Navigacija

Susitikimas su daugkartiniu Lietuvos sporto čempionu, disko metiku Virgilijumi Alekna
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 5, 2018
Gimnazija iš vidaus
Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018

Svarbu
Naujienos
Pasiekimai 2018-11-05 10:52:47

Sveikiname Vakarų Lietuvos gimnazijų moksleivių anglų k. dailyraščio ir diktanto konkurso, vykusio spalio 24 d. Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje prizininkus. Dailyraščio konkurse tarp I-II gimnazijos klasių Emilija Blinstrubytė (IId)  laimėjo  II vietą, tarp III-IV klasių laimėtojos net trys: Rimantė Andrijauskaitė (IIIb) - I vieta, Lukrecija Černauskaitė (IVe) - II vieta, Dominyka Rubytė (IVc) - III vieta. Konkurso diktanto dalyje tarp I-II klasių Justė Bertašiūtė (Ie) laimėjo III vietą, tarp III-IV – Dangiras Balskus (IVc) - II vietą.

Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame anglų kl. mokytojoms! 


news image
Pasiekimai 2018-11-03 18:49:52

2018 m. spalio 29 d. Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vyko tradicinė komandinė jaunųjų matematikų olimpiada profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti. Šiais metais ji buvo organizuojama 17-ą kartą.

9-10 (gimnazijos I-II) klasių mokinių grupėje  dalyvavo 13 komandų. Šioje amžiaus grupėje nugalėtojais vėl tapo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda: Rokas Baltrušaitis (I kl.), Ieva Evaltaitė (I kl.), Liudas Kasperavičius (II kl.), Dovydas Vaidišius (II kl.). Komandą olimpiadai ruošė matematikos mokytoja ekspertė Vilija Šileikienė ir matematikos mokytoja metodininkė Roma Petrošienė. Jie išsivežė ir „mažąją“ pelėdą, kuri pradėjo naujos kelionės pimųjų metų skrydį.

Gimnazijos III-IV klasių mokinių grupėje rungėsi 10 komandų ir nugalėtojais tapo bei didžiąją pelėdą visam laikui išsivežė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda: Pijus Petkevičius (III kl.), Ignas Valatka (IV kl.), Aretas Žarnauskas (IV kl.), Tautgirdas Narmontas (IV kl.). Komandą ruošė matematikos mokytoja ekspertė Vilija Šileikienė, matematikos mokytojos metodininkės Roma Petrošienė ir Svetlana Mitkuvienė. (Ištrauka iš straipsnio)

Sveikiname ir džiaugiamės pasiekimais!


Pasiekimai 2018-11-03 18:27:13

Sveikiname Konstitucijos žinovo konkurso, vykusio  Vytauto Didžiojo gimnazijoje nugalėtojus: Ievą Gvergždytę (1a) - I vieta, Viltę Juozokaitę (2b) - II vieta, Deimantą Blanką, Justą Kregždį, Juozą Skarbalių - III vieta. Mokiniai bus apdovanoti apylinkės teisme. Dėkojame istorijos mokytojams.


news image
Pasiekimai 2018-10-24 09:21:54

Sveikiname „Ąžuolyno“ komandą Klaipėdos mokinių „Mero taurės“ sporo žaidynių Rudens kroso varžybose gimnazijų grupėje laimėjusią III vietą.

Komandą sudarė: Ž.Sungaila (4d), V.Stankus (4c), J.Bazilius (3d), D.Blankas (2c), A.Barkutė (3e), G.Staponaitė (2a), K.Varnaitė (2d), V.Buta (4c), P.Galuškinas (4c), A.Žarnauskas (4a), G.Lukoševičiūtė (1b), E.Zimkus (1d), I.Skučas (1d), N.Tkačenko (1e), A.Žičkus (1e), A.Burba (3a).

Dėkojame kūno k. mokytojams I.Bartninkienei ir J.Mikučiui! 

 


news image
Pasiekimai 2018-10-18 16:21:05

Spalio 18 d. gimnazijoje vyko Konstitucijos egzamino „Atkurtai Lietuvai!“ II etapas. Sveikiname L.Bučį (4e.), V.Juozokaitę (2b) ir I.Gvergždytę (1a) surinkus daugiausiai taškų. Dėkojame istorijos mokytojoms!


Pasiekimai 2018-10-08 08:04:04

Klaipėdos komanda, kurią sudarė mūsų gimnazijos mokiniai: Ignas Valatka (4b), Aretas Žarnauskas (4a), Dovydas Vadišius (2c), Pijus Petkevičius (3d) ir Rokas Baltruškaitis (1e), rugsėjo 29 d. dalyvavo Lietuvos jaunųjų matematikų komandinėje olimpiadoje prof Jono Kubiliaus taurei laimėti ir užėmė 5 vietą.

Dėkojame matematikos mokytojoms Romai Petrošienei, Svetlanai Mitkuvienei ir Vilijai Šileikienei


news image
Pasiekimai 2018-10-02 17:37:18

Sveikiname Emiliją Blinstrubytę (2d), Rimantę Andrijauskaitę (3b), Lukreciją Černiauskaitę (4e) ir Dominyką Rubytę (4c) išmėginus plunksnos aštrumą ir laimėjus anglų k. dailyraščio konkursą mokyklos etape! Linkime sėkmes mieste!

Sveikiname anglų k. diktanto nugalėtojus mokykloje: ketvirtokus Dangirą Balskų ir Gretą Kabanovaitę, bei pirmokus Justę Bertašiūtę ir Kristupą Bielskį! Linkime sėkmės mieste!


Svarbu
Sveikatos dienai
Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau  visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje  klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.

Apie mus rašo

Netrukus mokiniai karjeros ugdymą mokyklose galės pasirinkti kaip atskirą discipliną. Bendrojo ir profesinio lavinimo įstaigose pradėjus diegti naują profesinio orientavimo sistemą, jose jau dirba 800 karjeros koordinatorių ir apie 100 karjeros konsultantų, tarp jų - ne tik švietimo sistemos atstovai ar psichologai, bet ir darbo patirties turintys profesionalai: verslininkai, ekonomistai ir pan.

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje vasario 1-oji buvo neįprasta: pamokų metu vyko Karjeros diena. Gimnazistai, užsiregistravę iš anksto, dalyvavo susitikimuose su 37 skirtingų specialybių atstovais, tarp kurių buvo ne tik miesto meras, medikai ar advokatai, bet ir sprogstamųjų medžiagų specialistas iš Pakrančių apsaugos tarnybos šuo Lego.

Publikuota Vakarų ekspresas 2013-02-06

„Gyvename keistu metu - atrodo, visiškai normalu, kai moksleiviai penkis kartus per savaitę papildomai lanko sporto treniruotes arba eina groti, piešti, bet neranda laiko nors kartą per savaitę papildomai palavinti smegenis“, - šiandieninėmis tendencijomis stebisi fizikos mokytojas Saulius Žukauskas.

Kad kryptingos treniruotės reikalingos ne tik sporte, bet ir bet kurioje kitoje srityje ne visada pakanka vien to, ką moksleivis gauna per pamokas, patvirtina ir S. Žukausko buvę mokiniai.

Šią vasarą bronzos medalį iš Portugalijoje vykusios tarptautinės fizikos olimpiados parvežė šiemet „Ąžuolyno“ gimnaziją baigęs ir net 4 šimtukus iš valstybinių brandos egzaminų gavęs Martynas Linkevičius. Žinant, kad šioje olimpiadoje dalyvavo moksleiviai net iš 90 pasaulio šalių, šis laimėjimas atrodo iš tiesų įspūdingai.

„Keisčiausia yra tai, kad mokydamasis progimnazijoje aš netgi galvojau, kad fizikos nelabai suprantu. Tik „Ąžuolyno“ gimnazijoje Sauliaus Žukausko pamokose man atsivėrė akys“, - pagyrų mokytojui negailėjo Martynas.

Publikuota www.ve.lt 2018-09-27
Naujausi blogo įrašai
blog image

Lapkričio 14 d. mūsų gimnazijos 2b klasės mokiniams buvo suorganizuota netradicinė  istorijos pamoka. Socialinių mokslų kolegija vykdė ŠMM projektą „Pažink Vakarų Lietuvos kultūrinį paveldą jaunimo akimis.“ Pamoką  vesti atvyko Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Silva Pocytė ir Socialinių mokslų kolegijos atstovės.  Pagrindinė pamokos tema buvo „Klaipėdos kraštas – penktasis Lietuvos etnografinis regionas“. Jos metu mokiniai susipažino su Mažosios Lietuvos krašto istorija, kultūra, taip pat kuo šis kraštas ypatingas ir skiriasi nuo kitų Lietuvos etnografinių regionų. Įgyję naujų žinių, gimnazistai galėjo išbandyti savo jėgas protmūšyje „Ar pažįsti Mažąją Lietuvą?“, kurį vedė Socialinių mokslų kolegijos atstovės. Visiems puikiai sekėsi atsakinėti į klausimus, todėl protmūšio rezultatai labai nudžiugino organizatores. Taip pat buvo pristatyta studentų fotografijų paroda. Ji puoš mūsų gimnazijos koridorių dar visą savaitę. Mokiniai išėjo iš pamokos kupini geriausių emocijų ir susikrovę didžiulį kraitį naujų žinių.

 

2018-11-18 Autorius: Marija Šarnauskaitė, 2b klasė
blog image

Šiais mokslo metais mūsų gimnazija buvo atrinkta dalyvauti pilietinio ugdymo projekte „Pažink valstybę“. Pagrindinis jo tikslas yra paskatinti mokyklų bendruomenę imtis pilietinės atsakomybės ir bendradarbiaujant su valstybės institucijomis spręsti aktualias visuomenei problemas. Projekto metu yra siekiama stiprinti mokinių politinį raštingumą, skatinti mokinių pilietinį aktyvumą.

Projektas yra skirstomas į tris etapus: pirmo etapo metu išskiriama konkreti problema ir bandoma ieškoti sprendimo būdų mokyklos viduje; antro etapo metu problemos sprendimų ieškoma bendradarbiaujant su tam tikra vietos vadžios institucija; trečio etapo metu vykdomi pažintiniai mokinių ir mokytojų vizitai į valstybės institucijas Vilniuje.
Skaityti toliau>>>

 

2018-11-14 Autorius: Marija Šarnauskaitė, IIb
blog image

Visiems pirmokams pirmi metai naujoje mokykloje tampa tikru iššūkiu, jie patiria padidėjusį krūvį, stresą ir nemigą. Todėl nusprendžiau apklausti visų pirmų klasių mokinius apie jų poilsį ir miegą. Iš surinktų rezultatų ir padarytos išvados galime matyti, kad mokiniai apie 5-ias valandas per parą naudoja išmaniuosius telefonus ar kitokią įrangą. Pagal paros normą (3 val.) tai yra per daug. Na, o telefonui skleidžiant dirbtinę šviesą, nemažai atkeliauja ir mėlynos spalvos šviesos. Į ją labai jautriai reaguoja mūsų akies tinklainėje esančios ganglijo ląstelės. Šios ląstelės nurodo smegenims perjungti paros laikrodį. Taigi, vis dažniau naudojant išmanųjį telefoną, miegas sutrumpėja nuo 67 min. ir daugiau. Kad to išvengtume, reikia dažniau būti gryname ore ir saulės šviesoje, kurioje beveik nėra miegui galinčios pakenkti šviesos. Taip pat yra sumažėjęs mokinių miego laikas. Užuot miegoję nuo 8–10 valandų, dauguma jų miega apie 6–7 valandas. Nemigos kaina didelė - dėl jos yra sumažėjęs darbo produktyvumas, padidėjęs irzlumas, nerimas ar net vėlavimas į pamokas. Kad tai pasikeistų ir jaustumėmės žvalūs, reikia sunormalizuoti miego režimą ir stengtis užmigti iki 24 valandos. Miegas apibrėžiamas kaip mažesniu jautrumu ir judrumu pasižyminti elgsena, kurią galima nesunkiai sutrikdyti. Vadinasi, kad miego funkcija yra susijusi ne su prisiminimų tvarkymu ar pagalba mokantis, o daugiau su paties organizmo išsaugojimu. Taigi praleisdami daugiau laiko natūralioje šviesoje ir sutvarkę savo miego režimą mes išliksime žvalūs ir puikiai jausimės kiekvieną dieną.

2018-11-13 Autorius: Dija Adomaitytė, 1d
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas