Vilties aitvaras

Ispanija
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 27, 2019

Audiencija  pas popiežių Pranciškų Romoje

Š.m. lapkričio 6–10 dienomis Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos direktorė Vilija Prižgintienė, socialinė pedagogė Vaida Martyšienė, tikybos mokytoja Genovaitė Overlingienė su savo auklėtiniais iš 3a ir keliais 2-ų klasių mokiniais,  Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bendruomenės nariais  bei klebonu Viliumi Viktoravičiu vyko į Romą. Šios kelionės tikslas buvo per keturias dienas pamatyti kuo daugiau svarbių istorinių objektų. Aplankėme 4-ias  didžiausias pasaulio bazilikas: Šv. Petro, Šv. Pauliaus, Šv. Laterano, kitaip vadinama Bažnyčių Bažnyčia, Šv. Mergelės Marijos. Aplankėme Vatikano muziejų su svarbiausia jo dalimi Siksto koplyčia, kur vyksta popiežiaus  rinkimai, koliziejų, panteoną, Romos forumą,  Šv Sabastijano katakombas, vaikščiojome po naktinę Romą. Taip pat susitikome su Lietuvos ambasados atstovu prie  Šventojo sosto Petru Zapolskiu,popiežiaus atstovu Vatikano radijuje ir dalyvavome audiencijoje pas popiežių Pranciškų. Audiencijos pabaigoje popiežius paminėjo mus, kaip piligrimus iš Klaipėdos. Šv Perto rūsiuose esančioje lietuvių Visų kankinių koplyčioje meldėmės  už save ir savo pašaukimo, gyvenimo kelio paieškas. Kelis vakarus valgėme tikras itališkas picas (išbandėme ir itališką valgymo būdą, čia pat, prie picerijos, gatvėje, po picos gabaliuką), makaronus, ragavome itališkos kavos vienoje iš geriausių Romos  Eustahijaus kavinių, rinkomės ledus iš 150 rūšių. Naktinės Romos ekskursiją vainikavo tiramisu geriausioje „tiramisinėje”. Nors ir kiekvieną vakarą grįždavome pavargę, bet kupini nepamirštamų įspūdžių.

Už šią suorganizuotą kelionę dėkojame mokyklos direktorei V.Prižgintienei, tikybos mokytojai G.Overlingienei ir Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapijai.

Nuotraukų autorė  Ieva Darinskaitė (3a)