Navigacija

Konferencijos „Istoriniai gamtos mokslų vystymosi aspektai“ refleksija
Mokyklos gyvenimas Sausio 15, 2020
Gimnazija iš vidaus

Ispanija
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 27, 2019


Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Mūsų mokinys
PRANAS BUTKUS, gimnaziją baigęs 2008 metais

Didelės pastangos mokytis mokykloje man padovanojo ne tik raudoną diplomą, bet ir galvos skausmą renkantis, ką toliau studijuoti. Patiko ir sekėsi fizika, matematika, informacinės technologijos ir daug kitų dalykų, tad pasirinkimų tolesnei veiklai buvo daugybė! Vis dėlto tikriausiai modernus informacinių technologijų įvaizdis bei nuolatinė kompiuterių pažanga nulėmė mano apsisprendimą gyvenimą sieti su informacinėmis technologijomis, tad pasirinkau informatikos bakalauro studijas Kauno technologijos universitete.

Dar prieš prasidedant studijoms sulaukiau kvietimo mokytis KTU sustiprintų studijų grupėje. Čia kartu su kitais geriausiai abitūros egzaminus išlaikiusiais fizinių mokslų studijų programų pirmakursiais sustiprintai mokiausi aukštosios matematikos bei fizikos,  taip pat papildomai ir taikomosios psichologijos. Likusiu laiku su kitais informatikos studentais lankiau standartines savo studijų programos paskaitas. Po pirmo kurso, norėdamas daugiau laiko skirti savo specializacijai, aš iš sustiprintos studijų grupės perėjau į standartinį informatikos kursą ir netrukus su kitais kurso draugais ir vienam gerbiamam dėstytojui patarus laisvalaikiu įnikau į kompiuterinio žaidimo kūrimą. Ši smagi veikla man davė daug praktinių kompiuterių programų bei konkrečiai žaidimų kūrimo patirties. Būdamas ketvirtame kurse taip pat dirbau įmonėje „Agmis“, kur gavau progą prisiliesti prie realių projektų vystymo bei atlikau baigiamąją studijų praktiką. Už puikius mokymosi rezultatus ir užsitikrinęs rekomendacijas minėtose bei kitose papildomose veiklose studijų KTU metu sugebėjau „surinkti“ tikrą mokslo stipendijų kolekciją: prezidento K. Griniaus vardo stipendiją, daugybę kartų iš eilės gautą Rektoriaus skatinamąją stipendiją bei vienkartinę P. Kazicko vardo stipendiją. Šią seriją simboliškai pabaigė ir pats bakalauro studijų diplomas su pagyrimu.

Studijoms Kaune einant į pabaigą ir bemąstant apie tolesnį kelią aš suvokiau, jog esu pasirengęs bei norėčiau studijas tęsti užsienyje. Dėl palankių studijų finansavimo ir stipendijų galimybių bei širdžiai kultūra artimų šalių pasirinkau Erasmus Mundus magistro studijų programą „NordSecMob – Security and Mobile Computing“ (tikriausiai būtų verčiama kaip „Apsauga ir mobilieji skaičiavimai“). Pagal šią programą aš vienus metus studijavau Suomijos Espo mieste esančiame Aalto universitete bei dar metus Trondheime esančiame Norvegijos technologijos ir gamtos mokslų universitete. Šiuo laikotarpiu gavau progą patyrinėti šiaurietiškas kultūras bei gamtą, išmėginti save svetimoje aplinkoje, atlikti profesinę praktiką Aalto universitete bei susipažinti su daugybe įdomių ir labai skirtingų žmonių. Studijas vėl baigiau su pagyrimu, tik šįkart gavau net du diplomus - iš abiejų universitetų.

Po magistro studijų vėl sukau galvą, ką noriu toliau veikti bei kur gyventi. Tuo metu gerai suvokiau savo siekį įgyti daugiau patirties dirbant su didelėmis IT sistemomis. Galvodamas apie įvairius Europos miestus, į svarstymus įtraukiau ir Vilnių, visada mane žavėjusį miestą, kuriame taip niekad ir nebuvo tekę gyventi. Šie kriterijai bei greičiausiai užsienyje patirtas tėvynės ilgesys nulėmė, kad grįžau dirbti į Vilniuje esančią tarptautinę skaitmeninės reklamos administravimo paslaugų įmonę „Adform“, kurioje, pakeitęs kelias komandas bei paaugęs nuo jaunesniojo programuotojo iki programuotojo, o vėliau pervadintas į programinės įrangos inžinierių, dirbu iki šiol. Dirbdamas šioje įmonėje įsitikinau, kad protingų žmonių bei iššūkių dirbant su sudėtingomis moderniomis kompiuterinėmis sistemomis ir šiuolaikinėmis technologijomis galima nesunkiai rasti ir Lietuvoje. Darbas čia man vis dar yra įdomus ir, kaip rinkdamasis IT sritį ir numačiau, reikalauja daug papildomo domėjimosi technologijomis bei skaitmeninės reklamos sritimi.

Taigi, šiuo metu mano didžiąją gyvenimo dalį užima profesija: daug dirbu ir skaitau profesines knygas bei kitų formų literatūrą. Be to, labai džiaugiuosi, kad nuo šių metų atrandu laiko ir taip mylimai, tačiau nuo „Ąžuolyno“ laikų primirštai veiklai – dainavimui – esu geriausio mišraus Lietuvos choro „Bel Canto“ narys. Visi šiame chore esame mėgėjai, tačiau į dainavimą žiūrime rimtai bei turime didelių ambicijų. Lygiai taip pat rimtai ir ambicingai žiūriu į visas savo esamas ir ateities veiklas, tačiau šiame gyvenimo tarpsnyje ateities įvykių nebeskubinu: užsiimu tuo, kas man patinka, nesėdžiu vietoje, o kaip viskas bus ateityje, parodys laikas.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-12-03 13:53:44

Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau  visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje  klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.

Apie mus rašo

2019 m. lapkričio 28 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ finale nugalėjo ir geriausiai šiemet mokesčius išmananti komanda tapo „Z karta“ iš Klaipėdos, „Ąžuolyno“ gimnazijos.

Publikuota Vakarų ekspresas 2019-11-28

16-metis Linas Kristupas Bernotas įsitikinęs - žmonės turi papasakoti labai įdomių istorijų, deja, ne visi jas pasakoja, nes neturi tam galimybių. Todėl jaunas ir perspektyvus vaikinas Klaipėdoje ėmė organizuoti seminarus ir už tai dienraščio „Vakarų ekspresas“ apdovanojimuose „Metų klaipėdietis“ buvo nominuotas „Jaunojo talento“ kategorijoje.

Publikuota Vakarų ekspresas 2019-11-13
Naujausi blogo įrašai
blog image

2020 m. sausio 15 dienos popietę į gimnaziją rinkosi Klaipėdos miesto mokytojai ir mokiniai, besidomintys gamtos mokslais. Konferencijoje „Istoriniai gamtos mokslų vystymosi aspektai“ svečias iš Klaipėdos universiteto prof. A. Šiaulys padėjo išnarplioti detektyvą, kur iš Baltijos jūros dingo midijos, paaiškino, kuo susijusi ekologija su kulinarija ir pateikė daug kitų su aplinkosauga susijusių faktų.

Po profesoriaus pranešimo savo žiniomis dalinosi ir mokiniai. Konferencijoje pranešimus skaitė 29 mokiniai iš 10 miesto gimnazijų. Buvo pateikta daug įdomios informacijos apie atradimus, išradimus gamtos mokslų  srityse, aptarta šių išradimų svarba. Iš kitos pusės mokiniai pažvelgė į šiluminius variklius, fermentacijos procesus, skiepus, cukrinį diabetą, muilą, gaiviuosius gėrimus ir kt. Papasakota apie mokslininkus, pakeitusius gamtos mokslų teorijas ir praktikas.

Tuo pat metu mokytojai dalyvavo mokymuose, kokią įtaką Kuršių marių biologinei įvairovei daro sutekantis sūrus ir gėlas vanduo. Atlikta simuliacija su sūriu ir gėlu vandeniu, nustatytas haloklinas, nubraižytas grafikas ir įvertintos paklaidos tikrai patobulino mokytojų kompetencijas įvairiose gamtamokslinio tyrimo srityse.

Organizatorių ausis pasiekę atgarsiai iš šios konferencijos paskatino juos apsispręsti apie tokių konferencijų būtinumą ir tęstinumą.

2020-01-24 Autorius: Gamtos mokslų mokytojų metodinė grupė
blog image

Sakoma, jog teatras prasideda nuo rūbinės. Šis posakis tikrai galioja  ir „Ąžuolyno“ gimnazijoje vykusiam Kalėdiniam padėkos vakarui „Kur gerumas supas...“ 
Elegantiški, frakais pasidabinę jaunuoliai, vakarinėmis suknelėmis pasipuošusios merginos sutiko tėvelius, buvusius ir esamus gimnazijos mokytojus, ne pedagoginius darbuotojus, mokinius, tėvų klubo narius, kvietė fotografuotis prie foto sienelės, kuri buvo pagaminta mokinių parlamento narių rankomis. Raudonas kilimas, gyvos muzikos garsai fojė nepaliko abejingų. Aktų salė virto prabangia balta pokylių sale, kur apgalvota kiekviena detalė, pradedant svečių sėdėjimo vietomis, baigiant teatro mokytojos Aivos Urbšienės ir jos kūrybiškų  mokinių kurtomis žvakidėmis ant staliukų. Ne vienas šventės dalyvis pasijautė tarytum įžymybių vakare.

Skaityti toliau...

2020-01-05 Autorius: Eglė Krapavickaitė, 2d
blog image

Šiandieninėje visuomenėje esame nuolat skatinami peržengti tą patikimą ir jaukią komforto zoną, kuri mums trukdo tobulėti ir pajusti jaudinančias gyvenimo akimirkas. Būtent tarptautinių mainų galimybė ir padeda jaunam žmogui įveikti vidinius ar išorėje egzistuojančius barjerus. Todėl dažnai yra pastebimas jaunimo tarptautinių mainų pasirinkimo tendencijos augimas. Šia galimybe pasinaudojo bei vienerius gimnazijos metus į viso gyvenimo neišdildomą potyrį iškeitė Klaipėdos „Ąžuolyno“ III gimnazijos mokinė Laura Oleksenko.

Skaityti toliau...

2020-01-05 Autorius: Lukrecija Giedraitytė, 4e 
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas