsmu dėl pasiekimų ir pamąstymais su nostalgija apie vaikystės Kalėdas, nematerialias dovanas bei nuoširdų jų laukimą. Į vaidinimą vis įsipynė choras ,,Atžalynas“, kuris kartu su vadove taip pat trumpam tapo spektaklio dalimi, šokių kolektyvas ,,Auštra‘‘ ir vokalinis ansamblis. Baigiantis jaunųjų aktorių pasirodymui, daug žiūrovų net susigraudino pamatę, jog svarbiausias dalykas šiuo šventiniu laikotarpiu – malonus jausmas, kai visi kartu, ir šilti apkabinimai. Už lango šaltas, bet aktų salėje jaukus vakaras pasibaigė direktorės žodžiu, nuotaikinga mokinių dueto bei visų susirinkusiųjų daina ir apkabinimais.

   Ateinančių Kalėdų proga linkiu sustoti ir pasidžiaugti akimirka: krentančia snaige, susirinkusiais artimaisiais, tuo nepaprastu jausmu...

 

 

Skaityti toliau


Tradiciniame renginyje „Sutik Kalėdas sportuodamas“ nugalėtojai nepasikeitė!

Gruodžio 13 dieną, gimnazijoje vyko jau šeštasis sportinis renginys, skatinantis Kalėdas sutikti ir linksmai, ir judriai! Jau ketvirtus metus nugalėtojais tapo 4e klasės komanda šiemet pasivadinusi „Tiesiog Ketvirtokai“ (Gintarė Lenkaitytė, Justė Kazlauskaitė, Julija Kazlauskaitė ir Lukas Mažonas). Nuo jų nežymiai (vos sekunde!)  atsiliko 1c komanda „Silkė pataluose“(Greta Raščiūtė, Gretė Gajauskaitė, Aurimas Vizgirdas ir I klasių kuratorė Lina Daugintytė), šiek tiek daugiau - 3e komanda „Ežiukai rūke“(Gustas Kitra, Vitold Dvorak, Greta Uldukytė ir klasės vadovė Rima Miknevičienė). Prizininkams buvo įteikti valgomi vitamininiai prizai. Renginio metu sirgaliai ir dalyviai vaišinosi sveikais užkandžiais ir gėrimais.

 Tikimės, kad kitais metais prisijungs dar daugiau komandų!

Skaityti toliau


Projekto „Pažink valstybę“ išvyką į paskaitą

2018 m. lapkričio 28 d. kartu su istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Reda Veličkaite apsilankėme Lietuvos verslo kolegijoje, kur klausėme Klaipėdos apygardos prokuroro Žilvino Šiurnos paskaitos „Ikiteisminis tyrimas bei vadovavimas jam“. Išgirdome apie prokurorų darbo specifiką, pliusus, minusus, bei įdomius faktus, kurių nežinojome apie darbą teisėsaugoje. Paskaitos metu mums paaiškino, ko reikia norit tapti šios profesijos atstovu, kokias studijas reikia baigti bei kokiomis savybėmis žmogus turi pasižymėti, norėdamas tapti teisės specialistu. Mums šis užsiėmimas buvo naudingas ne tik tuo, kad sužinojome daugybę naujos informacijos, bet ir gavome pažymėjimus, suteikiančius 0,3 balo stojant į kolegiją. Tai buvo įsimintina teisės ir pilietiškumo pamoka bei dalyvavimas projekte „Pažink valstybę“.

Skaityti toliau


Mokinių parlamento prezidentas Kazys Žitkus: ,,Kuo daugiau pažįsti žmonių, tuo platesnis tavo mąstymas‘‘

Šiemet ,,Ąžuolyno‘‘ gimnazijos parlamentas, vadovaujamas režisierės Aivos Urbšienės, sulaukė nemažų permainų: nauji nariai, išradingumas bei pastangos sukurti jaukią atmosferą mokykloje aiškiai pastebimi jau dabar, praėjus vos keliems mėnesiams po naujojo parlamento sudarymo. Tačiau nepasikeitė viena: buvo išrinktas naujas prezidentas. Tiesa, kiek kitokiu būdu, nes rinko visa mokyklos bendruomenė (ne tik paties parlamento nariai) ir ilgesniam laikui - 2 metams. Taigi, nusprendžiau išsiaiškinti apie parlamento galvos Kazio Žitkaus asmenines savybes, siekius bei veiklą Mokinių parlamente.

 1. Jau trečius metus esi gimnazijos parlamento narys. Kodėl būtent šiemet nusprendei kandidatuoti į Mokinių parlamento prezidento vietą?
  11 klasė, manau, yra būtent tie metai, kai dar gali išpildyti savo troškimus ir pasinerti ne tik į mokslus, bet ir į mokyklos gyvenimą. Kad būsiu ,,Ąžuolyno‘‘ mokinių parlamento pirmininkas, jau pasakiau sau atėjęs į 9 klasę, šį tikslą ir norėjau įgyvendinti šiais mokslo metais
  Skaityti toliau...

 

Skaityti toliau


Kalėdų laukimo dvasia socialinės paramos centre „Danė“

2018 metų lapkričio 28 dieną Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos I klasių ir IIa klasės mokiniai bei mokytojos Genovaitė Overlingienė ir Laura Inčerauskaitė lankėsi Klaipėdos socialinės paramos centre „Danė“. Savo viešnage gimnazistai labai pradžiugino šio centro gyventojus. Jiems buvo surengtas trumpas koncertas, kuriame skambėjo įvairių muzikos instrumentų garsai bei Salomėjos Nėries eilėraštis „Lauk manęs“. Socialinės paramos centro gyventojų veidai nušvito plačiomis šypsenomis. Iš tikrųjų matėsi, jog atnešėme jiems šventinę nuotaiką! Po koncerto gavome dovanų bei buvome paprašyti padėti papuošti centro patalpas. Taigi, papuošus langus, visus aplankė Kalėdų laukimo dvasia... Atsisveikinusi dar ilgai jaučiausi labai laiminga ir žvali. Juk padėdamas kitiems pasijauti taip nuostabiai bei pakiliai, tuo metu pasaulis nušvinta visiškai naujomis spalvomis.

Nuotraukos...

Skaityti toliau


Nakty

Nakty

 Aš pasiklystu Naktyje,
Kaip pasiklysta šviesoje gyvūnas.
Ir žavi ji mane labai labai,
Kaip žavi vyrą moteris bejėgė.

O ką sakysi tu, prašau.
Kaip atsiliepsi apie juodąją besotę?
Ar mesi akmenį tu jos daržan,
O gal kaip tik paglostysi per petį.

Man regis, tu bijai, matau.
Drebi prieš jos apakinančią tylą.
Nė nemanai pakelt akių savųjų,
Į jos didingąją tamsybę.

Bet juk ateina metas,
Ir nusilenkęs tu sakai „sudie“,
Pasitinki jos sesę dvynę Dieną,
Kuri visai kita nei ji pati.

Klaida

 Kiekvienąkart, kai aš einu taku,
Savęs aš klausiu,
Kodėl aš čia,
Ir ką veikiu.

Suklydau aš jau ir ne vienąsyk,
Bet vis suklupdamas aš rasdavau jėgų
Paklaust savęs,
Kodėl aš čia
Ir ką veikiu.

Tikiuosi, neateis manęs tokia diena,
Kai nebebus kaip gintis, štai gana.
Atkirsiu jai aš pusbalsiu kietu,
Aš dar pasitaisysiu, prižadu.

O ji man tiktai tyliai tyliai pasakys,
-Aš tau duodu šansą paskutinį,
Daryk kaip moki, tik mąstyk,
Kartėlį nuodėmės nuryk.

Kiekvieną dieną bėgau aš nuo tos dienos,
Neatsigręždamas ėjau aš link aukštųjų,
Nebekartojau aš klaidų savų,
Palikęs praeitį baisių dienų...

Ir štai atėjo ta diena,
Kai suklysti aš ir vėlei sugebėjau,
Ant pjedestalo išdidžiai
Nusilenkiau likimui nuolankiai.

Skaityti toliau


Aš einu...

 Senasis Dienorašti...                                                                                                   Spalio 13

   Paklausiu: kas aš?

   Tikriausiai atsakytum: pamiršau.

   Bjaurybė! Ne… Aš pati neprisimenu savęs. Tu – nekaltas. Žinoma. Jau skolinuosi tą žodį? Netikrą ir beformį. Dabar dažnai girdžiu: ,,Dėl to niekas nekaltas.”

    Žinai, čia – aštru. Kvapas. Braižo kvėpavimą. Nebesuprasi – jis tik vaistų ar visur įsismelkęs. Adata, įsmigusi į ranką. Balta spalva – net ji aštri!.. O spengianti tyla… Drasko ausis. Ją kartais išveja už durų. Lankytojai. Ir šiandien buvo. Nes aš – ėjau. Bet - melas! Tik slinkau. Su virpančia gyvybe.

   Nežinojau, kur eiti. Pasukti. Tada pamačiau spalvas. Ten – langas. Už jo – medžiai. Ir suklupau. Nes kas aš? Kas esu, kad būčiau verta atsigerti drėgnų lapų kvapo? Klausytis vėjo? Bent pro įkalinusio lango plyšį.

   Niekas. Jei pamiršta, aš – Niekas. Neverta vaikščioti. Sizifo darbas. Tabletės, skysčiai tegul naikina ne skausmą, o mane. Arba abu. Daugiau aš neisiu. Nereikalingos niekam spalvos.

 

Balta pavirs juoda,

Kai naktis uždengs

Mano siluetą…

Skaityti toliau...

 

Skaityti toliau


Ispanų kalbos mokytoja: „Kuo daugiau komunikacijos“

 Visi norime išmokti kalbų, kad nuvykę  į užsienį galėtume susikalbėti su vietiniais gyventojais ar bent suprasti, ką jie sako. Todėl paėmiau interviu iš mūsų ispanų kalbos mokytojos Jūratės Derukaitės.

 Kada susidomėjote ispanų kalba?

 Kai studijavau universitete. Studijavau Lietuvių filologiją Vilniaus universitete, nes tais laikais dar nebuvo tokios specialybės, kaip ispanų kalba. Kai įstojau i lituanistiką, bestudijuodama ir susidomėjau. Man visada gyvenime labai patiko kalbos. Kai išmokau skaityti ir rasdavau nepažįstamų žodžių , visur stengdavausi juos perskaityti. O kodėl pasirinkau  būtent ispanų, ne kitą kalbą, tai kad tais laikais buvo labai populiari italų kalba. Buvo suklestėjusi  italų muzika ir dainos, bet aš nenorėjau. Galvojau, kad  geriau pasidomėsiu kalba, kuri buvo labai panaši, ir pataikiau.

 Kuo jums yra išskirtinė ispanų kalba?

Tuo, kad yra 2-a pasaulyje kalba, kuria daugiausia žmonės kalba. Jeigu neskaičiuosime kinų kalbos, kur yra labai daug gyventojų, po anglų kalbos tai yra antra vartojama kalba pasaulyje.

Skaityti toliau...

 

Skaityti toliau


Pirmokų vakaro linksmybės

Penktadienį, gruodžio  pirmąją dieną, mokyklos pirmokai skubėjo į jiems organizuotą šventę – pirmokų susipažinimo vakarą aktų salėje. Prieš mėnesį kiekviena klasė išsitraukė pavadinimą pasakos, kurią turėjo paversti modernia ir ją suvaidinti. Ilgai repetavę ir sunkiai gludinę savo idėjas, čia jie suskubo jas pademonstruoti. Tačiau verta paminėti, jog šis pasirodymų vakaras neliko be komisijos, kurią sudarė biologijos mokytoja Ieva Šiaulienė ir jos dukrytės, socialinė pedagogė Vaiva Martyšienė bei ugdymo karjerai specialistė Aušra Butkuvienė.

Skaityti toliau...

 

Skaityti toliau


Susitikimas Lietuvos Aukščiausiame teisme

Gruodžio 7d., įvyko projekto ,,Pažink valstybę‘‘ veiklų pristatymas Vilniuje, Lietuvos Aukščiausiame Teisme. Pristatėme savo išsigrynintą temą ,,Grafiti – vandalizmas?‘‘. Mūsų mokyklos veiklą pristatė Emilija Zakarauskaitė ir Juozas Skarbalius. Taip pat išklausėme Mažeikių, Zarasų, Šakių, Panevėžio rajono mokyklų pristaymų.  Vėliau plačiau susipažino su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo darbu. Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Auridijus Gutauskas, papasakojo apie šios profesijos privalumus ir trūkumus, supažindino su Aukščiausiojo Teismo struktūra, veikla, kokių savybių, įgūdžiu, kokios patirties reikia norint dirbti Lietuvos Aukščiausiame Teisme. Teisėja Rima Ažubalytė papasakojo apie sunkiausias, bei įdomiausias bylas, kurias yra tekę nagrinėti.

Skaityti toliau


Matematikos konferencija

Gruodžio 4 dieną gimnazijoje vyko VII-oji respublikinė mokinių matematikos konferencija „Matematika aplink mus“. Šiemet konferencijoje dalyvavo net 12-os skirtingų Klaipėdos mokymosi įstaigų moksleiviai, taip pat sulaukėme svečių iš Kretingos, Gargždų bei Palangos. Mokinių pranešimai stebino išradingumu: gimnazistai papasakojo apie vairavimo bei parkavimosi ypatumus, motociklų megėjai gyvai pademonstravo visą specialios aprangos komplektą, išvydome be galo kūrybingų filmukų, išgirdome daug įdomybių apie skaičius ir jų pritaikymą praktikoje, o kartu su „Žaliakalnio“ gimnazistais atlikome eksperimentą, pasitelkdami erdvines figūras ir muilo burbulus. Savo darbus pristatė ir mūsų gimnazijos mokiniai: Benas Dirmontas, Justė Viltrakytė kartu su Ieva Drobenkaite ir Vega Stumbraite, Ugnė Valašinaitė. Be galo džiugino ir mažesniųjų klasių mokinių pristatymai. Dėkojame konferencijos dalyviams ir juos ruošusiems mokytojams. Tikimes, kad matematikos mokslas ir toliau vienys tokį žingeidų jaunimą.

Skaityti toliau


SALDUMAS IR TAMSIEJI ŠEŠĖLIAI

Seniai seniai didinguose Sveikatos rūmuose gyveno valdovas Agurkonas ll. Didis karalius turėjo rūpestingą žmoną Brokulę ir nuostabaus grožio dukrą Pomidoriukę. Visoje karalystėje klestėjo tvarka ir ramybė, nė vienas karalystės gyventojas nenutuokė, kas yra nerimas ir ligos. Tačiau Agurkonas ll buvo sumanus ir atsargus valdovas, todėl miesto vartus liepė saugoti drąsiems ir narsiems milžinams Vitamininui ir Skaidulinui. Atsakingi milžinai karalystę saugojo  dieną ir naktį, nesudėdami bluosto.

Tačiau vieną dieną prie didelių ir įspūdingų miesto vartų pasirodė nepažįstami svečiai. Vitamininas ir Skaidulinas, apakinti netikėtų svečių grožio ir apsvaiginti saldaus ir malonaus kvapo, praleido nepažįstamuosius pro vartus. Atvykėliai įžūliai įžengė i miesto aikštę ir garsiai, lyg giedantys gaidžiai pasiskelbė:

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Išvyka į Klaipėdos apylinkės teismo rūmus

Vykdydami projektą „Pažink valstybę"  Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniai savanoriai, lapkričio 27 d. apsilankė Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose. Čia turėjo galimybę pabendrauti su teismo pirmininku Svajūnu Bliudsukiu bei Klaipėdos miesto teisėja Kristina Baškienė, kuri nagrinėja baudžiamąsias ir administracinių nusižengimų bylas. Su mokiniais susitikimą padėjo organizuoti atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Olga Sadovskaja. Teismo darbuotojai mus pasitiko pasiruošę atsakyti į mums rūpimus klausimus apie graffiti. Išsamiai aptarėme Klaipėdos miesto problemas šia tema, susipažinome su bylomis, jų turiniu, kaip identifikuojami pažeidėjai, nuosprendžiais. Taip pat sužinojome, kada galima legaliai nepažeidus įstatymų užsiiminėti graffiti menu. Pažintinė ekskursija vyko po susitikimo su teismo pirmininku ir teisėja. Apsilankėme kalinių izoliatoriuje, kur mokiniai paprastai patekti neturėtų galimybės. Išvyka į Klaipėdos apylinkės teismą, buvo informatyvi ir naudinga.

Skaityti toliau


„Mes = ateitis“

Lapkričio 26 dieną, Klaipėdos kultūros fabrike vyko jaunimo dirbtuvėlės „Mes = ateitis“. Į renginį susirinkęs Klaipėdos jaunimas dirbo su „Active citizens” komanda.

Atstovės buvo paruošusios užduočių, padedančių atpažinti save, savo vertybes. Atlikus šias užduotis paaiškėjo, kaip Klaipėdos jaunimas galėtų padėti spręsti miesto problemas. Pirmiausia akcentuotas jaunimo saviraiškos vietų trūkumas, ypač grafitti piešiniams piešti.

Akivaizdu, kad tik būdami vieningi, pilietiški, patriotiški  pasieksime tai, kad mūsų miestas būtų gražesnis, šviesesnis ir patrauklesnis.

Skaityti toliau


Pirmokų žvilgsnis į „Ąžuolyną“

Šį rugsėjį į „Ąžuolyno“ gimnaziją įžengė 143 pirmokai. Jie buvo padalinti į penkias klases. Pradžioje atsargiai ieškojo kabinetų, stengėsi palikti gerą pirmą įspūdį mokytojams, nešiojo uniformas, siekė surasti  naujų draugų, taip po truputį jie įsiliejo į mokyklos bendruomenę. Dabar jau jie prisitaikė ir suprato, kaip veikia mokyklos administracija, mokiniai ir mokytojai. Kas toleruojama, o kas neatleistina. Kada dėvėti uniformą, kada ne. Sužinojo, kad mokytojai ne tokie jau ir baisūs kaip „legendose“ apie „Ąžuolyną“. Mokytojai supranta ir padeda, stengiasi išmokyti kiek įmanoma daugiau. Nepaisant to, kad mes visi mokomės toje pačioje mokykloje, mes visi skirtingi, kiekvienas toks, koks turi būti.

Visų klasių pirmokai davė interviu ir išsakė savo nuomonę. Klausimai buvo tokie:

 • Kokia jūsų klasė? Kaip jūs joje jaučiatės?
 • Ar kyla nostalgija praėjusiai mokyklai ar buvusiems mokytojams?
 • Kokie mokomieji dalykai ,,Ąžuolyne" jums šiuo metu sunkiausiai sekasi?
 • Kaip vertinate tą faktą, kad visas 5-ias pirmas klases kuruoja vienas žmogus? Kas patinka/nepatinka?
 • Ar einate pas korepetitorių?

Atsakymai...

 

 

Skaityti toliau


Pristatytas projektas „Kultūrinis ir kulinarinis pasaulio šalių paveldas. Prancūzija“

2018 lapkričio 8 d.  gimnazijoje buvo pristatytas integruotas technologijų, dailės, geografijos, istorijos, šokio ir anglų kalbos  projektas „Kultūrinis ir kulinarinis pasaulio šalių paveldas. Prancūzija“, kurio metu  mokiniai skaitė pranešimus apie Prancūziją: supažindino su visame pasaulyje garsiais prancūziškais skanėstais, valgiais, mada, lankytinomis vietomis, žinomais menininkais, Prancūzijos gamtos grožybėmis, išskirtinėmis istorinėmis asmenybėmis, anglų kalba apžvelgė pasaulio šalis, kuriose kalbama prancūziškai, buvo sušoktas kankanas. Renginyje dalyvavo ir svečiai iš „Vėtrungės“ gimnazijos, pristatę nuostabiuosius prancūziškus pyragaičius. Po renginio visi dalyviai galėjo paragauti prancūziškų desertų: kanelių, plikytų pyragaičių bei prancūziško batono su sūrio užtepėle.

Nuotraukų autorė Patricija Levinskaitė (IIId)

 

Skaityti toliau


SKAUTAMS - 100 METŲ

Kas yra skautai? Ką žinote apie skautus? Tokiais klausimais pristatymą pradėjo Gražina Ivanovienė 2 c klasėje. Viešnia pristatė skautų istoriją pasaulyje ir Lietuvoje ,paminėjo žymiausius skautus. Mokinius mokė praktinių dalykų: kaip užrišti mazgą, išsivaduoti ir išsilaisvinti iš surišimų, kaip įžiebti ugnį ir ką skautai veikia stovyklose. Savo uniformoje parodė bei pristatė skautų simbolikos detales . Dėkojame už suteiktas žinias bei praktinius patarimus. Gruodžio mėnesį matysime   parodą apie skautus gimnazijoje.

 

 

 

                                                                                         

Skaityti toliau


Projektas „Pažink valstybę“. Apsilankymas STT.

Lapkričio 14 dieną Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos 1D klasės mokiniai ir etikos mokytoja Laura Inčerauskaitė nuvyko į Specialiųjų Tyrimų Tarnybos būstinę Klaipėdoje, kurioje susitiko su būstinės darbuotojais: STT viršininku Arvydu Juršėnu, korupcijos prevencijos viršininku Leonu Baršausku, STT viešųjų reikalų veikėja Egidija Nargelienė. Atvykus STT agentai mokinius pavaišino saldainiais, padovanojo rašiklius. Diskutavome mūsų projekto tema „Grafiti – vandalizmas?“. Darbuotojai išklausė ir pritarė mūsų pageidavimui įkurti erdvę grafičiui Klaipėdoje, kurioje jauni žmonės galėtų save išreikšti be išankstinio susitarimo su pastato savininku. STT darbuotojai mums pasiūlė susisiekti su Jūrų uosto direkcija, kuri galėtų duoti leidimą kurti grafitį ant jų pastatų. Taip pat buvo pasiūlyta susisiekti su jaunimo koordinatore, kuri padėtų visa tai įgyvendinti. Galų gale, STT agentai pasiūlė net savo būstinės garažą, kurį jaunieji menininkai galėtų papuošti grafičiais, jei negautume atskiros zonos arba pastatų.

Skaityti toliau


Projektas „Pažink valstybę“. Apsilankymas Klaipėdos policijos komisariate.

Lapkričio 15d. mokiniai, lydimi karjeros specialistės Aušros Butkuvienės, vyko į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Kur mes turėjome progą pasikabėti su nusikalstamų veikų registravimo skyriaus viršininke Vitalija Sukauskiene. Iš jos daugiau sužinojome apie grafitininkus, jų veiklą ir tikslus. Pasak, Vitalijos Sukauskienės, Klaipėdoje yra įvairių grafitininkų: jaunų paauglių, studentų, suaugusių. Vieni jų turi meninių gebėjimų, kiti ne, bet visų jų tikslai panašūs. Dauguma grafitininkų tiesiog nori išreikšti save, nors dalis jų tenori pajusti adrenaliną, mat piešimas naktimis, slapstantis jiems įdomiausia grafiti piešimo dalis. Jie ne tik išreiškia save, bet ir gadina privačią, valstybinę nuosavybę. Sugadintų pastatų savininkai yra priversti patys uždažyti grafičius, jei to nepadaro turi mokėti baudas, kurios yra nemažos, taip pat nepigūs  ir dažai, būtini namui uždažyti. Klaipėdoje grafičiai atsirado 2008-2009 metais, tuomet tai dar nebuvo laikoma nukalstama veika, tačiau 2010-2012 metais grafičių taip padaugėjo, jog per mėnesį atsirasdavo 26 nauji grafičiai. Pasitaikydavo atvejų, kai uždažius grafitį, jo vietoje atsirasdavo naujas. Nuo tada grafičių piešimas laikomas nusikalstama veika, už kurią yra baudžiama administracinėmis baudomis, arba būna taikomas turto išieškojimas. Dabar skaičius sumažėjo iki 1-2 grafičių per mėnesį, 16-25 per metus.

Skaityti toliau


Netradicinė pamoka

Lapkričio 14 d. mūsų gimnazijos 2b klasės mokiniams buvo suorganizuota netradicinė  istorijos pamoka. Socialinių mokslų kolegija vykdė ŠMM projektą „Pažink Vakarų Lietuvos kultūrinį paveldą jaunimo akimis.“ Pamoką  vesti atvyko Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Silva Pocytė ir Socialinių mokslų kolegijos atstovės.  Pagrindinė pamokos tema buvo „Klaipėdos kraštas – penktasis Lietuvos etnografinis regionas“. Jos metu mokiniai susipažino su Mažosios Lietuvos krašto istorija, kultūra, taip pat kuo šis kraštas ypatingas ir skiriasi nuo kitų Lietuvos etnografinių regionų. Įgyję naujų žinių, gimnazistai galėjo išbandyti savo jėgas protmūšyje „Ar pažįsti Mažąją Lietuvą?“, kurį vedė Socialinių mokslų kolegijos atstovės. Visiems puikiai sekėsi atsakinėti į klausimus, todėl protmūšio rezultatai labai nudžiugino organizatores. Taip pat buvo pristatyta studentų fotografijų paroda. Ji puoš mūsų gimnazijos koridorių dar visą savaitę. Mokiniai išėjo iš pamokos kupini geriausių emocijų ir susikrovę didžiulį kraitį naujų žinių.

 

Skaityti toliau


Projektas „Pažink valstybę“

Šiais mokslo metais mūsų gimnazija buvo atrinkta dalyvauti pilietinio ugdymo projekte „Pažink valstybę“. Pagrindinis jo tikslas yra paskatinti mokyklų bendruomenę imtis pilietinės atsakomybės ir bendradarbiaujant su valstybės institucijomis spręsti aktualias visuomenei problemas. Projekto metu yra siekiama stiprinti mokinių politinį raštingumą, skatinti mokinių pilietinį aktyvumą.

Projektas yra skirstomas į tris etapus: pirmo etapo metu išskiriama konkreti problema ir bandoma ieškoti sprendimo būdų mokyklos viduje; antro etapo metu problemos sprendimų ieškoma bendradarbiaujant su tam tikra vietos vadžios institucija; trečio etapo metu vykdomi pažintiniai mokinių ir mokytojų vizitai į valstybės institucijas Vilniuje.
Skaityti toliau>>>

 

Skaityti toliau


Miego ir poilsio pasikeitimai pirmoje klasėje

Visiems pirmokams pirmi metai naujoje mokykloje tampa tikru iššūkiu, jie patiria padidėjusį krūvį, stresą ir nemigą. Todėl nusprendžiau apklausti visų pirmų klasių mokinius apie jų poilsį ir miegą. Iš surinktų rezultatų ir padarytos išvados galime matyti, kad mokiniai apie 5-ias valandas per parą naudoja išmaniuosius telefonus ar kitokią įrangą. Pagal paros normą (3 val.) tai yra per daug. Na, o telefonui skleidžiant dirbtinę šviesą, nemažai atkeliauja ir mėlynos spalvos šviesos. Į ją labai jautriai reaguoja mūsų akies tinklainėje esančios ganglijo ląstelės. Šios ląstelės nurodo smegenims perjungti paros laikrodį. Taigi, vis dažniau naudojant išmanųjį telefoną, miegas sutrumpėja nuo 67 min. ir daugiau. Kad to išvengtume, reikia dažniau būti gryname ore ir saulės šviesoje, kurioje beveik nėra miegui galinčios pakenkti šviesos. Taip pat yra sumažėjęs mokinių miego laikas. Užuot miegoję nuo 8–10 valandų, dauguma jų miega apie 6–7 valandas. Nemigos kaina didelė - dėl jos yra sumažėjęs darbo produktyvumas, padidėjęs irzlumas, nerimas ar net vėlavimas į pamokas. Kad tai pasikeistų ir jaustumėmės žvalūs, reikia sunormalizuoti miego režimą ir stengtis užmigti iki 24 valandos. Miegas apibrėžiamas kaip mažesniu jautrumu ir judrumu pasižyminti elgsena, kurią galima nesunkiai sutrikdyti. Vadinasi, kad miego funkcija yra susijusi ne su prisiminimų tvarkymu ar pagalba mokantis, o daugiau su paties organizmo išsaugojimu. Taigi praleisdami daugiau laiko natūralioje šviesoje ir sutvarkę savo miego režimą mes išliksime žvalūs ir puikiai jausimės kiekvieną dieną.

Skaityti toliau


Kūryba

Ir praeisim mes kojom,
Nepraeisim akim
Visa tai, ką vadinam
Ta saldžia dabartim.

Gal net gersim iš vieno
puodelio,
Bet ne vienu metu.
Ir kaip liūdna, nes gera,
Nes buvo kartu.

Ir ant grindinio miesto
Nukritus saga,
Pasilenkus paimti,
Tokia artima.

Ir triukšmingoje gatvėje
Aukšta figūra
Laiko rankoje ranką,
Nei laikyt derama.

..........................................

Ir aš būsiu, kiek reiks
Ar kiek tu norėsi.
Kaip pakelį gumos į kišenę
Mane įsidėsi.

Išgaruosiu aš mėta,
Gal tau net pavirsiu
medum,
Srauniaisiais upeliais,
Nuosavu tavo dangum.

___________________________

 

Skaityti toliau


Kūryba....

Visada galvojau, kas esu, ko nusipelniau, ko galiu ieškoti, ir visuomet tikėjausi rasti. Ieškojimas buvo šiurpuliukais apglėbiantis pečius, visada naujas, organiškai liūdnas ar gražus. Kiekvieną dieną vaikščiojau taku, vedančiu link jūros, ir žvalgiausi, ar tik netyčiomis nepamatysiu. Takas buvo iš paprastų lentučių, kurios jau kovojo su daugelio pėdučių sunkio jėga ten septyniolika metų. Kartais bėgte, kartais keturpėsčia, o kartais ramiu žingsniu kas rytą žingsniuodavau prie jūros. Kiekvieną dieną mane lydėjo daug žuvėdrų, kurios savo laisve ir klyksmais mane ramindavo ir įkvėpdavo niekada nesustoti eiti. Taip pat visada atkreipdavau dėmesį į kairėje pusėje augantį kaštoną. Niekada nesupratau, ką kaštonas ten veikė, nes aplink jį augo vien tik pušys, bet apie tai daug nemąsčiau, nes kaštonas buvo, mano akimis, neypatingas medis, ir, praleidusi šią idėją pro akis, keliaudavau toliau. Kaštonas su kiekvienais metais augdavo vis arčiau dangaus ir brandindavo vis didesnius vaisius. Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Susitikimas su daugkartiniu Lietuvos sporto čempionu, disko metiku Virgilijumi Alekna

Pirmadienį, lapkričio penktą dieną, grįžę po atostogų, gimnazistai turėjo galimybę susitikti su daugkartiniu Lietuvos sporto čempionu, disko metiku Virgilijumi Alekna. Susitikimą su šiuo įdomiu žmogumi organizavo karjeros koordinatorė A.Butkuvienė.  Mokiniai klausėsi V. Aleknos pasakojimo, kaip sportininkas gyveno vaikystėje, kaip prasidėjo ir klostėsi jo karjera, kokias pasaulio šalis apkeliavo. Mokiniai aktyviai uždavinėjo klausimus, domėjosi mažiau žinomu čempiono darbu Vadovybės  apsaugos departamente. Taip pat moksleiviai išgirdo naudingų patarimų, kaip tapti profesionaliu sportininku. Tad visi aktyviai dėkojo svečiui, kupini geros nuotaikos ir įkvėpimo.

 

Skaityti toliau


Tiek daug sužinojo ir pamatė „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniai!

Ar bent įsivaizduojate, kokį siaubą teko patirti politiniams kaliniams KGB kalėjime? O ar esate regėję tremtinių gyvenimą Sibire?

Tiek daug sužinojo ir pamatė „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniai!

Pažintinė, edukacinė veikla, vykdoma netradicinėje aplinkoje yra labai naudinga. Šių metų spalio 13d. 43 ąžuolyniečiai, antrų gimnazijos klasių atstovai, išsiruošė į sostinę kartu su lietuvių kalbos mokytoja V. Dulevičiene ir istorijos mokytoja A. Nemickiene. Pirmoji kelionės stotelė - Vilniaus getas. Šis Vilniaus getas skirtas į dvi dalis – Didįjį ir Mažąjį, skiriamąja getų linija tapo dabartinė Vokiečių gatvė. Didysis Vilniaus getas driekėsi per dabartines Rūdininkų, Strašiūno, Dysnos, Mėsinių gatves, jame gyveno per 33 tūkst. žydų. Mažajame gete, įkurtame Stiklių, Žydų, M. Antokolskio ir Gaono gatvėse, buvo izoliuoti per 11 tūkst. žydų. Vilniaus getas oficialiai likviduotas 1943 metų rugsėjo 23-iąją.

Skaityti toliau >>>

 

Skaityti toliau


Helovynas

Anglų kalbos mokytoja Zita Jurgaitytė su savo I-II klasės mokiniais surengė Halovyno žibintų parodą. Ja galima pasigrožėti trečio aukšto koridoriuje.

Skaityti toliau


Krašto apsaugos diena

Spalio 9 d. ąžuolyniečiai dalyvavo  Krašto apsaugos dienos renginyje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione. Kariūnai pristatė karinių pajėgų struktūrą, parodė gyvenimo kareivinėse sąlygas, pademonstravo ginklus ir karinę techniką. Moksleiviams teko susirungti kliūčių ruože.  „Ąžuolyno sėjinukų“ komanda pasirodė puikiai. Po visų veiklų dalyvių laukė kareiviška košė.  >>>

Skaityti toliau


Mokytojų diena

Spalio 5 dieną - tarptautinę Mokytojo dieną - šiemet paminėjome kitaip pasveikindami bei išreikšdami dėkingumą savo brangiems mokytojams.
Jau patį lietingo, tačiau džiugaus penktadienio rytą buvo galima pastebėti, kad aplinka mokykloje - tarsi atgijusi iš praėjusių amžių: keli mokiniai, lankantys teatro pamokas, fojė laukė mokytojų pasipuošę retro stiliaus suknelėmis ir kostiumais, be to, grojo iškilminga muzika.  Tad ateinantys į mokyklą mokytojai buvo pasitikti šių mokinių su saldžiais šventiniais pusryčiais - karšta kava bei pyragaičiais. Taip pat mokytojai mielai įsiamžino prie fotosienos, bendraudami skaitė įdomius faktus apie savo kolegas (prieš šventę kiekvienas turėjo atsakyti į klausimus apie savo asmenybę, vaikystės svajones, pomėgius). Po 3-ų  pamokų  mokytojai patys tapo moksleiviais - buvo kviečiami šokti, dainuoti ir sportuoti. Pagaliau po šių veiklų visi pedagogai susirinko aktų salėje prie stalų su vaišėmis - čia vyko teatralizuotas spektaklis. Vaidinimas buvo susijęs su šiuo metu mokytojams aktualia tema ,,MEDUS‘‘ (mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistema). Įtaigus mokinių pasirodymas scenoje su perkeltinės prasmės motyvais ir interpretacijomis, humoro intarpais ir sujaudinančiais epizodais privertė mokytojus įsižiūrėti, linksmai nusijuokti, susimąstyti ir net nubraukti džiaugsmo ašarą. Išsinešdami mokinių ruoštas simbolines dovanas - rankų darbo gėlių vazonėlius - mokytojai renginį įvertino puikiai.
 Tikimės, kad Mokytojo diena suteikė mokytojams džiaugsmo, vidinio pakylėjimo jausmo ir privertė darkart įsitikinti, kad jų rūpestingas darbas, kantrybė ir sukurti šilti ryšiai su mokiniais mus moko, paskatina stengtis ir tikėti savimi. Ačiū kiekvienam mokytojui, kad esate ne tik žinių šaltinis, bet ir įkvepiantis pavyzdys, vertybių puoselėtojas.
Ačiū nepakartojamai organizatorei - režisierei ir teatro mokytojai Aivai Urbšienei už kruopščiai suplanuotą renginį bei originalias idėjas, kurias padėjo įgyvendinti teatrą lankantys mokiniai. Mums, jauniesiems aktoriams, geriausias jausmas buvo pamatyti laimingus mokytojus bei šiltas šypsenas jų veiduose.

Nuotraukos Kazio Žitkaus, 3c

Skaityti toliau


Biologijos mokytoja: „Jei laimėčiau 3 milijonus, tikrai nusipirkčiau elektromobilį“

Šiemet mūsų gimnazijos bendruomenę papildė nauja biologijos mokytoja Ieva Šiaulienė. Manau, visiems būtų įdomu geriau pažinti mokytoją ne tik kaip pedagogę, bet ir kaip asmenybę, kokios nematome mokykloje, ir daugiau sužinoti apie jos kelią iki šio darbo mūsų gimnazijoje. Tad nusprendžiau pakalbinti naująją mokytoją, kuri maloniai sutiko atsakyti į keletą klausimų ir atskleisti įdomių faktų apie save.

Ar biologija buvo jūsų mėgstamiausias dalykas mokykloje?
Ne. Tikrai nebuvo mėgstamiausias dalykas - man labiausiai patiko fizika. Nes, manau, čia priklausė gal nuo to, koks mokytojas mokė, tai su biologija, reikia pripažinti, na, nepasisekė. (juokiasi)

 Apie kokią profesiją svajojote mokykloje?
Aš visą laiką žinojau, kad dirbsiu kokioje medicinos srityje: ar laboratorijoje, ar būsiu gydytoja, bet žinojau, kad būsiu būtent su medicina susijusi.

Kodėl nusprendėte pasukti biologijos mokslų keliu?
Man atrodė, kad kas gali būti įdomiau nei tai, kai tu žinai daug apie savo kūną, kaip jis veikia, bei gali paaiškinti, kodėl nutinka daug įdomių dalykų būtent su tavimi. Ir dėl to, kad tu žinai, yra labai smagu.

>>>

 

Skaityti toliau


Konfucijaus diena mūsų gimnazijoje

Penktadienį (2018-09-28), Konfucijaus dieną, visa mokyklos bendruomenė keliavo ne į paprastas pamokas, bet galbūt net į  įdomesnes įvairias veiklas – paskaitas. Pirmokai su mokytojais leidosi savęs pažinimo taku Švyturio arenoje vykusioje „Judriojoje mugėje“. Ten pirmokai galėjo išbandyti save įvairiose sporto šakose, na, o kas nenorėjo išbandyti, galėjo bent pasižiūrėti, kaip tai daro kiti, o  besidomintys savo vidiniu pasauliu dalyvavo ne vienoje paskaitoje šia tema. Mokykloje likę antrų klasių mokiniai bei I-IV klasių moksleiviai,  besimokantys kinų kalbos, išklausę paskaitą „Kinų tradicinė muzika ir kovos menai“, dalyvavo savo pasirinktuose užsiėmimuose. Vieni mokėsi gaminti tradicinius kinų koldūnus bei praktikavo arbatos gėrimo ceremoniją, kiti mokėsi kaligrafijos meno, treti klausėsi pasakojimo apie kinų hieroglifus, na, o tie, kas domisi žmogaus sveikata, susidomėję klausėsi  paskaitos apie kinų  mediciną. Visi turėjo galimybę save realizuoti. Mokiniai pasisėmė įvairiausių žinių, pasportavo, „pasikapstė“ po save, o kai kurie – dar ir skaniai pavalgė.

Kristupas Linas Bernotas, 1d

Nuotraukų autorė Dovilė Mikniūtė

Skaityti toliau


Netradicinės anglų kalbos pamokos

Antradienį 4 klasių mokiniai (mokytoja V.Pliakuvienė) turėjo netradicinę anglų kalbos pamoką „Kalbų įvairovė“, kurią vedė 6 LCC studentai iš Gruzijos kartu su prof. Robin Gingerich. Mokiniai buvo supažindinti su pagrindiniais faktais apie Gruzijos valstybę, jos rašmenimis, mokėsi perskaityti ir pasakyti pagrindinius šnekamosios kalbos žodžius ir parašyti savo vardus (nebuvo lengva), grupėse diskutavo apie Lietuvos ir Gruzijos jaunimo problemas.

Trečiadienį ketvirtokai susipažino su anglų kalbos akcentų ir dialektų įvairove JAV teritorijoje, kurią pristatė LCC dėstytoja Emilie Mazza. Buvo labai įdomu sužinoti ir girdėti kaip įvairiai skamba tie patys anglų kalbos žodžiai ar sakiniai.

Ačiū svečiams. Tokios netradicinės pamokos motyvuoja mokinius plėsti savo žinias ir pasaulėžiūrą.

Skaityti toliau


Atminimo diena

Rugsėjo 23–ioji  – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena. Tada buvo likviduotas Vilniaus getas ir dalis jo gyventojų buvo sušaudyti Paneriuose, kita dalis geto kalinių išvežti iš Lietuvos į koncentracijos stovyklas.

Šią datą, kaip simbolį prisiminti sunaikintą Lietuvoje gyvenusių žydų bendruomenę, LR Seimas paskelbė valstybės atmintina diena.

Klaipėdos miesto žydų bendruomenės teritorijoje vyko 75-osios žydų genocido aukų metinės. Nacių okupacijos laikotarpiu sunaikinta 90% visų Lietuvos žydų. Šiandien Lietuvoje gyvena apie 3 tūkstančius žydų.

Pilietinės akcijos metu išgirdome žydų tautos žmonių išgyvenimus bei patirtis, susipažinome su žydų istorijos simboliais - raudų siena, Dovydo žvaigžde, menora ir žuvusiųjų alėja.

Akcijos programoje dalyvavo 4e klasės mokinės Eglė Gečaitė, Marta Globytė, Julija  Pargaliauskaitė ir palaikymo komanda iš 1b klasės. Kaip pagarbos ir atminimo simbolius-akmenis ir žvakes mokiniai padėjo prie stelos.

Skaityti toliau


Išvyka į KU Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakultetą

Pirmadienį, rugsėjo 7-ą dieną, per 2-3 pamokas, 1d klasės mokiniai su technologijų mokytoju Robertu Žmijausku ir pirmų klasių kuratore Lina Daugintyte keliavo į Klaipėdos universiteto Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakultetą, kur išklausė universiteto dėstytojo ir laivų inžinieriaus paskaitą, kaip trimatėje erdvėje maketuojami įvairūs laivai, kaip jie įrengiami bei kokie yra populiariausi laivų tipai. Taip pat mokiniai turėjo galimybę iš arti pamatyti, kaip nustatoma laivo svyravimo amplitudė ir, negana to, pasižvalgyti po tikrų tikriausią laivų tyrimų laboratoriją. Taigi iš paskaitos išėjome, išmokę maketuoti laivus 3D erdvėje bei supratę, kaip  taikyti fizikos žinias laivų inžinerijoje.

Skaityti toliau


XV mokslo festivalio paskaita I-II klasių moksleiviams „Kaip ir kodėl žmonės seniausiais laikais perdirbinėdavo medžiagas“

Trečiadienį, kol vieni prakaitavo, treniruodamiesi, kaip reikėtų ginti Lietuvą, kiti – minėdami  XV mokslo festivalį, klausėsi patirties Vokietijoje pasisėmusios archeologės, mokslų daktarės Agnės Čivilytės vedamos paskaitos „Kaip ir kodėl žmonės seniausiais laikais perdirbo medžiagas“. Paskaitos metu mes sužinojome, kaip dirba archeologai, kokia profesija yra šiukšlių archeologas bei kaip vyksta įvairiausi kasinėjimai. Taip pat galėjome išsiaiškinti „perdirbimo ratas“ sąvoką bei suprasti, kodėl žmonėms buvo svarbu perdirbinėti daiktus. Viską išsiaiškinus, pasipylė galybė klausimų: „O kur įdomiausiai esate kasinėjusi“, „Kaip sekėsi studijuoti Vokietijoje“ ir dar daug kitų. Tad po paskaitos visi išėjome gerokai „pasikaustę“ žiniomis, apie archeologiją ir daiktų perdirbimą senovėje.

Skaityti toliau


Sveikas sugrįžęs, rugsėji!

Saulėtą rugsėjo3-iosios rytą ,,Ąžuolyno” gimnazijos bendruomenė tradiciškai paminėjo mokslo metų pradžios šventę. 

Mokyklos kiemelyje žibėjo moksleivių, išsiilgusių draugų, bei naujiems darbams pasiruošusių mokytojų šypsenos. 

Šventės metu kartu sugiedojome gimnazijos himną, išgirdome kaip visuomet šiltą, džiugią mokyklos direktorės Vilijos Prižgintienės kalbą ir ypatingą, įkvepiantį abiturientų Julijos Kazlauskaitės bei Raido Rudzevičiaus žodį. 

Šventės vedėjai Jokūbas Bazilius ir Šarlota Galinauskaitė pristatė naujuosius gimnazijos pedagogus bei supažindino moksleivius su šiųmetinėmis naujovėmis: juk būtent šiais mokslo metais penkias šauniąsias pirmokų klases globos ir rūpinsis projekto ,,Renkuosi mokyti” dalyvė. 

Mokslo metų pradžios dieną nuspalvino 3c klasės mokinės Agnės Valaitytės atlikta jautri daina bei į giedrą pajūrio dangų paleisti I-IV klasių vilčių, svajonių ir tikslų balionai. 

Nors vieniems rugsėjo trečiosios varpas skambėjo pirmąjį kartą, kitiems -, deja, paskutinį mūsų gimnazijoje, visai ąžuoliukų bendruomenei linkime įgyti  žinių, tobulėti, įveikti kliūtis ir keblumus, patirti daugybę neapsakomų nuotykių bei neužmirštamų akimirkų. 

Sėkmingų mokslo metų!

 

Skaityti toliau


Tiriamųjų, kūrybinių darbų konferencija

Birželio 5 d. jau penktą kartą gimnazijoje buvo organizuota tiriamųjų, kūrybinių darbų konferencija. Mokiniai, pasirinkę savo ar mokytojų pasiūlytas temas visą pusmetį gilinosi į įvairias mokslo šakas, rinko, kaupė, sistemino, apibendrino informaciją, konsultavosi  su mokytoju ir kūrė darbą. Atlikdami darbus mokiniai įsivertino savo polinkius ir gabumus, tobulino dalykines  ir bendrąsias kompetencijas. Pirmiausia  darbus gimnazistai pristatė metodinėse grupėse, kartu su vertinimo komisija atrinko geriausius darbus į gimnazijos baigiamąją konferenciją. Maloniai nustebino Dominykos (3c) ir Viltės (3c) pristatyta rūbų ir aksesuarų kolekcija, Austėjos (1d) giminės istorija, Deimantės (1d) ir Antano Eimanto (1d) senelių  gimtinių apžvalga. Ugnė (1a) ir Augustė (1a) papasakojo, kokie „Viešieji užrašai Klaipėdoje“ jas jaudina, o Raidas (3b) atlikęs tyrimą pasidalino mintimis „Apie lietuvių kalbos skurdinimo problemas, kaip kalbą reikia išsaugoti“. Visi susidomėję klausėsi jaunųjų programuotojų, kurie pristatė sukurtas programėles „Kaip sutaupyti popierių“ (Liudas ir Ignas iš 1b kl.), „Mano dienotvarkė“ (Gintarė B. iš 3e kl.), žaidimą „Sidekick“ (Gabrielė ir Greta iš 3d kl.), o Benediktas ir Martynas iš 1b klasės pasidalino patirtimi apie mobiliojo  telefono  programėlės  apie  „Neptūno“ krepšinio  klubą  kūrimą. Ieva (1c) papasakojo, kaip kūrė grafiką kompiuteriniam žaidimui. Olivija (1e)  ir Eglė (3e) patarė, kada geriau sėti – per jaunatį ar delčią – ir ko reikia, kad pupelės gerai augtų. Elija ir Otilija iš 1c klasės priminė, koks svarbus vanduo mūsų gyvenimui, o Kotryna ir Teng Le Xin, nagrinėdamos muzikos reikšmę (poveikį) mūsų gyvenimui, atliko net muzikinį kūrinį.  Labai daug sužinojo Benas (1e), nagrinėdamas matematikos simbolių istorijas. Jis savo atradimais mielai pasidalijo su konferencijos dalyviais. Renginio metu buvo pristatyti net 25 darbai. Klausytojai rinko labiausiai patikusį pranešimą.

Daugiausiai klausytojų simpatijų pelnė:

 

Skaityti toliau


,,Ąžuolyno" garbė 2018“

 Birželio 7 dieną, ketvirtadienį, mokykloje įvyko kasmetinis mokslo metų pabaigos renginys ,,Ąžuolyno" garbė. Šioje šventėje, kurią organizavo gimnazijos Mokinių parlamentas, buvo pagerbti ir apdovanoti įvairiose srityse labiausiai pasižymėję mokytojai bei mokiniai. Skirtingų nominacijų nugalėtojais tapo šie bendruomenės nariai:

 • ,,Metų kibirkštėlė" - mokytoja Irma Bartninkienė,
 • ,,Metų šmaikštuolis" - mokytoja Aušra Kažukauskienė,
 • ,,Metų stilius" - Antanas Gustaitis,
 • ,,Metų sportas" - Elzė Motekaitytė,
 • ,,Metų angeliukas" - mokytoja Asta Antanavičienė,
 • ,,Metų aktyvistas" - Julija Kazlauskaitė,
 • ,,Metų pirmokas" - Viltė Juozokaitė,
 • ,,Metų antrokas" - Šarlota Galinauskaitė,
 • ,,Metų mokslininkas" - Benas Babenskas,
 • ,,Metų pora" - Simona Šimkutė ir Patrikas Rudys,
 • ,,Metų vairuotojas" - Matas Gudeliūnas,
 • ,,Metų menininkas" - Viktorija Rimkutė,
 • ,,Ąžuolyno" garbės mokytoja - Roma Petrošienė,
 • ,,Ąžuolyno" garbės mokinys - Martynas Linkevičius.

   Apdovanojimuose apsilankė svečiai, o gerą nuotaiką kūrė vokalinio ansamblio, P. Skrabytės, A. Valaitytės atliktos dainos bei šokių grupės ,,Auštra" šokiai.

   Taigi, nuoširdžiai sveikiname laimėtojus ir visiems linkiu ateinančiais mokslo metais atkakliai siekti savų tikslų!

Agnė Valaitytė, 2c

Nuotraukos – Dovilės Mikniūtės, 2b

 

Skaityti toliau


„Be muzikos neįsivaizduoju savo ateities“

Šiais mokslo metais gimnazijos mišriam chorui „Atžalynas“ ėmė vadovauti muzikos mokytoja metodininkė Jolanta Vyšniauskienė. Norėdama artimiau pažinti ir bendruomenei pristatyti šią talentingą mokytoją, pakalbinau ją.

 1. Kodėl pasirinkote būtent muzikos kelią?

Muzikuoti pradėjau labai anksti. Pamenu, kaip dar sunkiai tardama žodžius, užsilipusi ant kėdės, namuose traukdavau: ,,Šoka basos raganaitės...“ Darželyje ir mokykloje nuolat dainuodavau, dalyvaudavau konkursuose kaip solistė.  Lankiau muzikos mokyklą, liaudiškos muzikos kapelą, folklorinį ansamblį, taigi muzika lydėjo mane kasdien. Vėliau supratau, kad be JOS neįsivaizduoju savo ateities.

 1. Ar muzika visada buvo pirmoje vietoje, o gal kažką mėgote labiau nei muziką ir norėjote sieti su tuo gyvenimą?

Muzika visada buvo pirmoje vietoje. Buvau stropi mokinė ir labai patiko kalbos (lietuvių,     vokiečių), vienu metu planavau tapti vokiečių kalbos mokytoja, tačiau ,,nugalėjo“ muzika.

Toliau...

Skaityti toliauMadų šou MADA‘M

  Gegužės 9-ą dieną, trečiadienį, į mūsų mokyklą nemažai kūrėjų ir žiūrovų subūrė išskirtinis renginys – avangardinių madų šou. Ši spalvinga demonstracija organizuota Europos dienai paminėti.

 Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos madų šou ,,MADA‘M“ jau tapęs kasmetine švente ir yra laukiamas ne tik toje gimnazijoje, bet ir įvairiose Klaipėdos vietose. Dažniausiai mados demonstruojamos Klaipėdos  parodų rūmuose, I. Simonaitytės bibliotekoje ir KVK. Šiemet džiaugiamės, kad ir mums, ,,Ąžuolynui“, mūsų gimnazistės Martynos Žulpaitės iniciatyva pavyko bendradarbiauti su E. Balsio gimnazija ir kartu surengti nuostabų šou mūsų mokykloje.

 Jaunieji dizaineriai madų šou metu pristatė savo unikalias rūbų kolekcijas. Jas kurdami autoriai rinkosi netradicines medžiagas, o savo vizualizacijas perteikė ne tik naudodamiesi tradiciniais siuvimo įrankiais – adata ir siūlu, bet ir klijuodami, rišdami, pindami. Žiūrovai išvydo įvairių spalvų, formų, elegancijos ir modernumo mišinį. ,,Ąžuolyno“ gimnazistai demonstravo jungtinę kolekciją ,,EUROPA UNITED“, G. Razmaitė parengė kolekciją ,,PRIMARY“, L. Jurkaitytė - ,,DIEVŲ MIŠKAS“, G. Dilytė - ,,QUEEN OF NIGHT“, E. Lelytė – ,,LEEVELINA“, I. Koverga - ,,PASKUTINIOJI IR SERENTIS“, M. Žulpaitė pristatė kolekciją ,,M-ART KODAS“, P. Vasiliauskaitė - ,,TIKSLI ASIMETRIJA“, A. Dagytė - ,,CHONTERA“, taip pat pamatėme jungtinę 10-11 klasių mokinių kolekciją ,,ETNO KLOSTĖS“. Dizainerius madų šou ruošė KVK dėstytoja Loreta Žulpienė, mokytojos Sigita Baroti, Nomeda Pamparienė bei Eglė Dučinskienė.

Dėkojame E. Balsio menų gimnazijai už bendrą darbą bei įspūdingą avangardinių madų šou. Manau, šis renginys nustebino kūrybiškumu ir sužavėjo kiekvieną. Mums dar ilgai išliks malonūs įspūdžiai, na, o kitais metais būtų smagu vėl sulaukti tokio renginio.

Daugiau nuotraukų...

                                                                                                                             

Skaityti toliau


Bendravimas tarsi stebuklas...

Trečiadienį, gegužės 16-ą dieną, turėjome galimybę apsilankyti Giruliuose įsikūrusiuose Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių globos namuose ir pradžiuginti vaikus dainomis, linksmais žaidimais ir muilo burbulų fiesta.

Šaunu, kad susirinko gana didelė grupė mokinių iš pirmų, antrų ir trečių klasių. Įžengus pro Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų duris, buvo nedrąsu tiek mums, tiek mažiesiems, tačiau jau po kelių akimirkų visų veiduose švietė šypsenos, žaidėme žaidimus, gaminome lėles iš siūlų, šokome, visi kartu dainavome ir klausėmės dainų, akomponuojamų gitaros akordų. Artimiau susipažinę su vaikais, supratome, kokie jie smalsūs, nuoširdūs, geranoriški, bet drauge trapios ir pažeidžiamos asmenybės, kupinos svajonių. Sužavėjo susidomėjimo kupinos vaikų akys pažvelgus į mums, rodos, įprastą transporto priemonę - sunkvežimį. Supratome, kaip nuostabu būtų pažvelgti į pasaulį mažųjų draugų akimis, matyti stebuklus paprastuose, kasdieniškuose dalykuose. Ir tuomet darsyk įsitikinome, kad šiuolaikinę visuomenę yra sukaustę visiškai nepagrįsti stereotipai, kad vaikų namų globotiniai dažniausiai būna agresyvūs, pikti ir nenuspėjami. Be galo
džiaugiamės įgyta patirtimi, suteikusia teigiamų emocijų ir palikusia šiltą prisiminimą mūsų širdyse.

 

Skaityti toliau


Svajonės link...

Pakalbinau mūsų mokyklos buvusį mokinį Daumantą Banį, kuris šiuo metu studijuoja Škotijoje. Studijuodamas dar tik pirmuosius metus, jis visus stebina savo originalumu ir gebėjimais kurti. Tad jei jums trūksta paskatinimo ar daugiau žinių apie studijas – pulkite skaityti!

 1. Kodėl nusprendei studijuoti skaitmeninį dizainą? Galbūt tai buvai suplanavęs jau seniau?

Su dizainu pradėjau „draugauti“ prieš maždaug penkerius metus. Su laiku tai tapo mano hobis, vėliau pradėjau svarstyti net ir apie dizainerio karjerą. Deja, nė vienas dalykas mokykloje (nepykit, mielos mokytojos) tiek manęs nedomino, kad norėčiau su tuo sieti savo ateitį. Buvau tikras, kad noriu dirbti kūrybinį darbą. Svarsčiau apie marketingą, bet kadangi turėjau šiek tiek praktikos kurdamas svetaines, mob. aplikacijų dizainą, nusprendžiau nesiblaškyti ir pasirinkti tai, kas jau patinka ir apie ką dar daugiau norėčiau išmokti. Angliškai mano studijų programa vadinasi Digital Interaction Design, sunku net anglų kalba paaiškinti, ką tai konkrečiai reiškia, bet labai trumpai ir galbūt suprantamai paaiškinsiu -  pabaigęs tokias studijas turėčiau gebėti kurti  „webus“ ir „appsus“ (svetaines ir mobiliąsias programėles), kurie aiškiai veikia, kuriais lengva ir patogu naudotis, teikia naudą tiek vartotojui, tiek jos kūrėjams. Į tai įeina ne tik vizualinio dizaino kūrimas,  taip pat tyrimų, apklausų, testavimų vykdymas ir kt. Galbūt nevisiškai teisingai, bet mėgstu savo specialybę („User Interface and Experience designer) apibūdinti grafinio dizaino, marketingo, psichologijos ar net kartais ir šiek tiek programavimo mišiniu.

Daugiau...

 

Skaityti toliau


Choro „Atžalynas“ pažintis su Kauno įžymybėmis

Š.m. gegužės 3-ią dieną mokyklos choras „Atžalynas“ vyko į Kauną, į pažintinę kelionę, kurią organizavo choro vadovė Jolanta Vyšniauskienė ir ansamblio vadovė Diana Jakubauskienė. Aplankėme Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejų, susipažinome su jo kūryba ir biografija iš arčiau, kūrėme įvairias interpretacijas stebėdami Čiurlionio piešinius, klausydamiesi jo muzikinių kūrinių. Taip pat turėjome galimybę aplankyti Kauno valstybinio muzikinio teatro užkulisius ir susipažinti su veikla, kuri yra neatsiejama sudedamoji kūrybinio etapo dalis ir be kurios spektakliai neįvyktų. Kelionę vainikavo operetė „Misteris X“, kuri visiems paliko labai gerus įspūdžius ir atsiminimus.

Skaityti toliau


Tegul skamba lietuviška daina...

Gražią balandžio 27-osios popietę gimnazijoje vyko lietuviškos estradinės dainos festivalis-konkursas „Draugai draugams“, kurį organizavo muzikos mokytoja metodininkė Diana Jakubauskienė.  Į penktąjį – jubiliejinį - festivalį sugužėjo dalyviai iš įvairių Klaipėdos apskrities gimnazijų. Išgirdome Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Klaipėdos „Vėtrungės”, Vytauto Didžiojo, „Varpo” gimnazijų ir, žinoma, mūsų , „Ąžuolyno” gimnazijos, dainorėlius. 
Moksleiviai atliko šiuolaikiškas, unikalias ir mielas širdžiai lietuviškas dainas, o solistų, duetų, vokalinių ansamblių pasirodymus stebėjo kompetentinga  vertinimo komisija. Konkurso metu su publika maloniai bendravo 2d  klasės mokinys Jokūbas Bazilius, o festivalį vainikavo ir dalyvius pertraukos metu linksmino ypatingi svečiai- moksleivių grupė „WAY” (vadovas Rolandas Babraitis) iš Kauno Jono Jablonskio gimnazijos.
Galime pasidžiaugti mūsų gimnazijos  solistės Paulinos Skrabytės (vadovė D.Jakubauskienė) bei Agnės Valaitytės ir Rūtos Aleksejūnaitės dueto (vadovas A.Janonis)  pasirodymais, merginos laimėjo prizines vietas! Tačiau svarbiausias laimėjimas - festivalio-konkurso plėtra ir puoselėjimas, juk nieko nėra gražesnio už tyrą lietuvišką žodį ir melodingas moksleivių dainas.

                                                                        Nuotraukos – Lukrecijos Giedraitytės, 2e

 

 

Skaityti toliau


Esu perfekcionistė, todėl ir kūryboje negalioja pasakymas: „Ai, bus gerai“

Nuo šių mokslo metų pradžios mūsų gimnazijos bendruomenę papildė dar viena pedagogė - režisierė bei teatro mokytoja Aiva Urbšienė. Tęsdama gimnazijos tradiciją, kuri leidžia tiek mokiniams, tiek mokytojams, tiek tėvams susipažinti su naująja mokytoja, pakalbinau  režisierę, kuri maloniai sutiko atsakyti į keletą mano užduotų klausimų. Buvo įdomu sužinoti negirdėtų ir greičiausiai mažai kam žinomų faktų, tad jei dar nespėjote artimiau susipažinti su teatro mokytoja, kviečiu jus tai padaryti!

1.Kada ir kodėl nusprendėte, kad teatras - tai jūsų aistra, hobis, su kuriuo norite sieti savo gyvenimą ir padėti jį pamilti kitiems?

Nenusprendžiau  nieko. Tiesiog ...taip gavosi J  Tai, su kuo buvau nuo mokyklos laikų- vaidyba, šokis, muzika – įsuko ir į studijas . Vis pabėgdama – grįždama, bet esu teatrinėje veikloje ir tikiuosi būti :)

Toliau....

Skaityti toliau


Tik mintys ir aš

 Šešėlis

 Vakar paliečiau
Ant sienos prikibusį
Savo trapumo šešėlį.
Ir traukiausi nuo jo.

Bet įkyrus šešėlis
Plaukė iš paskos.
Šliaužė grindimis.
Lipo sienom.

Slinkau vis greičiau,
O jis kartu.
Kol suklupau
Ant sielvarto akmens.

Nebeturėjau
Jėgų atsistoti.
Prie žemės slėgė
Sunki šešėlio dvasia.

Beviltiškai aš
Ištiesiau ranką
Į viršų.
Į mėlyną dangų.

Šiandien galiu
Atsistoti, pamiršti
Šešėlį, nes gniaužiu
Delne dalelę dangaus.

Daugiau...

Skaityti toliau


Trečiokės poezija

(paauglė pavasarį)

Mėnulis

 Jis žiūri iš aukštai į mus,

Saugo beklaidžiojančią sielą.

Naktyje žvarbioj matau vienintelį jo veidą mielą.

Spindinčiom akim ir išsižiojus

Bežiūrint man tas vaizdinys lyg sielos rojus.

O jei norėčiau paliesti, drąsos turėti apkabinti tave,

Ar leistų, ar laikytų bjaurios būties sunki dalia...

Žavinga jo vienatvė, supanti be paliovos,

Paslaptingumo šydas lyg savaime,

Jis vienas toks, jo nieks nepakartos...

Kaip gera, kai vienatvę galima pasidalint perpus

Ir mažą gabalėlį, žiūrėk, jau artimas tu man esi žmogus.

Daugiau...

 

Skaityti toliau


Projektas „Folkloras – bendra latvių ir lietuvių kalba“

Projektas su Latvijos Balvi gimmnazija, prasidėjęs 2017 metų pabaigoje, tęsiasi. „Ąžuolyno“ gimnazijos šokių grupės „Auštra“  ir Mokinių parlamento atstovai kartu su šokio mokytoja L.M.Černeckiene ir socialine pedagoge V.Martyšiene  š.m. balandžio 9-15 dienomis viešėjo Latvijoje, Balvi mieste. Gimnazijos direktorė I.Paidere papasakojo apie   gimnaziją, savo veiklą pristatė   Balvi gimnazijos Mokinių  dūma  ir  „Ąžuolyno“ gimnazijos Mokinių parlamentas. Aktyviai bendravome susipažinimo ir atsisveikinimo vakaruose, mokėmės latvių kalbos, žaidėme tinklinį, krepšinį, plaukiojome baseine.  Tai buvo tikrai įdomi bei turininga pažintinė ir koncertinė kelionė. Kartu su latvių šokių grupe „Purenite“, kurios vadovė L.Bukša yra šio tarptautinio projekto organizatorė,  koncertavome Balvi  gimnazijoje, pensionate, Krizių centre „Rasas Perles“, etnokultūros centre „Upites“.  Po koncerto dalyvavome folkloro šokių popietėje,  mokėmės latviškų bei estiškų šokių . Projekto organizatoriai, Balvi gimnazija, organizavo turtingą laisvalaikį, įdomias ekskursijas po Balvi gimnaziją, miesto muziejų, Jaunimo centrą, interaktyvią ekskursiją po Balvi miestą, edukacijos užsiėmimus keramikos dirbtuvėse, Muzikos instrumentų , etnografiniame muziejuose. Be Balvi, aplankėme ir Latvijos sostinę Rygą, grožėjomės senamiesčiu, lankėmės Kino, Automobilių muziejuose, Zoologijos sode, Operos ir baleto teatre. Projekto paskutinysis akordas – š.m. balandžio 29- gegužės 1-ą dienomis Klaipėdoje. Laukiame visų balandžio 30-ą dieną 14.00 val. baigiamajame koncerte „Ąžuolyno“ gimnazijoje.

Daugiau nuotraukų...

Skaityti toliau


Gamtosauginio ugdymo diena

Trečiadienį, balandžio 18 dieną, buvo rengiama mokinių gamtosauginio ugdymo diena. Įvairios veiklos organizuotos ne tik mūsų gimnazijoje, bet ir už jos ribų.

   Dalis mokinių apsilankė jūrų krovinių kompanijoje ,,Bega‘‘. Čia jiems darbuotojai pristatė šios modernios krovos kompanijos specializaciją bei karjeros galimybes. Taip pat moksleiviai vyko į termofikacinę jėgainę ,,Fortum Klaipėda‘‘. Sužinojo, kuo ji išskirtinė ir naudinga, išsiaiškino, jog ši jėgainė gamindama energiją iš atliekų neteršia aplinkos. Ekskursijos į ,,Orion Global Pet‘‘ metu buvo papasakota įdomios informacijos apie PET granulių (plastiko granulių) gamybą, jų sandarą ir panaudojimą.

   Mokykloje paskaitą ,,Šiukšlių rūšiavimas ir jų perdirbimas‘‘ vedė lektorius Arūnas Liubinavičius. Dalyviai daugiau sužinojo, kaip yra rūšiuojamos bei perdirbamos atliekos. O prof. habil. dr. Vytautas Paulauskas vedė paskaitą apie suskystintų dujų technologijų plėtrą Lietuvoje ir pasaulyje. Trečių klasių mokinių komandos tikrino savo žinias protmūšyje ,,Gamta aplink mus‘‘, kiti tvarkė aplinką.

   Be to, Mokinių parlamento iniciatyva į gimnaziją atvyko vizažistė Olesia Žuravliova. Ji papasakojo merginoms apie makiažą, tinkantį mokykloje, šventėse ir apie makiažo klaidas.

   Taigi, mokiniai pasisėmė žinių apie aplankytų įmonių veiklą, įsidarbinimo galimybes. Paskaitos praplėtė akiratį apie atliekų perdirbimą bei suskystintų dujų technologijas. Manau, ši gamtosauginio ugdymo diena buvo išties įdomi ir naudinga kiekvienam dalyvavusiam.

 

                                                                                                                 

Skaityti toliau


IŠKEISK PAMOKĄ Į PASKAITĄ

Jau 10-ąjį kartą KU organizavo projektą moksleiviams „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Šiais metais moksleiviai galėjo dalyvauti paskaitose Klaipėdos universitete arba mokytojai galėjo pakviesti KU dėstytoją skaityti paskaitą savo mokykloje.

Balandžio mėn. 10 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi prof. habil. dr. Vladas Žulkus. Jis skaitė paskaitą „Jūrinė archeologija Lietuvoje “. 2 d klasės mokiniai plačiau susipažino su šia įdomia populiaria sritimi, jūroje slypinčiais lobiais.

 

 

Skaityti toliau


„100 klausimų apie Lietuvą“

Balandžio 18 d. į mūsų mokyklą atkeliavo projektas – konkursas „100 klausimų apie Lietuvą“. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos I-III klasių mokiniai. Konkurso tikslas – pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, skatinti gyventojų domėjimąsi Lietuvos kultūra, istorija ir tradicijomis. Mokiniai, naudodamiesi išmaniosiomis technologijomis, ieškojo atsakymų į pateiktus klausimus apie Lietuvą. Geriausiai atsakę į klausimus ir greičiausiai juos pateikę buvo apdovanoti prizais. Viktoriną vedė Violeta Čumok, „Moksleivių saviraiškos centro“ Turizmo skyriaus vedėja. Patys gimnazistai buvo labai patenkinti renginiu, nes tai buvo puiki proga pasitikrinti savo žinias ir sužinoti tai, ko dar iki šiol nežinojo.

Supergreituolis - Dautartas Joris (3c)

 

 

Skaityti toliau


Ispanų kultūros olimpiadoje „Ąžuolyno“ moksleivės pasirodė puikiai

Praėjusią savaitę dešimt 2–3 klasių moksleivių, besimokančių ispanų kalbos (dar tik pirmuosius metus!), vyko į VDU (Kaune) vykusios ispanų kultūros programos PRIMAVERA EN ESPAÑOL (pavasaris ispaniškai) balandžio 12 d. renginius. Tądien vyko moksleivių olimpiada El mundo hispanohablante y yo (ispanakalbis pasaulis ir aš).

Merginas pirmiausia apstulbino įspūdinga ir moderni VDU Mažoji salė, kur vyko minėtasis konkursas. Tačiau, nugalėjusios jaudulį, abi „Ąžuolyno“ komandos (po 5 moksleives), – kaip ir buvo nusiteikusios, – užėmė pirmąsias vietas: merginos pasirodė puikiai išmanančios geografiją, istoriją, kultūrą ir kitas bendrojo išsilavinimo sritis.

Tuo ispaniškosios dienos programa nesibaigė. Po linksmos apdovanojimo ceremonijos ir laisvalaikio Kauno centre ąžuolynietes po naują VDU Daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą pavedžiojo ten dirbanti ispanų kalbos dėstytoja iš Argentinos. Po to buvo susitikimas su Lietuvoje apsigyvenusiu vlogeriu iš Ekvadoro; ekvadorietis pusiau ispaniškai, pusiau angliškai papasakojo apie savo kuriamą blog‘ą. Buvo ir daugiau ispanakalbių, tad merginos turėjo progą paklausyti įvairios tarties – nuo castellano (kastilų) iki Lotynų Amerikos.

Jau tradicine tampančią daugiadienę programą PRIMAVERA EN ESPAÑOL organizuoja VDU Migelio Servanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas ir VDU Užsienio kalbų institutas. Jų organizuojami ispanų (ir kitų romanų kalbų) renginiai pritraukia dalyvių ne tik iš visos Lietuvos, bet ir užsienio. Štai balandžio 26 d. su viena „Ąžuolyno“ trečioke vyksime į kitą jų kasmetį renginį – meninio vertimo konkursą „Romanų kalbų akiračiai“, kuriame keletą kartų dalyvavo ir laimėjo prizines vietas 3 ankstesnių laidų ąžuolynietės.

O tuo tarpu norime padėkoti šaunioms į olimpiadą vykusioms merginoms: E. Bidvaitei, B. Dilytei, G. Geištoraitytei, V. Koncevičiūtei, P. Lapienytei, N. Majauskaitei, G. Severinaitei, J. Stankutei, G. Valtaitei ir K. Zaikauskaitei. Ąžuolynietės vyko su savo ispanų kalbos mokytoja ir ją šiuo metu pavaduojančiu mokytoju-praktikantu ispanu Víctor Álvarez Guzmán, kurį gimnazijoje galima pamatyti jau nuo vasario. Tačiau apie jį – jau kita istorija.

Skaityti toliau


Pilietiškumo pamoka su V.Ušacku

Kovo 29-ąją dieną mūsų gimnazijoje lankėsi politikas, diplomatas Vygaudas Ušackas, kaip pristatė direktorė, „žmogus, kuris, jos manymu, bus labai geras prezidentas”. V.Ušackas paskaitoje papasakojo apie savo gyvenimą, patirtus iššūkius, kaip jis juos įveikė, norėdamas  parodyti mums, kad svarbiausia gyvenime yra siekti savo tikslo, „visada būti alkaniems”. Taip pat pamokos metu daug girdėjome apie „Misijas Sibiras” iniciatyvą, kurios steigėjas ir pagrindinis sumanytojas ir yra mūsų svečias. Skatindamas mokinius registruotis jau prasidėjusioje atrankoje, nepagalvojo, jog dauguma auditorijos dar truputėlį per jauni. Galiausiai labai smagu, jog mūsų gimnazijoje lankosi garbūs asmenys, turintys kuo pasidalinti su mokiniais. Įvairūs pavyzdžiai visuomenėje yra dar vienas nuostabus būdas mokytis apie mus supantį pasaulį. Ačiū gerbiamam Vygaudui Ušackui!

 

Skaityti toliau


IŠKEISK PAMOKĄ Į PASKAITĄ

Jau 10-ąjį kartą KU organizavo projektą moksleiviams „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Šiais metais moksleiviai galėjo dalyvauti paskaitose Klaipėdos universitete arba mokytojai galėjo pakviesti KU dėstytoją skaityti paskaitą savo mokykloje.

Balandžio mėn. 10 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi prof. habil. dr. Vladas Žulkus. Jis skaitė paskaitą „Jūrinė archeologija Lietuvoje “. 2d klasės mokiniai plačiau susipažino su šia įdomia populiaria sritimi, jūroje slypinčiais lobiais.

Nuotraukose - akimirkos su profesoriumi.

 

Skaityti toliau


Gimnazistai ne tik mokosi, bet ir aktyviai juda

Balandžio 11-ą  dieną  2d klasė, dalyvaudama „Judriausios klasės“ konkurse,  susiorganizvo žygį į Klaipėdos  senamiestį. Gidė Anita papasakojo Klaipėdos miesto istoriją, sužinojome daug naujų įdomių faktų apie mūsų miestą. Taip pat įveikėme apie 4 kilometrus, kurie padidins tikimybę laimėti konkursą. Nors vėjas ir buvo žvarbus, tačiau saulė ir šypsenos, aktyviai pradėjus rytą, lydėjo mus visą dieną.

 

Skaityti toliau


Literatūros pamoka „Gyvenimas po klevo altorių šešėliais“

Š.m. balandžio 11-ą dieną IV klasių mokiniai per lietuvių kalbos pamoką žiūrėjo „Aušros“ teatro spektaklį „Gyvenimas po klevo altorių šešėliais“. Kaip teigia spektaklio režisierė E.Milinienė, „tai subalansuotos trukmės literatūrinis – teatrinis koliažas, žaismingai supinantis ir supainiojantis stand-up‘o bei viešojo kalbėjimo žanrus, teksto bei konteksto plotmes, ironizuojantis lietuviškojo identiteto „atsivėrimus“. Žiūrovai spektaklio metu  ir smagiai juokėsi, ir pasitikrino savo mokyklines žinias, ir turbūt susimąstė, ką jaunam žmogui reiškia gimtoji literatūra, kokias prasmes ji atveria.

Skaityti toliau


Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija aktyviai mini ir švenčia brangiosios Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį.

Vasario 15-ąją dieną vyko konferencija „Dovana Lietuvai“ vasario 16-osios proga. Jos metu pristatyti II-ųjų ir III-ųjų klasių moksleivių kūrybiniai darbai. Nuo naujųjų metų pradžios mokiniai dėjo pastangas į galimybę ypatingai išreikšti savo meilę gimtinei jos šimtmečio proga: rašė rašinius, piešė, tapė, kūrė žaidimus, muzikines kompozicijas, kalbas. Visų darbai buvo pristatyti istorijos pamokose, o tie, kurie paliko didžiausią įspūdį, tapo ir vykusios konferencijos dalimi.

O štai kovo 15-ąją III-iosioms bei IV-osioms gimnazijos klasėms aktų salėje buvo surengtas protų mūšis, skirtas kovo 11-ajai paminėti. Klausimai neapsiribojo vien tik nepriklausomybės atkūrimo tema, bet aprėpė ir visą Lietuvos istoriją, pažymint kunigaikščių valdymą, lietuvių išradimus, pergales. Protmūšį sudarė trys turai: geografijos, istorijos ir Lietuvai nusipelniusių asmenybių išmanymo. Pertraukų tarp turų metu buvo pristatyti dar keli kūrybiniai darbai, paįvairinę ir praturtinę protmūšį. Muzikinę kompoziciją, improvizuotą „tributą“ M. K. Čiurlioniui – garsiausiam vardui Lietuvos meno padangėje „Dar vienas kvietimas kurti savo šalį ir netapti apsimestiniu patriotu“ pristatė IIId klasės mokinės Elžbieta Radušytė ir Ieva Dikšaitytė, o rašinį „Ką reiškia Lietuvos nepriklausomybė?“ skaitė IIIe klasės mokinė Benita Gaižiūnaitė.

Valstybės nepriklausomybės šimtmečio proga buvo pademonstruoti įvairūs talentai, kūrybiškumo gebėjimai ir turtingas žinių bagažas. Džiaugiamės, galėdami laisvai kurti, reikšti mintis, kaip niekad džiaugiamės galimybe kasdien tobulėti ir būti tuo, kuo sugalvojam. Būti tuo, kuo norim, kuo esam. Valstybės ateities nešėjais.

Skaityti toliau


„Zumba visai šeimai”

Kovo 23 d. mūsų gimnazijoje susirinko gausus kolektyvas 1e klasės mokinių ir tėvelių. Visus vienijo vienas tikslas – sportas. Na, o sportavome nepaprastai, judėjome Zumbos ritmu. Mūsų užsiėmimas pavadintas „Zumba visai šeimai”, o šūkis – Zumba jungia visus. Ir tai tiesa – Zumba tikrai mus visus suvienijo ir leido prasmingai bei nuotaikingai praleisti laiką.

Į šį užsiėmimą susirinko ir mergaitės, ir berniukai, ir mamytes, ir tėveliai. Visi šokome ir liejome prakaitą, nes zumba, reikalauja šiek tiek pastangų. Tačiau niekas nepabūgo, nes muzika bei vienas kito palaikymas suteikė begalę energijos. Na, o pasibaigus treniruotei, daugelis norėjo pakartoti. Nutarėme sportinius susitikimus tęsti toliau. Visi praleidome aktyvų, geromis emocijomis persmelktą penktadienio vakarą „Ąžuolyno” gimnazijoje.

Laukiam visų, norinčių prisijungti prie mūsų sportinių susitikimų, antradieniais 18 val. aktų salėje. Kreipkitės į mokytoją Oksaną Simaitenę.

Daugiau nuotraukų...

Skaityti toliau


Lietuviškos dainos konkursu paminėjome Kovo 11-ąją...

   Kovo 15 d., ketvirtadienį, mūsų gimnazijoje vyko Lietuviškos dainos konkursas, skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Dalyviai – pirmų ir antrų klasių mokiniai – buvo paruošę išties įdomius pasirodymus. Išgirdome ir linksmų, ir susimąstyti verčiančių, ir patriotizmą įrodančių dainų. Be to, išvydome Lietuvos vėliavos spalvų ir kitų originalių akcentų mokinių pasirodymuose.

   Na, o komisijos nariai – muzikos mokytoja D. Jakubauskienė, A. Janonis bei mokinys J. Limša – vertino kiekvienos klasės muzikalumą, artistiškumą, kūrybiškumą ir patriotiškumo lygį. Konkurso pabaigoje paaiškėjo, kad 3-iąją vietą užėmė 2e klasė, paruošusi trijų dainų (,,Dėl tos dainos“, ,,Per Vilniaus miestą“, ,,Pasveikinkim vieni kitus“) kompoziciją, 2-ąją vietą – 1d klasė, linksmai atlikusi dainą ,,Mūsų dienos kaip šventė“, o 1-osios vietos laimėtojais tapo 1c klasė, kurių daina ,,Laisvė“ sužavėjo labiausiai.

   Taigi, šis konkursas atskleidė mokinių meilę Lietuvai, kūrybiškumą ir buvo dar viena proga pajusti šių Lietuvai ypatingų metų  šventinę nuotaiką.

 

Skaityti toliau


Lietuvos Nepriklausomybės akto kopija atkeliavo į „Ąžuolyno“ gimnaziją...

2018 m. kovo 5-ą dieną  mūsų gimnazijai perduota Lietuvos Nepriklausomybės akto kopija, kurią sutiko gimnazijos administracija, Mokinių parlamentas bei mišrus gimnazistų ansamblis. Po ansamblio atliktos dainos ir „Aitvaro“ gimnazijos atstovų posmų apie Lietuvą  sutikimo dalyviai pasirašė šalia signatarų parašų. Kovo 6-ą dieną akto kopiją grąžinome šios idėjos sumanytojai ir iniciatorei – „Varpo“ gimnazijai.

Nuotraukų autorė - Dovilė Mikniūtė (2b)

Skaityti toliau


Konferencija „Reikia išmokti sveikam išlikti“

2018 m. kovo 9 d. vyko respublikinė teorinė - praktinė mokinių konferencija „Reikia išmokti sveikam išlikti“ Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykloje.

Konferencijoje dalyvavo „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniai. Piešė skirtukus, skaitė pranešimus.

Dalinamės gražiomis akimirkomis iš renginio.

Dovilė Jankauskaitė 2e - už aktualiausią knygos skirtuko temos atskleidimą.
Dovilė Mikniūtė 2b - už originaliausią knygos skirtuko temos atskleidimą.
Erika Kazlauskaitė 1d - už inovatyviausią knygos skirtuką.
Kristina Varnaitė 1d - už estetiškiausią knygos skirtuką.
Mokinius ruošė dailės mokytoja Vilija Morkūnaitė.

Neila Mažonaitė 2 b kl. „Šiuolaikinės technologijos, priklausomybė nuo jų ir patyčios virtualioje erdvėje“. Padėka už originaliausią pranešimą.
Emilija Žigar 1a, Martyna Puotkalytė 1a, „Auskarų vėrimo tendencijos. Privalumai ir trūkumai“. Padėka už vaizdingiausią pranešimą.
Emilija Račkauskaitė 1a, Emilija Zabukaitė 1a, Augustė Daugėlaitė 1a, Donata Bubelytė 1a „Dietos≠Protas“. Padėka už kūrybiškiausią pranešimą.
Mokinius ruošė: etikos mokytoja Laura Inčerauskaitė, technologijų mokytoja Nomeda Pamparienė, socialinė pedagogė Vaida Martyšienė.

Nuotraukos...

Skaityti toliau


Viktorina „Mes – Lietuvos vaikai“

Mokykla gyvena istoriniame šimtmečio šurmulyje. I-II gimnazijos klasių mokiniai visą savaitę kūrė ir kūrybiškai pateikė linkėjimus ir sveikinimus Lietuvai, tautinę atributiką, eilėraščius ir eseistinius pamąstymus apie Tėvynę.
Na, o šventinėje viktorinoje „Mes-Lietuvos vaikai“ I gimnazijos klasių komandos aktyviai varžėsi, pateikdamos tikslius atsakymus į klausimus apie Lietuvos istoriją, geografiją, etnografiją bei iškilias asmenybes, jų nuveiktus darbus ir vaidmenį istorijoje.
Ši iniciatyva skatina mokinius domėtis savo tautos praeitimi, gilinti istorines žinias, ugdyti lietuviškumo bei pilietiškumo jausmą.

 

Skaityti toliau


„Ąžuolyno“ gimnazija švenčia Lietuvos atkūrimo 100-metį

Šie, 2018-ieji, metai – itin reikšmingi mūsų tėvynei Lietuvai: prieš 100 metų atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Tad ypatingą Lietuvos gimtadienį švenčia visa šalis. Švenčiame bei džiaugiamės ir mes, ,,Ąžuolyno“ gimnazijos bendruomenė.
Minime jubiliejų ruošdami kūrybinius darbus, dalyvaudami įdomiose akcijose bei organizuodami renginius. Lietuvos 100-mečio proga ne tik rengėme originalius savo darbų stendus, pynėme trispalves draugiškumo apyrankes, bet ir dalyvavome projekte ,,100 gerų darbų Lietuvai“, viktorinoje ,,Mes – Lietuvos vaikai“ bei sulaukėme politiko G. Landsbergio, kuris vedė paskaitą, diskutavo su mokiniais. Taip pat organizavome įsimintiną šokių, tautinių kostiumų, regionų tarmių, kulinarinio
paveldo šventę, į kurią suvažiavo visi Lietuvos regionų šokių ir folkloro kolektyvai. O kūrybinių darbų konferencija ,,Dovana Lietuvai“ ir nuoširdžiai mokinių ruošti darbai įrodė jų meilę tėvynei. Vasario 16-osios proga surengtas šventinis koncertas. Jo metu, atlikus Lietuvos himną, nuskambėjo ,,Atžalyno“ choro ir ansamblio, kitų mokinių dainos, linksmino šokių grupė ,,Auštra“. Be to, dalyvavome akcijoje - ,,Ąžuolyno“, ,,Aitvaro“ gimnazijų, Sendvario, „Gabijos“ bei Dailės mokyklų
eisenoje su tautine atributika. (Filmukas apie tai) Dar nekantriai laukiame įvyksiančio susitikimo su Vygandu Ušacku bei Nepriklausomybės akto kopijos, kurią priimsime kovo 5-ąją dieną. Lietuvos 100-metį švenčiame linksmai, išradingai bei turiningai, kartu kurdami, prisimindami istoriją. Tokie įvairūs renginiai ne tik vienija bendruomenę, bet ir padeda visiems suvokti, kad mes tikrai didžiuojamės būdami lietuviais.

Nuotraukų autorė Dovilė Mikniūtė, 2b

Skaityti toliau


Šimtadienis

Vasario 9-ą dieną, penktadienį, mūsų mokykloje vyko tikriausiai viena laukiamiausių švenčių dvyliktokams – Šimtadienis. Rytinė dalis, kaip jau žinome, - visiems pati smagiausia, reikalaujanti daug kūrybiškumo iš pačių dvyliktokų. Daugelis persirengė įvairiais kostiumais (filmų herojais, kitų tautų atstovais ar tiesiog jiems patinkančiais personažais, kuriais gali pabūti bent vieną dieną). Visi dvyliktokai, rodos, buvo susitapatinę su savo kostiumais ir kaip įmanydami stengėsi kuo geriau juos „išpildyti“.

Vėliau, 17.30 val., prasidėjo antroji Šimtadienio dalis, kurią įnirtingai ruošė trečiokai. Vakarinės dalies tema – „Ąžuolyno“ viešbutis“. Prieš renginį visi dvyliktokai fotografavosi prie fotosienos bei demonstravo savo skirtingas ir įdomias aprangas. Kiekvienas dvyliktokas, prieš įeidamas į aktų salę, gavo kortelę (viešbučio kambario raktą), ant kurios buvo parašytas skirtingas numeriukas. Šių kortelių savininkai buvo kviečiami ant scenos, kur turėjo atlikti jiems skirtas užduotis.  „Ąžuolyno“ viešbutis“ turėjo kuo greičiau viską susitvarkyti prieš audito testavimą, kad galėtų pakelti savo lygį ir išlaikyti penkias žvaigždutes. Viešbučio direktorius, pamatęs visą netvarką, kuri vyksta viešbutyje, kuo greičiau liepė susirinkti visam personalui ir viską kruopščiai iškuopti. Šiai užduočiai atlikti  personalui buvo skirta lygiai 100 dienų. Laimei, padedami viešbučio svečių (dvyliktokų) viešbutis išlaikė savo žvaigždutes ir toliau dar labai ilgai gyvuos.

Tad galime tik pasidžiaugti, jog ši šventė mūsų mokykloje yra taip linksmai švenčiama. Tikimės, jog dvyliktokai ją dar labai ilgai prisimins su šypsena veide.

 

 

Skaityti toliau


 Žvelgiu į praėjusį 100-metį...

Išvykstant (Tremtis)

Naktis – bežvaigždė, juoda –
Nuščiūva ir traukiasi.
Nes kai kam ,,šiąnakt“ virs ,,kažkada“,
Bet amžinai skaudės prisiminimuose.

Grėsmingi smūgiai į duris.
Baimė man suriša kojas.
Pikti riksmai suplėšo mintis,
O jie -,,skubėk!“- vis kartoja.

Daugiau...

Skaityti toliau


,,Tu mums viena“ – renginys Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Vasario 2-ą  dieną, penktadienį, Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ gimnazijoje vyko šokių, tautinių kostiumų, regionų tarmių ir kulinarinio paveldo šventė ,,Tu mums viena“. Išskirtinis renginys, skirtas paminėti Lietuvos atkūrimo 100-metį, subūrė apie 180 svečių iš įvairių Lietuvos etnografinių regionų bei Latvijos. Suvalkijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos ir Latvijos regiono Latgale atstovai kalbėjo savo krašto tarmėmis, stebino žiūrovus įdomiais ir linksmais šokiais, be to, pristatė tautinius kostiumus bei išskirtinio kulinarinio paveldo patiekalus. Pagrindinis renginio tikslas - susipažinti su Lietuvos ir Latvijos etnografinių regionų tradicijomis bei įrodyti, kad mums jos svarbios, perduodamos iš kartos į kartą jau šimtą metų...

Skaityti toliau


Lietuvos nepriklausomybės 100-ečio minėjimas „Carito“ senelių globos namuose

Sausio 7-ą dieną „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniai su etikos mokytoja L. Inčerauskaite ir tikybos mokytoja G.Overlingiene aplankė „Carito“ senelių globos namus pasveikinti senelius Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio proga. Gimnazistai deklamavo Maironio eilėraščius bei dainavo patriotines dainas. Po savo pasirodymo mokiniai klausėsi senelių atliekamų dainų ir deklamuojamų eilėraščių bei kartu giedojo Lietuvos ir „Carito“ globos namų himnus. Mokiniai parsinešė puikių įspūdžių, naujos patirties  ir gerą nuotaiką.

Daugiau nuotraukų, galite matyti čia...

Skaityti toliau


Akcija „Trispalvė draugiškumo apyrankė“
 
Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos bendruomenė kvietė jungtis į kūrybinių darbų akciją „Trispalvė draugiškumo apyrankė“ . Gaminome savo rankomis Trispalves draugiškumo apyrankes.  Jomis pasipuošėme ir dovanojome draugams vasario 1 d. 

Skaityti toliau


Pilietiškumo pamoka su G.Landsbergiu

Sausio  29 dieną  mūsų gimnazijoje Mokinių parlamento iniciatyva  apsilankė Lietuvos politikas, 2014−2016 m. Europos parlamento narys, nuo 2016 m. Seimo narys G. Landsbergis, kuris, labai šiltai sutiktas gimnazistų,  aktų salėje vedė didelio dėmesio susilaukusią paskaitą, diskutavo su mokiniais įvairiomis temomis.  Mokiniai uždavinėjo klausimus, susijusius su mokslais užsienyje, alkoholio draudimu ir šių laikų aktualiomis temomis. Atmosfera salėje buvo puiki, nesijautė įtampos.  Tai lėmė svečio kalbėjimo būdas (nekalbant sudėtingais terminais), puikus humoro jausmas  ir juoko pertraukėlės. Labai dėkojame jam už šią valandą, praleistą kartu.

 

Skaityti toliau


O buvo taip...
Sausio 26 dienos rytą keli gimnazijos antrokai ir jų lietuvių kalbos mokytoja patraukė Priekulės link. Ievos Simonaitytės gimnazijoje vyko respublikinė mokytojų ir mokinių patyriminė konferencija „Man įdomu: Ieva Simonaitytė istorijos, kultūros ir literatūros kontekste“, skirta rašytojos Ievos Simonaitytės jubiliejinių metų užbaigimui. Renginys prasidėjo Priekulės gimnazijos mokinių literatūrine kompozicija ,,Augau taip” apie romano ,,Aukštujų Šimonių likimas” veikėjos Roželės, t.y. pačios rašytojos, gyvenimą. Kompozicijoje buvo panaudoti netradiciniai elementai – akmenėliai, kuriuos pasitelkiant buvo keliama įtampa ir aukščiausiame kulminacijos taške jie buvo efektingai panaudoti. Šis pasirodymas mums paliko labai didelį įspūdį. Konferencijoje mokytojai ir mokiniai iš Priekulės, Šilutės, Šilalės, Gargždų bei Klaipėdos skaitė pranešimus apie Ievos Simonaitytės kovą už gimtąją kalbą, rašytojos paveldo įamžinimą, jos kūrinių vertimus į kitas pasaulio kalbas, apie tautinės tapatybės išsaugojimą, apie veikėjų vardus žinomame romane „Aukštujų Šimonių likimas“, Mažosios Lietuvos tautinį kostiumą bei to krašto mados ypatumus. Taip pat Vilniaus universiteto profesorius Domas Kaunas pristatė savo naują knygą „Aš esu Etmės Evė“, papasakojo įdomiausius amžininkų liudijimus apie I. Simonaitytę, kurie padėjo daugiau sužinoti apie rašytojos asmenybę: jos nenuspėjamą charakterį, meilę tėvynei bei drąsą nebijoti būti kitokiai. Taip pat konferencijoje buvo pristatyta mokinių ekslibrių paroda. Mūsų gimnazijos 2c klasės mokinės Asta Romikaitytė ir Gabija Gadeikytė pristatė pranešimus „Jaunos moters drama I. Simonaitytės romane „Aukštujų Šimonių likimas“ bei „I. Simonaitytės romano veikėjų vardų kilmė ir reikšmė“. O Beata Masiokaitė (2a), Gabija Gadeikytė (2c) ir Martynas Krupskis (2d) buvo paruošę literatūrinę kompoziciją „O buvo taip…“.Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais bei mokslininko, rašytojo Domo Kauno knyga su paties autoriaus autografu. Ši konferencija buvo labai naudinga, nes pagilinome savo jau turimas žinias apie iškilią XX a. Mažosios Lietuvos, t.y. Klaipėdos krašto, rašytoją, išmokome nugalėti scenos baimę ir visi kartu su mokytoja Sigita Radzevičiene gerai praleidome laiką.
 
 

Skaityti toliau


Meninio skaitymo konkursui pasibaigus

Sausio 29 dieną, ypač drėgną ir šaltą pirmadienio popietę, turėjome galimybę pabėgti nuo tiksliųjų mokslų ir pasinerti į raiškaus žodžio karalystę, nes mokykloje vyko meninio skaitymo konkurso I turas.

Grožinė literatūra atveria kitokį nei išgyvenama realybė pasaulį, kartais priverčia susimąstyti apie egzistencinius dalykus, tam tikra prasme formuoja vertybes, padeda analizuoti save, lavina kalbos įgūdžius, ugdo kūrybinį ir kritinį mąstymą. Tai toks menas, kurio realinės disciplinos niekaip negali pakeisti, nes  literatūros objektas – žmogus ir jo būtis. Tuo įsitikinome ir šiandien. 10-12 klasių mokiniai, ruošti lietuvių kalbos mokytojų, skaitė poeziją ir prozinių kūrinių ištraukas. Girdėjome Sigito Parulskio, Antano Škėmos, Petro Cvirkos, Icchoko Mero, Šatrijos Raganos, Vytauto Mačernio ir kitų autorių tekstus. Konkurso dalyviai savo vaizdžiu ir raiškiu žodžiu stengėsi išgyvenamas emocijas, dvasinę savijautą perduoti mums – žiūrovams. Tiesa, vieniems sekėsi geriau, ypač tai pasakytina apie nemažą patirtį toje srityje turinčius Kamilę Zagurskytę (4a kl.) ir Antaną Gustaitį (4e kl.), kurie šį ketvirtadienį turės ginti gimnazijos vardą mieste, kitiems gal dar šiandien pritrūko jėgos, įtaigumo, žodžio, sutampančio su kūno kalba, ar tinkamiau pasirinkto repertuaro. Tačiau kiekvienas jų, pasak vertinimo komisijos pirmininkės Aivos Urbšienės, sugebėjo parodyti vieną ar kitą gražią savo pusę – nuoširdumą, gebėjimą susikaupti, taisyklingą tartį, aktorinius gebėjimus. Tikėkimės, kad kitąmet jau jie bus laureatais, o kol kas Joriui Dautartui (3c kl.) ir Barborai Šmuilytei (2a kl.) tenka pasitenkinti antrąją vieta, o Emilijai Kovieraitei (3b kl.), Saulei Skinkytei (2d kl.) ir Gintarei Pociūtei (2e kl.) – trečiąja.

     Dėkojame mokytojoms N. Bartašiūnienei, J. Jovaišienei ir S. Radzevičienei, parengusioms skaitovus, o nugalėtojams linkime pergalės vasario 1 d. mieste.

 

Skaityti toliau


Netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje

  Sausio 24 d. mes, trečiokai, drauge su lituanistėmis mokytojomis N. Bartašiūniene ir J. Jovaišiene turėjome pamoką „Kelionė po Mažąją Lietuvą“ netradicinėje erdvėje – Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje.

      Iš šarmingos gidės sužinojome nemažai naujų ir įdomių dalykų apie mūsų kraštą. Pradedant nuo neįprastos mūsų klausai šišioniškių tarmės, kurioje labai minkštai tariama „l“ (Kliaipėda, liova J) bei dvibalsių „ie“, „uo“ nebuvimo.  Nustebino, kad gyventojai buvo suskirstę į turtinguosius laukininkus, pievininkus, sugebėjusius net du derlius nuimti, pelkininkus, kopininkus ir neturtinguosius liuosininkus. Pasirodo, tik mūsų krašte buvo tokie laivai kurėnai, kurie atstodavo namus, juose galėdavai laikyti net vištas. Taip pat buvome nustebinti ir tokių kulinarinių keistenybių kaip šiltas alus su pienu, būtino kafijos gėrimo ketvirtą valandą dienos. O patys keisčiausi faktai buvo apie kontrabandinius apelsinus – Kauno poniučių skanėstą -  bei kaimo moterėles, vartojančias eterį (nesunku buvo suprasti, kad tai – tų laikų savotiškas narkotikas). Daugiau...

Skaityti toliau


Kalėdinis protmūšis

Š.m. gruodžio 22 dieną mūsų gimnazijoje vyko vyresniųjų klasių kalėdinis protmūšis. Šį įdomios formos bendrųjų žinių patikrinimą rengė Goda Skiotytė, Emilė Turskytė bei Vaiva Paulauskaitė. Jame dalyvavo trečių ir ketvirtų klasių mokiniai. Kiekviena klasė atrinko po 5 protingiausius ir sumaniausius mokinius, kurie buvo pasiruošę žaidimo principu patikrinti savo įvairių sričių  bendrąsias žinias. Žaidime dalyvavo 11 komandų, tačiau į prizą vienuoliktoji komanda nepretendavo. Šias komandas puikiai palaikė bendraklasiai bei mokytojai. Protmūšio etapai ir jų klausimai buvo itin įdomūs, naudingi ir gana „sukti“, todėl mokiniai turėjo šiek tiek pamąstyti, kad galėtų teisingai atsakyti. Žaidimas susidėjo iš 4 etapų, kurie atspindėjo skirtingas temas: prekės ženklai ir logotipai, populiariausi apklausos atsakymai ir t.t. Na, o šią kovą laimėjo 3d klasė, kuriai ir atiteko pagrindinis prizas – pakvietimas į „Arena Pizza“. Nuotraukos...

 

Skaityti toliau


Naujas mokymo būdas – sferinis kinas

Sferinis kinas – tai netradicinis ir įdomus mokymo būdas. Sferine projekcine sistema viso apvalios formos kupolo viduje išgaunamas neįtikėtinas vaizdas. Kupolo viduje susėdusiems žiūrovams vaizdas yra pateikiamas 360° kampu, todėl yra suteikiama galimybė ne tik žiūrėti, bet ir pasijusti neįtikėtinų bei neapčiuopiamų įvykių dalyviais. Sferinis kinas skatina mokinius įsisavinti kuo daugiau informacijos. Kad tai nebūtų tik „sausa“ teorija, mokomoji informacija pateikiama žiūrovams ne tik spalvingais vaizdais, nuostabiais garso efektais ir įtaigiais balsais, bet ir įdomesniu 360° kampo formatu.

Š. m. gruodžio 21d šis neįprastas kino teatras atvyko ir į mūsų gimnaziją. Filmas buvo apie Antrąjį pasaulinį karą, todėl daugumai mokinių ši pramoga buvo itin naudinga, nes filmo turinys glaudžiai siejasi su jų mokomąja medžiaga. Mokiniai, esantys kupolo viduje, buvo itin sužavėti. Jie teigė, jog toks edukacinis būdas yra tikrai naudingas žiniomis, sukelia daug gerų emocijų ir leidžia šiek tiek atsipūsti nuo įprastinių mokymo būdų.

 

Skaityti toliau


Kalėdinis koncertas „Naktis muziejuje“

Š. m. gruodžio 19 dieną, nenumaldomai artėjant gražiausioms metų šventėms, mokykloje vyko teatralizuotas kalėdinis koncertas ,,Naktis muziejuje“. Renginio, skirto tėvams ir mokytojams, metu aktų salė pavirto muziejumi.

Šventė prasidėjo linksmu vaizdo įrašu, kuriame matėme mokytojus, kviečiančius į ,,muziejų“. Visų dėmesį prikaustė išraiškingai vaidinantys muziejaus prižiūrėtoją ir jo draugus mokiniai. Kalėdinę atmosferą kūrė Marto ir Šarlotos atlikta daina, vokalinis ansamblis. Kaip visada stebino didingos ,,Atžalyno“ choro dainos, gražūs ansamblio ,,Auštra“ šokiai. Taip pat nuskambėjo Rūtos ir Agnės su instrumentiniu ansambliu atlikta daina, o šventę vainikavo mokytojos N.Bartašiūnienės ruošta  poetinė kompozicija ,,Išgyvenk akimirką arba ,,Carpe diem“.

 Dėkojame režisierei Aivai Urbšienei, dalyvius ruošusiems mokytojams bei dalyviams už įdomų renginį, po kurio visi buvo pakilios nuotaikos. Šv. Kalėdų proga linkiu, jog ateinančių švenčių šiluma paliestų ir jūsų širdis, o gyvenimui suteiktų naujų spalvų!

 

                                                                                                               

Skaityti toliau