Tolerancijos diena
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 16, 2019

Gamtosauginio ugdymo diena

Trečiadienį, balandžio 18 dieną, buvo rengiama mokinių gamtosauginio ugdymo diena. Įvairios veiklos organizuotos ne tik mūsų gimnazijoje, bet ir už jos ribų.

Dalis mokinių apsilankė jūrų krovinių kompanijoje ,,Bega‘‘. Čia jiems darbuotojai pristatė šios modernios krovos kompanijos specializaciją bei karjeros galimybes. Taip pat moksleiviai vyko į termofikacinę jėgainę ,,Fortum Klaipėda‘‘. Sužinojo, kuo ji išskirtinė ir naudinga, išsiaiškino, jog ši jėgainė gamindama energiją iš atliekų neteršia aplinkos. Ekskursijos į ,,Orion Global Pet‘‘ metu buvo papasakota įdomios informacijos apie PET granulių (plastiko granulių) gamybą, jų sandarą ir panaudojimą.

Mokykloje paskaitą ,,Šiukšlių rūšiavimas ir jų perdirbimas‘‘ vedė lektorius Arūnas Liubinavičius. Dalyviai daugiau sužinojo, kaip yra rūšiuojamos bei perdirbamos atliekos. O prof. habil. dr. Vytautas Paulauskas vedė paskaitą apie suskystintų dujų technologijų plėtrą Lietuvoje ir pasaulyje. Trečių klasių mokinių komandos tikrino savo žinias protmūšyje ,,Gamta aplink mus‘‘, kiti tvarkė aplinką.

Be to, Mokinių parlamento iniciatyva į gimnaziją atvyko vizažistė Olesia Žuravliova. Ji papasakojo merginoms apie makiažą, tinkantį mokykloje, šventėse ir apie makiažo klaidas.

Taigi, mokiniai pasisėmė žinių apie aplankytų įmonių veiklą, įsidarbinimo galimybes. Paskaitos praplėtė akiratį apie atliekų perdirbimą bei suskystintų dujų technologijas. Manau, ši gamtosauginio ugdymo diena buvo išties įdomi ir naudinga kiekvienam dalyvavusiam.

Paskutinį kartą atnaujintas: 2018-04-23 10:25:41

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, jog įvykusio viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ II etapo nugalėtoja tapo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazistų komanda „Z karta“.

Ji atstovaus Klaipėdos regionui viktorinos finale, kuris vyks Vilniuje lapkričio 27 d. ir kuriame susirungs penkios stipriausios visų Lietuvos regionų — Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių — komandos.

Publikuota Atvira Klaipėda 2019-10-25

Gimnazistės Agnės Valaitytės eilėraščiai spaudoje.

Publikuota Vakarų ekspresas 2019-09-22

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė). Įvairūs socialiniai tyrimai rodo, kad lietuviai labiausiai jaučiasi diskriminuojami dėl amžiaus, lyties ir fizinės bei psichinės negalios.

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys.

Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys laivams saugus kelias, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Lapkričio 11-15 d. su mokiniais diskutavome Tolerancijos temomis. Klasių valandėlių metu gaminome Tolerancijos švyturius.

Lapkričio 15 d. su savanorių mokinių grupe organizavome Tolerantiškiausios klasės rinkimus. Mokiniai buvo kviečiami avėti skirtingais batais. Matavome mokinių klasę su skirtingais batais, kuri arčiausiai jūrmylės. Aktyviausi buvo I-II klasių mokiniai. Surengėm Tolerancijos Švyturių parodą, kuri puošia gimnazijos koridorių II a.

2019-11-18 Autorius: Soc.pedagogė V.Martyšienė

Pradedame mėnesinį „Nauji veidai“ interviu ciklą, kuriame bus kalbinami 2019 m.m. prie Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos bendruomenės gretų prisijungę įvairiausių sričių mokytojai. Interviu tikslas - geriau pažinti vieni kitus ir atidžiau pažvelgti į mokytojų karjeros raidą, jų požiūrį į gyvenimą bei, žinoma, į mūsų gimnaziją. Maloniai kviečiame visus skaitytojus  sekti naujienas ir iš arčiau susipažinti su „Ąžuolyno“ gimazijos gyvenimu!

Pirmoji pašnekovė - anglų kalbos mokytoja Reda Mačiukaitienė.

1991 metais baigiau Vilniaus pedagoginį institutą, anglų kalbos ir pedagogikos kursą ir buvau paskirta „atidirbti“ į Klaipėdos 7 vidurinę mokyklą (dabar Simono Dacho progimnazija). Po poros metų tuometinis Klaipėdos Kristijono Donelaičio vidurinės mokyklos direktorius pakvietė ateiti dirbti į jo vadovaujamą mokyklą, kur išdirbau iki 2019 m. Darbo pradžia nebuvo sunki, patiko mokytojauti nuo pat pirmos darbo dienos, bet to ir reikėjo tikėtis, nes nuo vaikystės norėjau būti mokytoja.

2019-11-06 Autorius: Lukrecija Giedraitytė, 4e

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje spalio 11d. vyko pirmokų krikštynos. Nuoširdžiai dėkojame antrų klasių mokiniams už puikų „Krikštynų“ organizavimą, puikų renginį, laiką, kupiną įspūdžių, bei už šiltą priėmimą į „Ąžuolyno“ bendruomenę. Krikštynos praėjo sklandžiai ir smagiai. Kiekviena klasė turėjo prisistatyti - sukurti filmuką „Farai“, „TV pagalba“, „Klausimėlis“, „Kitas“ ar vaidinimą „Ekstrasensų mūšis“. Tarp klasių prisistatymų buvo įterptos kelios smagios užduotėlės, tokios kaip „Tele Loto“, „Pagauk kampą“ ar kuratorių viktorina. Renginio aplinka buvo sukurta labai jauki, lyg būtume namuose. Kėdės buvo pakeistos pagalvėmis į bendrus klasių ratelius, o jų viduryje buvo paruošti užkandžiai. Kitais metais būsimi antrokai turės nemenkai pasistengti, nes šių metų  antrokai tikrai iškėlė aukštą kartelę.

2019-10-22 Autorius: Augusta Evaltaitė,1e ir Amanda Kruminš, 1e