Navigacija

Šokių vakaras
Renginiai Vasario 6, 2020
Gimnazija iš vidaus


Ispanija
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 27, 2019


Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Blogas
news image
Už Atlanto horizontų

Šiandieninėje visuomenėje esame nuolat skatinami peržengti tą patikimą ir jaukią komforto zoną, kuri mums trukdo tobulėti ir pajusti jaudinančias gyvenimo akimirkas. Būtent tarptautinių mainų galimybė ir padeda jaunam žmogui įveikti vidinius ar išorėje egzistuojančius barjerus. Todėl dažnai yra pastebimas jaunimo tarptautinių mainų pasirinkimo tendencijos augimas. Šia galimybe pasinaudojo bei vienerius gimnazijos metus į viso gyvenimo neišdildomą potyrį iškeitė Klaipėdos „Ąžuolyno“ III gimnazijos mokinė Laura Oleksenko.

Skaityti toliau...

Socialinių tinklų galia

Pasidomėjus, kaip ir kur mergina sužinojo apie jaunimo mainus, atsakymas buvo paprastas – Facebook socialinio tinklo puslapyje. Tarp įvairiausių reklamų ir skelbiamų naujienų akį patraukė „FLEX“ moksleivių mainų programa, kurioje buvo kviečiama aplikuoti į vienerių metų mainus Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mokinė nedelsdama pateikė prašymą ir buvo priimta. Savo džiaugsmu pasidalino su savo šeima ir draugais, kurie nuoširdžiai palaikė artimą žmogų, bet kartu neslėpė ir savo nerimo – juk gyventi metus svetimoje šalyje, pripažinkime, yra nemenkas iššūkis.

Adaptacijos iššūkis ir pirmieji įspūdžiai

Tik nukeliavus ir įsikūrus Viskonsine, 30-ojoje JAV valstijoje, pasak pačios mainų programos  moksleivės, buvo be galo sunku. Nors naujoji šeima be problemų, šiltai ir maloniai priėmė svečią, merginai nerimą kėlė kalba. Nors anglų kalbą ir mokėjo, prireikė poros savaičių, kol nebebuvo diskomforto bendraujant su pačiais amerikiečiais. Laura tikina, kad po tų kelių savaičių „tu nesąmoningai pradedi mąstyti ir netgi sapnuoti anglų kalba – tai yra truputį sunku ir trikdo“.

Sėkmingai įveikusi sunkiausią asimiliavimosi etapą, mergina pradėjo labiau domėtis aplinka: amerikiečių kultūra, mokymosi procesu bei akreipė dėmesį į JAV miestų didingumą. Didžiausias dėmesys krypo į pačių žmonių elgseną, kurie, atvirkščiai nei gimnazistės tautiečiai, buvo labiau atsipalaidavę, malonesni, o šypsena jų veide beveik niekada neišblėsdavo. Na, o kalbant apie pačią kultūrą, esminių skirtumų beveik nėra.

Mokslo ir popamokinės veiklos patirtys

Pasak pačios gimnazistės, JAV mokymosi sistema gerokai skiriasi nuo Lietuvos, tačiau yra ir minusų, ir pliusų. Vienas iš didžiausių privalumų yra tai, kad kiekvienas gimnazistas gali pasirinkti mokytis tik vieną norimą dalyką, todėl didelės prievartos mokslo srityje nėra. Taip pat mokinė buvo nustebinta ir pačiu mokymosi lygiu, išryškėjo tai, jog švietimo ir išsimokslinimo lygis ženkliai žemesnis nei lietuvaičių. Nors kiekvieną dieną Laura turėdavo po 8 pamokas, tačiau namų darbai trukdavo daugiausiai 30 minučių!

Ką buvo galima veikti po pamokų? Pati mokykla turėjo itin didelę popamokinių veiklų pasiūlą: įvairių sportinių, meninių būrelių, krepšinį, futbolą ar teatrą. Pastarasis pasirinkimas gimnazistę lydėjo visų mainų metu ir suteikė galimybę aktyviai dalyvauti visuomenės organizuojamuose renginiuose, susipažinti su įvairiausių tautybių atstovais ir patirti neišdildomų bei įstabių nuotykių kitame Atlanto vandenyno krante. Per visus mainus netrūko spektaklių, kelionių ir kitų renginių, kurie privertė mokinę suprasti, kad „mainų programa yra geriausias būdas susipažinti su nauja šalimi, kultūra ir žmonėmis“.

 

Yra nuostabu, kad mainų programos veikia optimaliai visuose pasaulio krašteliuose, o patys dalyviai turi galimybę patirti kultūrų, tautų ir miestų įvairovę, tai neretai suformuoja platesnį supratimo ir žinių spektrą. Taip pat fundamentalu, kad jaunimas mainų programose išmoksta greitai adaptuotis ir įveikti išbandymus savarankiškai, komunikuoti su įvairaus tipo žmonėmis ir nuolat tobulėti tiek dvasiškai, tiek fiziškai.

Lukrecija Giedraitytė, 4e 

Paskutinį kartą atnaujintas: 2020-01-05 13:26:38

Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau  visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje  klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.

Apie mus rašo

Prie savaitgalį visame pasaulyje vykusio vieno įdomiausių žaidimų industrijos renginių - hakatono „Global Game Jam“  - jau tradiciškai prisijungė didieji Lietuvos miestai. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke susitiko apie trys dešimtys dalyvių, nuo penktadienio iki sekmadienio vakaro kūrusių kompiuterinių žaidimų prototipus.

Publikuota Klaipėda aš su Tavimi! 2020-02-04

2019 m. lapkričio 28 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ finale nugalėjo ir geriausiai šiemet mokesčius išmananti komanda tapo „Z karta“ iš Klaipėdos, „Ąžuolyno“ gimnazijos.

Publikuota Vakarų ekspresas 2019-11-28
Naujausi blogo įrašai
blog image

„Šokis – tai poezija, kuria kartais atskleidžiama daug daugiau, negu galima pasakyti gražiausiais ir prasmingiausiais žodžiais,”- tokiomis mintimis šokio vadovė Loreta Margarita Černeckienė pasveikino „Pramoginių šokių vakaro” dalyvius bei svečius.

Vasario 6 vakarą gimnazijos III bei IV klasių mokiniai aktyviai  dūzgė šokių aikštelėje. Gimnazistaii visus mokslo metus ruošėsi šiai šventei: mokėsi įvairių žingsnelių, derinių, patys teikė pasiūlymų ir kartu su mokytoja sukūrė pasigėrėjimo vertas kompozicijas. Svarbu paminėti, jog dauguma moksleivių pasirinko šokio pamokas neturėdami jokios patirties, tačiau padaryta pažanga džiugino tiek mokytojus, tiek tėvelius. Vakaro metu išvydome lotynų, klasikinių, šiuolaikinių šokių: šokome tango, čia čia, lėtą ir Vienos valsus, džiaivą, sambą, salsą, kantri stiliaus šokius, tradicinį graikų sirtakį ir kitus. Ne paslaptis, jog „Ąžuolyno” gimnazija džiaugiasi ne tik smalsiais ir talentingais moksleiviais, bet ir viską suspėjančiais šokančiais mokytojais. Mokytojų penketukas koncerte pasirodė ypač nuotaikingai ir profesionaliai, o žiūrovai negailėjo aplodismentų. Vakarą vainikavo merengo, kuris dar vadinamas draugystės šokių, kurį šokdami į sceną pakvietėme ir svečius.

Turbūt sunku įsivaizduoti, nepamačius savo akimis, kokią ypatingą atmosferą mūsų bendruomenė sukūrė tą vakarą, tačiau vienareikšmiškai galime teigti, jog šokis išties pasako kur kas daugiau negu tūkstančiai gražiausių žodžių. Šokti niekada nebūna per vėlu!

Dėkojame šokių mokytojai Loretai Margaritai Černeckienei.

2020-02-13 Autorius: Šarlota Galinauskaitė, 4e
blog image

   Kornelija Jankantaitė, 4a klasės mokinė, iš šalies atrodo „kieta“ mergina, nuolat skinanti laurus Kyokushin karate srityje ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, tapusi Europos čempionato Kyokushin karate kumite sidabro medalio laimėtoja. Tačiau interviu metu paaiškėjo, jog kelias į sėkmę merginai nebuvo vien rožėmis klotas. Tad šiandien Kornelija mums atvirai pasakoja savo sėkmės istoriją bei atsiskleidžia kaip kovotoja ir taip pat kaip įvairiapusė filosofiška asmenybė.

Sportui kojos nepakišo net sunkumai

Sportas Kornelijos gyvenime atsirado jau nuo mažų dienų. Kaip teigia pati mano pašnekovė, ją, dar 7-erių metų mergaitę, tėvas nuvedė į krepšinio treniruotę. „Noriu, kad būtum krepšininkė“, - sakė tada jis. Bet netrukus paaiškėjo, kad krepšinis – visiškai ne jai. „Kadangi aš turiu klausos negalią, nešioju klausos aparatus, man būdavo sunku komunikuoti su komandos nariais“, – prisipažįsta mergina. Pasirodo, klausos aparatai, sukuriantys dirbtinį garsą, lydėjo ją nuo pat 5-erių metų. Tada dėl vaistų jos klausa tapo labai silpna. „Gyvenimas apsivertė aukštyn kojom“, – sako pašnekovė ir dėkoja tėvams, kurie įdėjo be galo daug pastangų bei investicijų, kad jų dukra įsilietų į įprastos mokyklos bendruomenę ir nelankytų specialiosios ugdymo įstaigos. Taigi, dėl diskomforto, patiriamo krepšinyje, mažoji Kornelija, apsilankė karate treniruotėje. Užteko vieno karto, kad ji pajustų, jog tai jos sritis. Tik nepagalvokit, kad mergaitė pasakė tėvams apie šį atradimą: „Pusę metų lankiau karate ir aš tėvui melavau, kad einu į krepšinį.“

Skaityti toliau...

2020-02-04 Autorius: Agnė Valaitytė, 4c
blog image

2020 m. sausio 15 dienos popietę į gimnaziją rinkosi Klaipėdos miesto mokytojai ir mokiniai, besidomintys gamtos mokslais. Konferencijoje „Istoriniai gamtos mokslų vystymosi aspektai“ svečias iš Klaipėdos universiteto prof. A. Šiaulys padėjo išnarplioti detektyvą, kur iš Baltijos jūros dingo midijos, paaiškino, kuo susijusi ekologija su kulinarija ir pateikė daug kitų su aplinkosauga susijusių faktų.

Po profesoriaus pranešimo savo žiniomis dalinosi ir mokiniai. Konferencijoje pranešimus skaitė 29 mokiniai iš 10 miesto gimnazijų. Buvo pateikta daug įdomios informacijos apie atradimus, išradimus gamtos mokslų  srityse, aptarta šių išradimų svarba. Iš kitos pusės mokiniai pažvelgė į šiluminius variklius, fermentacijos procesus, skiepus, cukrinį diabetą, muilą, gaiviuosius gėrimus ir kt. Papasakota apie mokslininkus, pakeitusius gamtos mokslų teorijas ir praktikas.

Tuo pat metu mokytojai dalyvavo mokymuose, kokią įtaką Kuršių marių biologinei įvairovei daro sutekantis sūrus ir gėlas vanduo. Atlikta simuliacija su sūriu ir gėlu vandeniu, nustatytas haloklinas, nubraižytas grafikas ir įvertintos paklaidos tikrai patobulino mokytojų kompetencijas įvairiose gamtamokslinio tyrimo srityse.

Organizatorių ausis pasiekę atgarsiai iš šios konferencijos paskatino juos apsispręsti apie tokių konferencijų būtinumą ir tęstinumą.

2020-01-24 Autorius: Gamtos mokslų mokytojų metodinė grupė
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas