Gruodžio 13 d. (penktadienis) pamokų keitimas.
Dėmesio!
Gal kas netyčia iš šilo-čilo zonos paėmete svetimą švarką (vyrišką). Apsižiūrėjus atneškite budinčiai. Ačiū!
Minime Europos dieną:
Europos parlamento debatų simuliacija
Klaipėdos kultūros paveldas Liepų ir Danės gatvėse
Paskutinį kartą atnaujintas: 2018-06-01 13:53:59
Gruodžio 13 d. (penktadienis) pamokų keitimas.
Dėmesio!
Gal kas netyčia iš šilo-čilo zonos paėmete svetimą švarką (vyrišką). Apsižiūrėjus atneškite budinčiai. Ačiū!
Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas - geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.
Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.
Mokyklą baigėme prieš 34 metus, buvome 14-osios vidurinės mokyklos 4-oji laida. Nors prabėgo nemažai metų, visada su pagarba ir dėkingumu prisimename mūsų mokyklą ir Mokytojus iš didžiosios raidės - matematikos mokytoją R. Bradauskienę, fizikos mokytoją ir direktorę E. Montvydienę, biologijos mokytoją A. Sadauskienę, rusų kalbos mokytoją Sarmolotovą, anglų kalbos mokytoją Z. Jurgaitytę, geografijos mokytoją B. Dajoraitę. Norėjome pasakyti AČIŪ už suteiktas žinias ir atvertas duris į platųjį pasaulį, už tai, ką išmokome ir kuo tapome.
2019 m. lapkričio 28 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ finale nugalėjo ir geriausiai šiemet mokesčius išmananti komanda tapo „Z karta“ iš Klaipėdos, „Ąžuolyno“ gimnazijos.
16-metis Linas Kristupas Bernotas įsitikinęs - žmonės turi papasakoti labai įdomių istorijų, deja, ne visi jas pasakoja, nes neturi tam galimybių. Todėl jaunas ir perspektyvus vaikinas Klaipėdoje ėmė organizuoti seminarus ir už tai dienraščio „Vakarų ekspresas“ apdovanojimuose „Metų klaipėdietis“ buvo nominuotas „Jaunojo talento“ kategorijoje.
Pirmų klasių mokiniai spalio 25 dieną savanoriavo „Maisto Banke“. Akcija vyko „Vėtrungės IKI“ parduotuvėje. Per kelias valandas nutiko tiek daug. Sutikome nemažai žmonių, jų buvo visokių - malonių ir nemalonių. Žmonės bendravo ir šypsojosi mums. Ne tik senosios kartos žmonės įsitraukė į aukojimą - didelė dalis jaunimo taip pat buvo neabejinga skurdžiai gyvenančioms šeimoms. Tai mums suteikė naujos patirties. Kad ir kokie žmonės būtų, turime šypsotis ir būti laimingi. Nustebino tai, kad žmonių, kurie aukojo, buvo labai daug. Visą laiką buvome laimingi, nes tarp savanorių buvo šilta atmosfera, o su mumis buvusi koordinatorė buvo labai maloni ir šią savanorišką veiklą dar labiau padarė įsimintinesnę.
Tęsiame mėnesinę rubriką apie pažintį su naujaisiais mokytojais, kurie mūsų mokyklinį gyvenimą praskaidrina naujomis spalvomis, dar nematytais iššūkiais, išmintimi bei pulsuojančiu noru mokiniams padėti pasiekti savo užsibrėžtų tikslų tiek iš profesinės, tiek iš kasdienio gyvenimo perspektyvos.
Šio mėnesio pažintis – teisės pagrindų mokytoja Asta Žvaliauskienė.
Papasakokite, kokia Jūsų pedagoginio darbo pradžia?
Pirmiausia pradėjau mokyti suaugusiuosius darbo teisės pagrindų, bet visad norėjau dirbti su mokiniais, nesvarbu, kokio jie yra amžiaus. Mokiniai visada turi pozityvo, priešingai, nei suaugusieji. Mano sesuo mokėsi „Ąžuolyno“ gimnazijoje, ir man kilo mintis pasiūlyti dėstyti Teisės pagrindų kursą direktorei, kuri idėją palaikė. Taigi, aš čia.
Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė). Įvairūs socialiniai tyrimai rodo, kad lietuviai labiausiai jaučiasi diskriminuojami dėl amžiaus, lyties ir fizinės bei psichinės negalios.
Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys.