Navigacija

Pirmokų dviračių žygis
Renginiai Birželio 4-5, 2019
Gimnazija iš vidaus
Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Blogas
SALDUMAS IR TAMSIEJI ŠEŠĖLIAI

Seniai seniai didinguose Sveikatos rūmuose gyveno valdovas Agurkonas ll. Didis karalius turėjo rūpestingą žmoną Brokulę ir nuostabaus grožio dukrą Pomidoriukę. Visoje karalystėje klestėjo tvarka ir ramybė, nė vienas karalystės gyventojas nenutuokė, kas yra nerimas ir ligos. Tačiau Agurkonas ll buvo sumanus ir atsargus valdovas, todėl miesto vartus liepė saugoti drąsiems ir narsiems milžinams Vitamininui ir Skaidulinui. Atsakingi milžinai karalystę saugojo  dieną ir naktį, nesudėdami bluosto.

Tačiau vieną dieną prie didelių ir įspūdingų miesto vartų pasirodė nepažįstami svečiai. Vitamininas ir Skaidulinas, apakinti netikėtų svečių grožio ir apsvaiginti saldaus ir malonaus kvapo, praleido nepažįstamuosius pro vartus. Atvykėliai įžūliai įžengė i miesto aikštę ir garsiai, lyg giedantys gaidžiai pasiskelbė:

Skaityti toliau...

– Mes esame didieji revoliucionieriai – Saldainaitis  ir Pyragaitis. Mes supažindinsime Jus su tikrosiomis gėrybėmis, kokių jūs nesate ragavę ir išvis regėję. Dabar jūs, šios karalystės gyventojai, suprasite, kas yra tikroji laimė!

Netikėtai svetimšaliai sukišo rankas į atsineštus krepšius ir, ištraukę pilnas saujas saldumo, pradėjo mėtyti karalystės gyventojams. Šie „apšalo“: saldumas jiems taip patiko, kad  pasijuto apgauti ir  kaltino karalių, esą čia jis kaltas, jog jie tokio gėrio net akyse nebuvo matę. Tačiau valdovas buvo išmintingas ir nesivėlė į ginčus su gyventojais: jis suprato, kad čia slypi klasta. Vieną naktį, kai neryški jaunatis bandė įveikti tamsą, Vitamininas pastebėjo kažką judant taku, vedančiu miesto link. Karalystės sargai įtempė akis ir bandė įžiūrėti, kokie ten padarai pareina, tačiau buvo taip tamsu, kad į akį durk – nieko nematysi. Staiga milžinai pajuto šaltį, kuris vis stiprėjo. Skaidulinas ir Vitaminas atsisuko vienas į kitą, susižvalgė, kai ūmai pro juos prasiveržė tamsūs šešėliai. Miesto sergėtojų akys greitai nukrypo link ištaigingųjų vartų sverto, tačiau uždaryti vartus buvo per vėlu – vaiduokliai jau mieste.

Karalystės gatvelėmis pradėjo sklisti skardus ir grėsmingas juokas, kuris prižadino visus miegančius miestelėnus. Gyventojai išėjo į gatves ir nustėro: visos gatvės, tiltai, pastatai ir net suoliukai ar gėlynai suniekinti, suteršti, apipilti juodu, klampiu, kraują stingdančiu skysčiu. Vienas iš senolių atpažino siautėjančias būtybes – karalystę naikino Nutukimas ir Viršsvoris.

Miesto valdovas Agurkonas ll žinojo, kokios pavojingos jėgos siaubia jo karalystę, todėl pirmą kartą per savo ilgą gyvenimą jis liepė Vitamininui ir Skaidulinui įžengti į miestą ir padėti kovoti su atvykusiomis šmėklomis. Prasidėjo įnirtinga ir veržli kova. Milžinų ir vaiduoklių kardai įsirėmė vienas į kitą, kai netikėtai tamsieji šešėliai išsisklaidė ir akimirksniu atsirado Skaidulinui už nugaros, o juodieji kalavijai prispaudė tvirtą milžino kaklą. Kitas karalystės sergėtojas Vitamininas pastebėjęs, kad šmėklos ruošiasi susidoroti su milžinais po vieną, atskubėjo draugui į pagalbą. Netrukus kovotojai ir vėl stovėjo vienas prieš kitą. Vaiduokliai buvo stiprūs varžovai, vieni miesto milžinai nepajėgė jų nugalėti. Sumanusis karalius, nors ir labai nenorėdamas, privalėjo prašyti pagalbos iš aukščiausiosios valdžios – Vandens viešpatijos. Vandeninas, nors ir labai pykdamas ant karaliaus dėl jo neapdairumo, sutiko padėti. Neregėtu greičiu jis puolė į mūšio įkarštį. Padedami Vandens viešpatijos, milžinai greitai įgijo persvarą. Nusileidus saulei, mūšis pasibaigė. Agurkonas ll džiaugėsi laimėta kova, net didžiajam Vandeninui pyktis ant karaliaus išgaravo. O visiems gyventojams džiaugsmingai pritariant revuliucionieriai Saldainaitis ir Pyragaitis buvo išvaryti iš karalystės be leidimo kada nors čia grįžti.

 „Pasakų konkurso“, skirto   Pasaulinei maisto dienai paminėti, I vietos laimėtoja Olivija Pociūtė, 2e  (mokytoja V.Dulevičienė)

Paskutinį kartą atnaujintas: 2018-12-03 18:34:34

Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau  visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje  klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.

Apie mus rašo

Netrukus mokiniai karjeros ugdymą mokyklose galės pasirinkti kaip atskirą discipliną. Bendrojo ir profesinio lavinimo įstaigose pradėjus diegti naują profesinio orientavimo sistemą, jose jau dirba 800 karjeros koordinatorių ir apie 100 karjeros konsultantų, tarp jų - ne tik švietimo sistemos atstovai ar psichologai, bet ir darbo patirties turintys profesionalai: verslininkai, ekonomistai ir pan.

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje vasario 1-oji buvo neįprasta: pamokų metu vyko Karjeros diena. Gimnazistai, užsiregistravę iš anksto, dalyvavo susitikimuose su 37 skirtingų specialybių atstovais, tarp kurių buvo ne tik miesto meras, medikai ar advokatai, bet ir sprogstamųjų medžiagų specialistas iš Pakrančių apsaugos tarnybos šuo Lego.

Publikuota Vakarų ekspresas 2013-02-06

„Gyvename keistu metu - atrodo, visiškai normalu, kai moksleiviai penkis kartus per savaitę papildomai lanko sporto treniruotes arba eina groti, piešti, bet neranda laiko nors kartą per savaitę papildomai palavinti smegenis“, - šiandieninėmis tendencijomis stebisi fizikos mokytojas Saulius Žukauskas.

Kad kryptingos treniruotės reikalingos ne tik sporte, bet ir bet kurioje kitoje srityje ne visada pakanka vien to, ką moksleivis gauna per pamokas, patvirtina ir S. Žukausko buvę mokiniai.

Šią vasarą bronzos medalį iš Portugalijoje vykusios tarptautinės fizikos olimpiados parvežė šiemet „Ąžuolyno“ gimnaziją baigęs ir net 4 šimtukus iš valstybinių brandos egzaminų gavęs Martynas Linkevičius. Žinant, kad šioje olimpiadoje dalyvavo moksleiviai net iš 90 pasaulio šalių, šis laimėjimas atrodo iš tiesų įspūdingai.

„Keisčiausia yra tai, kad mokydamasis progimnazijoje aš netgi galvojau, kad fizikos nelabai suprantu. Tik „Ąžuolyno“ gimnazijoje Sauliaus Žukausko pamokose man atsivėrė akys“, - pagyrų mokytojui negailėjo Martynas.

Publikuota www.ve.lt 2018-09-27
Naujausi blogo įrašai
blog image

Birželio 4–5 dienomis, devintos klasės pabaigimo proga, beveik 100 pirmokų, kartu su mokytojais, išsiruošė į didingą dviračių žygį, Klaipėda - Pervalka - Klaipėda. Žygio tikslas buvo pasibūti kartu, labiau pažinti vienas kitą. Kelionės metu susidūrėme su įvairiais sunkumais, kaip taisyklių nesilaikymas, traumos, karštas oras, nuovargis. Tačiau viską atpirko nuostabieji Neringos vaizdai. Tokį nuostabų pakvietimą gavome iš dviejų, „Ąžuolyne“ besimokančių vaikų tėvų. Po 7 valandų kelionės dviračiais, jie mus apgyvendino VilaBaldininkas viešbutyje Pervalkoje.. Lauko virtuvėje pagamino mums karštą vakarienę ir labai skanius, gausius pusryčius. Mokinius, kurie dviračių neturėjo, tačiau degė noru važiuoti kartu, jais aprūpino! Ryte, vėl sėdome ant dviračių, ir šį kartą, išmokę vakarykštes pamokas, kartu mynėme jau daug sklandžiau. Karštas oras labai vargino, visi buvome pavargę, ištroškę ir tuomet, atsigaivinti, pusiaukelėje mums atvežė šaltos giros. Namo grįžome linksmi, didžiuodamiesi savimi, įveiktais kilometrais bei patirtimi. Žinoma, buvome išvargę, tačiau džiaugėmės išmokę bendradarbiauti, padėti vienas kitam, užjausti. Labiau pažinome vieni kitus. Tikimės, kad panašių išvykų turėsime daugiau! 

2019-06-25 Autorius: Gabrielė Roličiūtė, 1A

Gegužės 24 d., saulėtą penktadienio rytą, po eisenos mieste „Ąžuolyno abiturientai mokykloje žengė pro gyvąją sieną, kartu su mokytojais rinkosi aktų salėje. Čia visų laukė kiek neįprasta Paskutinio skambučio šventė. Pirmoji šventės dalis prasidėjo teatro studijos mokinių spektakliu. Jis metaforiškai perteikė abiturientų rūpesčius,  kasdienybę, mokytojų aktualijas, mokyklą, artėjančių egzaminų nelaukimą (atsiprašau, tai yra nesulaukimą!), NEC atstovų viešnagių siaubą bei viliojančią pagundą nesimokyti.

Scena pavirto panteonu su sargybiniais, kur darbavosi sodininkės ir dievai (pavyzdžiui, Saulės dievas Žu), apsilankė net pati NEC deivė, be to, aktoriai „pasiskolino kai kurių tikrųjų 12-tokų vardus. Visi dirbo, augino sodinukus, savo derlių, kai kas vadovavo ir laukė Skambučio garbinimo šventės, tačiau kai dingo knygos, galiausiai - ir pats skambutis... kilo ne tik sąmyšis (juk atvažiuos NEC deivė!), bet ir džiaugsmo banga: pagaliau linksmybės, atostogos! Galiausiai po ginčų paaiškėjo, jog skambutis niekur nedingo... Sodininkės užaugino sodinukus, nors ir buvo išmestos knygos... Galiausiai varpeliai nutūpė kiekvieno abituriento rankose. Antroje šventės dalyje buvo paskelbtas Metų abiturientas 2019, kurį rinko gimnazijos bendruomenė. Paaiškėjo, kad šį titulą gavo Gabija Gudžiūnaitė. Šventė baigėsi sveikinimo ir padėkos žodžiais, baigiančiųjų mokyklą testamento pristatymu ir šokiais.

Skaityti toliau...

Agnė Valaitytė, 3c

2019-06-13 Autorius: Agnė Valaitytė, 3c

Gegužės 9 d., ketvirtadienį, gimnaziją nuspalvino madų šou MADAM-2019, kuris mūsų mokykloje pirmą kartą įvyko lygiai prieš metus. Klaipėdos E. Balsio gimnazijos mokiniai ir mokytojai sutiko stilingai paminėti Europos dieną bendradarbiaudami su mumis ir pristatydami originalius drabužius.

Jaunieji dizaineriai pristatė unikalias rūbų kolekcijas, kurias kūrė įkvėpti istorijos, mitologijos, asmeninės patirties, draugų ar garsių prekės ženklų, naudodami įvairias medžiagas bei siuvimo technikas. N. Salytė parengė kolekciją „Europa žydi“, U. Kudrevciava - „RIGHT/WRONG“, A. Bistrubytė - „Samarana“, E. Lelytė - „Deganti liepsna“, G. Bartkutė - „Celestial“, S. Vainoraitė ir G. Vidutytė-Pua Hoku“, S. Ūkanytė pristatė kolekciją „Meshkinai“, I. Koverga - „Plunksna“, G. Dilytė -„Sirenos“, taip pat pamatėme A. Andriuškaitės kurtus rūbus, G. Razmaitės „Homo Sovieticus“ ir „Ąžuolyno“ 9-10 kl. bei 11-12 kl. moksleivių jungtines kolekcijas „Komfortiškas pavasaris“, „Pavasario metamorfozės“. Modeliams makiažus profesionaliai atliko KVK, SVMF grožio terapijos studentės D. Zerinaitė, D. Staponaitė, G. Janušauskaitė, E. Diringytė, A. Žebelytė ir A. Venckutė. Dizainerius, modelius madų šou ruošė lekt. Loreta Žulpienė, lekt. Mercedes Šulcaitė–Vasiljeva, mokytojos Sigita Baroti, Eglė Dučinskienė, Nomeda Pamparienė. Muzikiniais intarpais pasirūpino E. Balsio bei„ Ąžuolyno“‘ gimnazijų muzikantai.

Dėkojame E. Balsio menų gimnazijai už malonų bendradarbiavimą ir stulbinantį renginį, kuris „“Ąžuolyne įvyko mūsų gimnazistės Martynos Žulpaitės (3c kl.) iniciatyva. Tikiu, visus žiūrovus maloniai nustebino itin kūrybiški sprendimai jaunųjų dizainerių drabužių kolekcijose, o įspūdžiai po šio madų šou dar ilgai išliks atmintyje ir žadins pačių žiūrovų kūrybines galias. Linkime kūrėjams įkvėpimo ir tikimės tolimesnio bendradarbiavimo kitais metais.

Agnė Valaitytė, 3c

2019-06-13 Autorius: Agnė Valaitytė, 3c
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas