Navigacija

Šimtadienis „Laive vaiduoklyje“
Mokyklos gyvenimas Vasario 27, 2020
Gimnazija iš vidaus
Ispanija
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 27, 2019


Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Blogas
Aš einu...

 Senasis Dienorašti...                                                                                                   Spalio 13

   Paklausiu: kas aš?

   Tikriausiai atsakytum: pamiršau.

   Bjaurybė! Ne… Aš pati neprisimenu savęs. Tu – nekaltas. Žinoma. Jau skolinuosi tą žodį? Netikrą ir beformį. Dabar dažnai girdžiu: ,,Dėl to niekas nekaltas.”

    Žinai, čia – aštru. Kvapas. Braižo kvėpavimą. Nebesuprasi – jis tik vaistų ar visur įsismelkęs. Adata, įsmigusi į ranką. Balta spalva – net ji aštri!.. O spengianti tyla… Drasko ausis. Ją kartais išveja už durų. Lankytojai. Ir šiandien buvo. Nes aš – ėjau. Bet - melas! Tik slinkau. Su virpančia gyvybe.

   Nežinojau, kur eiti. Pasukti. Tada pamačiau spalvas. Ten – langas. Už jo – medžiai. Ir suklupau. Nes kas aš? Kas esu, kad būčiau verta atsigerti drėgnų lapų kvapo? Klausytis vėjo? Bent pro įkalinusio lango plyšį.

   Niekas. Jei pamiršta, aš – Niekas. Neverta vaikščioti. Sizifo darbas. Tabletės, skysčiai tegul naikina ne skausmą, o mane. Arba abu. Daugiau aš neisiu. Nereikalingos niekam spalvos.

 

Balta pavirs juoda,

Kai naktis uždengs

Mano siluetą…

Skaityti toliau...

 

Pradžios Dienorašti.                                                                                                     Sausio 1

                                                                                                                                     

   Ką man daryti? 

   Girdėjau šnabždantis: ,,Ji nieko neveikia.“ Bet vakar su visais sėdėjau prie stalo, girdėjau pokalbius, juoką. Žiūrėjau į dar švytinčią eglę. Tik fejerverkus pramiegojau. Šiandien klausiausi muzikos. Įstrigo: ,,Sėdžiu namuose užsirakinęs, <...> mąstydamas“ (The Avett Brothers).

   Tęsiau mėnesio ritualą – daiktų apžiūras. Šiandien – nuotraukų albumas. Juodai balta, senoliai – ar turėčiau prisiminti?.. Toliau – pažįstu. Asmenybės. Tada aš. Pirmąkart žengiu. Aš rašau... Įdomu, ką.

   Toliau – albumas tuščias. Ar kitokiai man liks vietos? Jei tik stebėsiu, klausysiu, bet nedarysiu.

   Užverčiau. Slinkau, koja už kojos.

   Mano kambarys, tu. Rašau, galvoju. Ir klausiu: ką man daryti?

   Sako, šiandien – pradžia...

 

Manyje tyli tuštuma.

Sklando tik nauji žodžiai.

Vakar čia nėra.

Bandau rytojaus ieškoti.

 

Pamiršiu savo šešėlį...     

 

 

       Kantrusis Dienorašti,                                                                                                     Balandžio 8

  

   Man trūksta laiko! Atleisk už mano besiplaikstančias mintis, nesupintas į vieną kasą.

   Skambutis, skubiai einu.

Smegenų ląstelės kalba: ,, ... yra bendras meilės ryšys.“ Pamiršau, gal ,,kūryba“?

  • 843 m. skyla Frankų imperija. Užsirašykite!

   Smagu mokytis, kai šilta. Todėl pailgino mokslus.

   Dūžta! Paveikslas, turbūt Napoleono. Šukės neša laimę?.. Tik – kur ji, kai viskas skyla.

   Aš mokysiuos! ,,Kalsiu“ ! Noriu! Kad nedužtų napoleonai.

   Nepyk, nemoku, kaip Ana Frank... Mintis po minties. Ir taškai.

 

Lauke – atgimsta.

Čia – citatos.

Jas laikas pamirš,

Jei nesusprogs.

Nes vos telpu!

 

 

       Mielas Dienorašti!                                                                                                         Liepos 7

 

   Magiška diena! Radau! Savo eilėraštį, kurį nuotraukoje... Prisimenu save: aš kūriau!

 Dabar einu neliesdama žemės, kur visada...

   Daugiau neleisk užmiršti: Poezija – mano kalba!

 

Vėl!..

Naktis, jūra.

Dangus, smėlis.

Ir aš.

Po Odisėjos

Į save!..

 

Tegul

Pasaugo vėjas

Datas ir citatas,

Kaip jūra

Kriaukles.

 

O aš –

Klausysiu

Ir rašysiu,

Ką žvaigždės

Man diktuos.            

 

 Agnė Valaitytė (3c),

Respublikinio dienoraščio konkurso „Aš einu“  II vietos laimėtoja (mokytoja J. Jovaišienė)

Paskutinį kartą atnaujintas: 2018-12-11 23:17:15

Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau  visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje  klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.

Apie mus rašo

Žurnalas „Reitingai“ jau septintą kartą pristato institucinį visų šalies gimnazijų reitingą. Šiemet reitingų sudarytojai pažvelgė ir į mokyklų kišenę – kiek lėšų tenka vieno mokinio ugdymui ir išlaikymui per metus ir kaip tai koreliuoja su mokymosi rezultatais. Daugiausia pinigų – tiek iš valstybės, tiek iš savivaldybės biudžetų – tenka mokyklos, kuri yra 314 vietoje iš 356-ių, vienam mokiniui. Tai – 6005 eurai. O pirmaujančiose šis rodiklis dažnai nesiekia ir 2000 eurų per metus....

Publikuota www.lrt.lt 202005-06

Prie savaitgalį visame pasaulyje vykusio vieno įdomiausių žaidimų industrijos renginių - hakatono „Global Game Jam“  - jau tradiciškai prisijungė didieji Lietuvos miestai. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke susitiko apie trys dešimtys dalyvių, nuo penktadienio iki sekmadienio vakaro kūrusių kompiuterinių žaidimų prototipus.

Publikuota Klaipėda aš su Tavimi! 2020-02-04
Naujausi blogo įrašai
blog image

Koks platus šio žmogaus pasaulis, tiek daug joje telpa spalvų. Gera žinoti, kad šiandien mes turime tokių nuostabių jaunų žmonių, nepaliaujamai ieškančių ir atrandančių naujus dalykus, siekiančių išbandyti viską, ką gali pasiūlyti gyvenimas.  Ji su savo bendraklasiais visada stengėsi, kad mūsų kartu praleistas laikas būtų kuo įvairesnis.  Šarlota – žmogus, negalintis gyventi nė minutės be veiklos,  ji nepailstanti organizatorė, kupina įvairiausių idėjų, minčių ir jomis mokanti uždegti kitus. Kas, jeigu ne Šarlota, įtrauks į veiklą savo klasės draugus ir kitus gimnazijos mokinius?  Ji buvusi mokinių parlamento narė. Kaip žmogus, Šarlota labai šilta ir komunikabili, niekada neatsisakys pabendrauti su tais, kurie šalia jos, – bendraamžiais, mokytojais... Ji pastebės šalia esančio asmens nuotaiką ir ras tinkamą žodį padrąsinti, užjausti.

Skaityti toliau...

 

2020-06-01 Autorius: Klasės vadovė Rima Miknevičienė
blog image

„Skrendant lėktuvu į Ispaniją jau norėjosi verkti, nes prisiminiau, kad reikės grįžti.“ (Gabija Joknytė, trečiokė)

„Man ir grįžus tebesinori kalbėti ispaniškai.“ (Povilas Carev, pirmokas)

 2020 m. vasario 13–21 d. grupelė „Ąžuolyno“ gimnazijos ispanų kalbos besimokančių moksleivių su lydinčiomis mokytojomis ir keliomis Klaipėdos universiteto ispanų kalbos kursantėmis nukeliavo į pačius Europos pietus – į Kadiso miestą (Cádiz, Ispanija) Atlanto pakrantėje. Kelionei buvo parengta intensyvi mokomoji ir kultūrinė programa. Moksleiviai dalyvavo specialiai šiai grupei suorganizuotuose ispanų kalbos kursuose „Taller de inmersión en la lengua española y su cultura“ (iš viso 8 valandos). Kursai vyko Kadiso universiteto Šiuolaikinių kalbų mokymo centre (CSLM, Centro Superior de Lenguas Modernas); dėstytoja Macarena Gómez Cabrales į mokomąją programą sumaniai įtraukė visus, kad ir skirtingą ispanų kalbos lygį turinčius kursų dalyvius ir liko labai patenkinta pasiektais rezultatais. Centro darbuotojai pakomentavo, kad mūsų moksleiviai pagal savo amžių jiems pasirodė itin motyvuoti, brandūs!

Tęsinys...

2020-03-12 Autorius: Jūratė Derukaitė
blog image

„Ąžuolyno” gimnazijos moksleiviai Vasario 16-tąją neįprastai ir turiningai paminėjo eidami į senelių namus. Puikiai praleistas laikas tarp tikrųjų Lietuvos veteranų su moksleivių atliktais muzikiniais pasirodymais, eilėraščiais bei kartu su senelių namų auditorija sudainuotomis  lietuviškomis  dainomis. Vasario 16-toji - UŽSKAITYTA!

2020-03-04 Autorius: Rugilė Abromaitė
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas