Navigacija

ISM klasės atidarymas
Mokyklos gyvenimas Spalio 25, 2022
Mūsų mokinys
Kristupas Linas Bernotas

Kristupas Linas Bernotas-Karazija, šiais metais (2022) baigęs Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją, jau garsina gimnaziją visoje Lietuvoje. Jo kelis eilėraščius publikavo meno ir literatūros tinklalapis „Meno bangos“: https://www.menobangos.lt/kristupas-linas-bernotas-karazija-eilerasciai/.

Kada ir kokiomis aplinkybėmis pradėjai rašyti eilėraščius?

Eilėraščius rašyti pradėjau 8 klasėje. Tai nebuvo aplinkybių padiktuotas procesas, labiau noras išbandyti save įvairiausiose veiklose. Vis dėlto intensyviai kurti pradėjau paskatintas savo nuostabios lietuvių kalbos mokytojos Ritos Babraitienės, kuri, perskaičiusi kelis eilėraščius, pasiūlė dalyvauti Jaunųjų filologų konkurse, parašyti daugiau eilių. Nuo to laiko būna periodai, kai kuriu daug, o būna ir tokių, kai nekuriu išvis, tačiau tai normalu…

Kaip apibūdintum savo kūrybinį procesą. Kas tave įkvepia?

Manau, kiekvienam kūrėjui didžiausias įkvėpimas -  asmeniniai potyriai ir išgyvenimai, aplinkos stebėjimas, žinoma, gamta… Dažnai eilėraščių parašau, kai mane giliai sukrečia bei sujaudina perskaityta knyga ar kitoks kūrinys… Kalbant apie procesą, jis gana sudėtingas. Dalyvaudamas daugelyje konkursų, o svarbiausia - klausydamasis poetų, rašytojų asmeninių patarimų, suvokiau, jog kūrybos procesą sudaro ne tik rašymas, bet ir redakcija - o ji dažnai yra kone svarbiausia… Parašius eilėraštį tenka ne vieną dieną su juo dirbti, ieškant geresnių žodžių, išbraukiant perteklinius elementus, štrichuojant ritmą, rimą ir t.t.

Koks tavo didžiausias pasiekimas šioje srityje?

Manyčiau, Jaunųjų filologų konkurse Klaipėdos mieste pelnytas poezijos laureato vardas arba konkurse „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ - 3-oji vieta. Be to, praėjusiais metais respublikiniame Jaunųjų filologų konkurso etape laimėjau 3 vietą, tiesa, už prozą… Vis dėlto didžiausią džiaugsmą teikia ne prizai ar vietos, o kūrybos publikacijos, kurių, džiugu, turiu ne vieną, o kelias.

Kuris tavo kūrybos eilėraštis tau šiuo metu patinka labiausiai?

Mėgstamiausio neturiu, tačiau turiu vieną, kurį daug vertintojų yra gyrę:

Šitaip nebūna

Linksmina naktį

Toks vienišas žiogas,

Kol ant mėnulio užkėlusi kojas

Ilsisi saulė

Po miego skliautu –

Šitaip nebūna,

Matyt, aš sergu.

 

Kur ir ką šiuo metu studijuoji? Kokie tavo tolesni planai?

Šiuo metu studijuoju Vilniaus universitete Istorijos bakalauro studijose. Manau, kad čia užsibūsiu, nes be magistro laipsnio išeiti neketinu *juokiasi*. Po to, manau, jog manęs laukia valstybės tarnyba, tačiau nežinau, kur dirbti norėčiau labiausiai: arba Valstybės saugumo departamente, kuris labai noriai įdarbina istorikus, arba Užsienio reikalų ministerijoje…

Austėja Valiulytė 2d

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-11-23 09:48:38

Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Kristupas Linas Bernotas-Karazija, šiais metais (2022) baigęs Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją, jau garsina gimnaziją visoje Lietuvoje. Jo kelis eilėraščius publikavo meno ir literatūros tinklalapis „Meno bangos“: https://www.menobangos.lt/kristupas-linas-bernotas-karazija-eilerasciai/.

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Apie mus rašo

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Klaipėdos dramos teatre įvyko aštuonioliktas moksleivių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas „Lietuviško žodžio šviesoje“, kuriame dalyvavo arti šimto moksleivių.

Publikuota Vakarų ekspresas 2024-05-09

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija iki egzaminų sesijos likusias šimtą dienų pasitiko nauja mokyklos tradicija - mokyklą paliekanti XXVII laida pristatė spektaklio „Dūmeliai arba septyneri metai burtų ir magijos mokykloje“ premjerą. Kad šioje gimnazijoje mokosi moksliukai, nepakeliantys galvų nuo knygų - tik pasenęs mitas. Gimnazijos sėkmė - talentingi moksleiviai, atsidavusi pedagogų komanda ir didžiulis mokyklos administracijos siekis ugdyti laisvus, laimingus žmones.

Publikuota Vakarų ekspresas 2023-03-16
Naujausi blogo įrašai
blog image

Balandžio 11 dieną Klaipėdos „Ąžuolyno” gimnazijos aktų salėje buvo surengtas Respublikinis lietuviškos estradinės dainos konkursas „Draugai draugams 2025“. Konkursas subūrė 21 jaunąjį atlikėją iš įvairių Lietuvos miestų mokyklų – Klaipėdos, Palangos, Kretingos ir Šilutės. Visą popietę scenoje skambėjo lietuviškos dainos, o dalyviai žavėjo ne tik balsais, bet ir kūrybiškumu bei sceniniu įvaizdžiu. Pradžioje rungėsi solistų pasirodymai, vėliau ansambliai.  Dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija: pirmininkė Skaistutė Užkuratienė („Vyturio“ progimnazija) bei nariai Ligita Grybauskienė (Prano Mašioto progimnazija), Lidija Portnych (Martyno Mažvydo progimnazija) ir Augustinas Užkuratas (Palangos Senoji gimnazija). Komisija vertino atlikėjų vokalinius gebėjimus, artistiškumą, kūrinio interpretaciją bei bendrą pasirodymo vaizdą.

Šiemet ypač išsiskyrė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos atstovai, pelnę net keturis apdovanojimus. Pirmąją vietą iškovojo Gabrielė Oreniūtė (2c), atlikusi kūrinį „Saulėtam pajūry…“. Antrąsias vietas laimėjo net du pasirodymai – Milda Kadagytė (2f) su daina „Plaštakė“ bei mišrus vokalinis ansamblis, atlikęs jautrų kūrinį „Mama, pakylėk ligi dangaus“. Trečioji vieta atiteko Eivinui Koroliovui (2c), scenoje užkūrusiam nuotaikingą atmosferą su daina „Bum ajajai“.

Dėkojame muzikos mokytojai Dianai Jovaišienei, šio renginio organizatorei, visiems dalyviams už pasirodymus, komisijai – už profesionalų vertinimą. Renginys dar kartą įrodė, kiek Lietuvos mokyklose yra muziką mylinčių ir talentingų jaunuolių bei motyvuojančių muzikos mokytojų!

2025-04-14 Autorius: I.Daukantaitė  4d
blog image

Titas Česnauskas – aktyvus ir motyvuotas 2f klasės mokinys, kurio gyvenime sportas ir renginiai užima ypatingą vietą. Jau 12 metų Titas profesionaliai treniruojasi karate, yra iškovojęs Europos vicečempiono titulą, aktyviai veda renginius ir nuolat siekia tobulėti. Kviečiu jus susipažinti su šiuo vaikinu ir pažvelgti į jo įkvepiančias veiklas iš arčiau.

Papasakok trumpai apie save. Kokie tavo pomėgiai, talentai, gebėjimai, mėgstamiausia pamoka, daina ar filmas.
Esu labai aktyvus vaikinas. Jau 12 metų profesionaliai sportuoju karate kyokushin. Dukart tapau Europos vicečempionu, esu daugkartinis Lietuvos ir tarptautinių turnyrų čempionas. Lankau salės tinklinį. Intensyviai vedu ir organizuoju renginius ne tik mokykloje, bet ir karate klubo ar miesto šventėse. Mėgstamiausia pamoka, manau, yra ekonomika, nes ji labiausiai susijusi su mūsų gyvenimu, ateitimi ir pasauliu. Mėgstamiausia daina yra atlikėjo Domo  „Jūra“, o filmas, be abejonės, „Volstryto vilkas“.

Skaityti toliau...

2025-04-07 Autorius: Rugilė Šukytė, 3c
blog image
Jau ketvirtus metus „Ąžuolyno“ gimnazijoje  vykdomas ilgalaikis integruotas (istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, dailės, muzikos, teatro) tęstinis projektas „Ir kalė Lietuva save kaip kardą“ (Just. Marcinkevičius), kurio tikslas – skatinti mokinių vertybinių nuostatų formavimą, sąmoningą mokymąsi, bendruomeniškumą ir kūrybiškumą.  Moksleiviai nagrinėjo LAISVĖS fenomeną (Lietuvos  istorijos svarbiausius tarpsnius nuo XIX a. pabaigos  iki įstojimo į NATO). Pirmieji projekto metai buvo skirti 1918 m. Vasario 16-ajai. Aktyviai ieškota atsakymo į klausimą „Kada žmogus pabunda laisvei?" Antraisiais metais buvo gilinamasi į partizaninio judėjimo bei Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos aplinkybes. Trečiaisiais projekto metais buvo analizuojama Lietuvos sovietmečio atmosfera, iškeltas egzistencinis klausimas „Kaip išlaikyti laisvę nelaisvės sąlygomis?" Na, o paskutinieji metai - „Mūsų laisvei - 35 - eri".  Gilintasi, kokie svarbūs Lietuvai buvo žingsniai Vakarų pasaulio link. Ypatingas šio projekto dėmesys šįsyk buvo skirtas mentorystės principui – vyresnieji mokiniai-mentoriai dirbo su jaunesniaisiais, padėjo jiems geriau suprasti nagrinėjamas temas, tinkamai pasiruošti tiriamiesiems darbams bei pristatymams. Toks bendradarbiavimu ir mentoryste grįstas mokymosi modelis ne tik sustiprino mokinių tarpusavio ryšius, bet ir ugdė atsakomybę, lyderystę bei gebėjimą dalytis žiniomis. Projektas tapo puikiu pavyzdžiu, kaip istorinė atmintis, kūrybinės interpretacijos ir mentorystė gali tapti įkvepiančia edukacine patirtimi, ugdant atsakingą ir sąmoningą jaunąją kartą. Verta pasidžiaugti visos „Ąžuolyno" bendruomenės indėliu ir padėkoti projekto organizatoriams: kuratorei Irmai Bartninkienei, mokytojoms A. Nemickienei, V. Dumčiuvienei, V. Dulevičienei, V. Morkūnaitei, D. Jovaišienei, ir, žinoma, mūsų šauniems gimnazistams.
 
2025-03-26 Autorius: Sigita Radzevičienė
Rodyti visus
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas