Navigacija

Konferencijos „Istoriniai gamtos mokslų vystymosi aspektai“ refleksija
Mokyklos gyvenimas Sausio 15, 2020
Gimnazija iš vidaus

Ispanija
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 27, 2019


Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Mūsų mokinys
VILIUS PRANCKAITIS, gimnaziją baigęs 2011 metais

Nėra ko slėpti – jau nuo mažų dienų man nebuvo svetimas „moksliuko“ epitetas. Todėl visai nekeista, kad keliai atvedė į „Ąžuolyno“ gimnaziją. Taip pat neturėtų būti keista, kad čia praleidau keturis savo gyvenimo metus, per kuriuos ne tik daug mokiausi, bet ir dalyvavau daugybėje olimpiadų ir konkursų.

2011 m. užbaigiau vieną dalyką – „Ąžuolyno“ gimnaziją. Tačiau su tuo nesibaigė nei noras mokytis, nei polinkis varžytis konkursuose. Tais pačiais metais, įkalbėtas savo informatikos mokytojos, įstojau į informatikos studijas Kauno technologijos universitete. Nuo pačios studijų pradžios sutikau nemažai bendraminčių ir buvau pakviestas į KTU sportinio programavimo (angl. competitive programming) bendruomenę.

Sportinis programavimas iškart tapo vienu iš pagrindinių mano pomėgių. Daugybė mano laiko buvo praleista sprendžiant įvairius algoritminius programavimo uždavinius ir dalyvaujant konkursuose. Nors pradžioje buvo šiek tiek nesklandumų (pirmais metais susirgau ir negalėjau sudalyvauti universiteto atrankoje, antrais metais vos per plauką praėjau atranką), tačiau tai nesutrukdė pasiekti rezultatų, kuriais galiu didžiuotis (o ir fakultetas nesidrovėjo jų publikuoti savo tinklalapyje).

Turbūt vienas žymiausių studentiškų programavimo konkursų yra ACM ICPC (International Collegiate Programming Contest). Jame teko varžytis su studentų komandomis iš viso pasaulio. Komandas sudaro trys asmenys, joms skiriama po vieną kompiuterį (t. y. vienam asmeniui po 0,33 kompiuterio). Tikslas – per penkias valandas išspręsti kuo daugiau iš duotų 12 (ar panašaus skaičiaus) uždavinių. Keturis metus iš eilės teko sudalyvauti šio konkurso ketvirfinaliuose. Iš jų vienąkart pavyko nukeliauti iki pusfinalio Sankt Peterburge, o 2014 m., kai buvau atrinktas į komandą kartu su kitais dviem itin gabiais programuotojais, prasibrovėme iki pasaulio finalo, vykusio Jekaterinburge.

Be ACM ICPC teko varžytis ir kituose, tiek individualiuose, tiek komandiniuose programvimo konkursuose. Vienas įsimintinesnių buvo Serbijoje vykstantis Microsoft BubbleCup, kuriame uždavinius sprendėme ištisas 24 valandas! Tiesa, bent jau kompiuterių nebuvo pagailėta — visi trys komandos nariai turėjo po atskirą kompiuterį.

Dalyvavimas konkursuose reikalavo nemenko pasiruošimo. Dėl to nemažai pastangų buvo skirta įgūdžių tobulinimui, pavyzdžiui, mokantis naujų algoritmų ar savaitgaliais kartu su savo komandos nariais susirenkant universitete pasitreniruoti. Taip pat teko sudalyvauti keliose programavimo stovyklose užsienyje. Šios stovyklos trukdavo savaitę ar ilgiau ir beveik visas šis laikas buvo skiriamas uždavinių sprendimui (retkarčiais pavalgant, pamiegant ar sudalyvaujant kokioje nors ekskursijoje).

Studijų metu įgyjau ir šiek tiek darbo patirties. Baigęs antrą kursą per vasarą atlikinėjau nedidelę praktiką, kurios metu prisidėjau prie „Gustavo receptų“ programėlės sutvėrimo. Besibaigiant bakalauro studijoms įsidarbinau rimčiau — teko rūpintis, kad interneto puslapiuose skaitytojus pasitiktų visų taip nemėgstama reklama (dėkot nebūtina). Na, o galiausiai įpusėjęs magistro studijas ir pasiekęs tokį amžių, kai jau nebeleidžiama dalyvauti studentiškuose konkursuose, dalyvio rolę iškeičiau į trenerio — lydėjau studentus į varžybas bei padėjau joms ruoštis.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-12-03 13:54:47

Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau  visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje  klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.

Apie mus rašo

2019 m. lapkričio 28 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ finale nugalėjo ir geriausiai šiemet mokesčius išmananti komanda tapo „Z karta“ iš Klaipėdos, „Ąžuolyno“ gimnazijos.

Publikuota Vakarų ekspresas 2019-11-28

16-metis Linas Kristupas Bernotas įsitikinęs - žmonės turi papasakoti labai įdomių istorijų, deja, ne visi jas pasakoja, nes neturi tam galimybių. Todėl jaunas ir perspektyvus vaikinas Klaipėdoje ėmė organizuoti seminarus ir už tai dienraščio „Vakarų ekspresas“ apdovanojimuose „Metų klaipėdietis“ buvo nominuotas „Jaunojo talento“ kategorijoje.

Publikuota Vakarų ekspresas 2019-11-13
Naujausi blogo įrašai
blog image

2020 m. sausio 15 dienos popietę į gimnaziją rinkosi Klaipėdos miesto mokytojai ir mokiniai, besidomintys gamtos mokslais. Konferencijoje „Istoriniai gamtos mokslų vystymosi aspektai“ svečias iš Klaipėdos universiteto prof. A. Šiaulys padėjo išnarplioti detektyvą, kur iš Baltijos jūros dingo midijos, paaiškino, kuo susijusi ekologija su kulinarija ir pateikė daug kitų su aplinkosauga susijusių faktų.

Po profesoriaus pranešimo savo žiniomis dalinosi ir mokiniai. Konferencijoje pranešimus skaitė 29 mokiniai iš 10 miesto gimnazijų. Buvo pateikta daug įdomios informacijos apie atradimus, išradimus gamtos mokslų  srityse, aptarta šių išradimų svarba. Iš kitos pusės mokiniai pažvelgė į šiluminius variklius, fermentacijos procesus, skiepus, cukrinį diabetą, muilą, gaiviuosius gėrimus ir kt. Papasakota apie mokslininkus, pakeitusius gamtos mokslų teorijas ir praktikas.

Tuo pat metu mokytojai dalyvavo mokymuose, kokią įtaką Kuršių marių biologinei įvairovei daro sutekantis sūrus ir gėlas vanduo. Atlikta simuliacija su sūriu ir gėlu vandeniu, nustatytas haloklinas, nubraižytas grafikas ir įvertintos paklaidos tikrai patobulino mokytojų kompetencijas įvairiose gamtamokslinio tyrimo srityse.

Organizatorių ausis pasiekę atgarsiai iš šios konferencijos paskatino juos apsispręsti apie tokių konferencijų būtinumą ir tęstinumą.

2020-01-24 Autorius: Gamtos mokslų mokytojų metodinė grupė
blog image

Sakoma, jog teatras prasideda nuo rūbinės. Šis posakis tikrai galioja  ir „Ąžuolyno“ gimnazijoje vykusiam Kalėdiniam padėkos vakarui „Kur gerumas supas...“ 
Elegantiški, frakais pasidabinę jaunuoliai, vakarinėmis suknelėmis pasipuošusios merginos sutiko tėvelius, buvusius ir esamus gimnazijos mokytojus, ne pedagoginius darbuotojus, mokinius, tėvų klubo narius, kvietė fotografuotis prie foto sienelės, kuri buvo pagaminta mokinių parlamento narių rankomis. Raudonas kilimas, gyvos muzikos garsai fojė nepaliko abejingų. Aktų salė virto prabangia balta pokylių sale, kur apgalvota kiekviena detalė, pradedant svečių sėdėjimo vietomis, baigiant teatro mokytojos Aivos Urbšienės ir jos kūrybiškų  mokinių kurtomis žvakidėmis ant staliukų. Ne vienas šventės dalyvis pasijautė tarytum įžymybių vakare.

Skaityti toliau...

2020-01-05 Autorius: Eglė Krapavickaitė, 2d
blog image

Šiandieninėje visuomenėje esame nuolat skatinami peržengti tą patikimą ir jaukią komforto zoną, kuri mums trukdo tobulėti ir pajusti jaudinančias gyvenimo akimirkas. Būtent tarptautinių mainų galimybė ir padeda jaunam žmogui įveikti vidinius ar išorėje egzistuojančius barjerus. Todėl dažnai yra pastebimas jaunimo tarptautinių mainų pasirinkimo tendencijos augimas. Šia galimybe pasinaudojo bei vienerius gimnazijos metus į viso gyvenimo neišdildomą potyrį iškeitė Klaipėdos „Ąžuolyno“ III gimnazijos mokinė Laura Oleksenko.

Skaityti toliau...

2020-01-05 Autorius: Lukrecija Giedraitytė, 4e 
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas