Navigacija

Šimtadienis „Laive vaiduoklyje“
Mokyklos gyvenimas Vasario 27, 2020
Gimnazija iš vidaus








Ispanija
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 27, 2019


























Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018










Blogas
news image
Audiencija  pas popiežių Pranciškų Romoje

Š.m. lapkričio 6–10 dienomis Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos direktorė Vilija Prižgintienė, socialinė pedagogė Vaida Martyšienė, tikybos mokytoja Genovaitė Overlingienė su savo auklėtiniais iš 3a ir keliais 2-ų klasių mokiniais,  Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bendruomenės nariais  bei klebonu Viliumi Viktoravičiu vyko į Romą. Šios kelionės tikslas buvo per keturias dienas pamatyti kuo daugiau svarbių istorinių objektų. Aplankėme 4-ias  didžiausias pasaulio bazilikas: Šv. Petro, Šv. Pauliaus, Šv. Laterano, kitaip vadinama Bažnyčių Bažnyčia, Šv. Mergelės Marijos. Aplankėme Vatikano muziejų su svarbiausia jo dalimi Siksto koplyčia, kur vyksta popiežiaus  rinkimai, koliziejų, panteoną, Romos forumą,  Šv Sabastijano katakombas, vaikščiojome po naktinę Romą. Taip pat susitikome su Lietuvos ambasados atstovu prie  Šventojo sosto Petru Zapolskiu,popiežiaus atstovu Vatikano radijuje ir dalyvavome audiencijoje pas popiežių Pranciškų. Audiencijos pabaigoje popiežius paminėjo mus, kaip piligrimus iš Klaipėdos. Šv Perto rūsiuose esančioje lietuvių Visų kankinių koplyčioje meldėmės  už save ir savo pašaukimo, gyvenimo kelio paieškas. Kelis vakarus valgėme tikras itališkas picas (išbandėme ir itališką valgymo būdą, čia pat, prie picerijos, gatvėje, po picos gabaliuką), makaronus, ragavome itališkos kavos vienoje iš geriausių Romos  Eustahijaus kavinių, rinkomės ledus iš 150 rūšių. Naktinės Romos ekskursiją vainikavo tiramisu geriausioje „tiramisinėje”. Nors ir kiekvieną vakarą grįždavome pavargę, bet kupini nepamirštamų įspūdžių.

Už šią suorganizuotą kelionę dėkojame mokyklos direktorei V.Prižgintienei, tikybos mokytojai G.Overlingienei ir Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapijai.

Nuotraukų autorė  Ieva Darinskaitė (3a)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujintas: 2019-02-18 11:36:53

Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau  visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje  klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.

Apie mus rašo

Prie savaitgalį visame pasaulyje vykusio vieno įdomiausių žaidimų industrijos renginių - hakatono „Global Game Jam“  - jau tradiciškai prisijungė didieji Lietuvos miestai. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke susitiko apie trys dešimtys dalyvių, nuo penktadienio iki sekmadienio vakaro kūrusių kompiuterinių žaidimų prototipus.

Publikuota Klaipėda aš su Tavimi! 2020-02-04

2019 m. lapkričio 28 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ finale nugalėjo ir geriausiai šiemet mokesčius išmananti komanda tapo „Z karta“ iš Klaipėdos, „Ąžuolyno“ gimnazijos.

Publikuota Vakarų ekspresas 2019-11-28
Naujausi blogo įrašai
blog image

„Skrendant lėktuvu į Ispaniją jau norėjosi verkti, nes prisiminiau, kad reikės grįžti.“ (Gabija Joknytė, trečiokė)

„Man ir grįžus tebesinori kalbėti ispaniškai.“ (Povilas Carev, pirmokas)

 2020 m. vasario 13–21 d. grupelė „Ąžuolyno“ gimnazijos ispanų kalbos besimokančių moksleivių su lydinčiomis mokytojomis ir keliomis Klaipėdos universiteto ispanų kalbos kursantėmis nukeliavo į pačius Europos pietus – į Kadiso miestą (Cádiz, Ispanija) Atlanto pakrantėje. Kelionei buvo parengta intensyvi mokomoji ir kultūrinė programa. Moksleiviai dalyvavo specialiai šiai grupei suorganizuotuose ispanų kalbos kursuose „Taller de inmersión en la lengua española y su cultura“ (iš viso 8 valandos). Kursai vyko Kadiso universiteto Šiuolaikinių kalbų mokymo centre (CSLM, Centro Superior de Lenguas Modernas); dėstytoja Macarena Gómez Cabrales į mokomąją programą sumaniai įtraukė visus, kad ir skirtingą ispanų kalbos lygį turinčius kursų daly